Forum Forum podatkoweInterpretacje

praca w Hiszpanii a podatek ??

praca w Hiszpanii a podatek ??

misiekku / 2009-03-10 20:24
córka jest zameldowana w kraju i Hiszpanii
cały 2008 rok pracowała w Hiszpanii, ale tu w kraju dostała dodatkową kasę za rok 2007 ale wypłacone w 2008 r.
jak należy rozliczyć podatek
Wyświetlaj:
karolka_tbg / 2018-07-18 10:29
W razie wątpliwości odnośnie kwestii podatkowych można się skontaktować z biurem http://biuroksiegowewhiszpanii.pl. Na pewno pomogą i doradzą najlepsze rozwiązanie.
ewa mucha / 81.34.5.* / 2018-02-10 17:45
mam meldunek i mieszkanie w polsce i mam emeryture w polsce ale pracuje w hiszpani i mam rezydencje w hiszpani gdzie mam sie rozliczac pit
belladonna / 2009-03-10 22:17 / Tysiącznik profesjonalny
Wg metody wyłączenia z progresją. Składa PIT-36 plus PIT/ZG (gdzie dochody hiszpańskie wykaże w kolumnie b).
Dochody hiszpańskie ma prawo pomniejszyć o 30% diety za każdy dzień kiedy pozostawała w stosunku pracy i przebywała za granicą (pełna dieta co do Hiszpanii to 48 euro). Przelicza na złotówki po pomniejszeniu o diety wg kursu średniego NBP z dnia otrzymania wypłaty (o ile nie przelewali jej na konto w jakimś banku). Czyli żmudne przeliczanie przychodów miesięcznych lub tygodniowych. I podkreślam zaczynamy od przychodów, bo to co dostajemy do dyspozycji to już dochód netto. Jeśli 12 miesięcy pracowała w Hiszpanii, to przeliczony przychód na złotówki pomniejsza jeszcze o KUP (1.335 zł o ile polski płatnik jakichś KUP nie zastosował)) no i ma dochód do wpisania w zeznanie. Polski dochód będzie opodatkowany wg stopy procentowej wyliczonej od sumy dochodów. Może odliczać ulgi od podatku czy dochodu w takim zeznaniu jeśli tylko do jakichś nabyła prawo :-))
belladonna / 2009-03-10 22:18 / Tysiącznik profesjonalny
Oczywiście przychody hiszpańskie pomniejsza o diety :-))
misiekku / 2009-03-10 23:03
dziękuję
nie jestem tylko pewien czy dobrze zostałem zrozumiany
Córka mieszka i pracuje w Hiszpanii w firmie hiszpańskiej w której jest zatrudniona.
czyli nie przebywa w Polsce więcej niż 20 dni w ciągu roku. Wynajmuje dom w Hiszpanii jest tam zameldowana. Podatki i rozliczenia prowadzi w Hiszpanii.
w kraju od poprzedniej firmy w której pracowała otrzymała pieniądze za okres w którym już była w Hiszpanii.
czy obowiązuje ją rozliczenie
belladonna / 2009-03-11 16:47 / Tysiącznik profesjonalny
Dla polskiego US osoba jest hiszpańskim rezydentem jeśli ma certyfikat hiszpańskiego rezydenta, bo wtedy w Hiszpanii ma nieograniczone obowiązki podatkowe (czyli tam rozlicza się z dochodów hiszpańskich i polskich), a w Polsce tylko z polskich. Będąc polskim rezydentem w Hiszpanii rozlicza się tylko z hiszpańskich, a w Polsce z polskich i hiszpańskich. Tak to działa :-))

Najnowsze wpisy