Forum Forum emerytalneZUS

Pracownicy ZUS-u gotują się do strajku

Pracownicy ZUS-u gotują się do strajku

Money.pl / 2008-01-29 15:28
Komentarze do wiadomości: Pracownicy ZUS-u gotują się do strajku.
Wyświetlaj:
MN4 / 80.51.231.* / 2008-01-29 15:57
A potem zastrajkuje Urząd Skarbowy.
Potem należy zwolnić połowę a reszcie zapłacić dubeltowo.
man13 / 2008-01-29 15:28 / Tysiącznik na forum
Tego strajku brakuje wszystkim obywatelom!
były pracownik ZUS / 77.115.158.* / 2008-01-31 09:05
faktycznie koleżanka opowiada mi co się dzieje w ZUS dużo ludzi nic nie robi bo ich nikt nie pilnuje, Pokupili teraz 15 notebooków po ok 10tyś każdy a tylko worda, exela i internetu używają:( kawka ciasteczka pogaduszki malowanie paznokci itd. Osobiście uważam, że powinni zarabiać więcej, ale połowę trzeba zwolnić a pozostałych pilnować i gonić do pracy. Kasa jest bardzo duża w zus do podziału, ale jest was za dużo:( nic się nie zmienia w ZUS ja się cieszę, że odszedłem. Nie mogłem patrzećna to co się tam dzieje i nic się nie zmienia.
ersto / 89.174.122.* / 2009-07-26 14:00
Niezależne Forum Pracowników ZUS http://zusowcy.tk
milenka999 / 213.156.119.* / 2008-03-21 20:08
to gdzieś ty pracowała pewnie na jakiejś prowinci w małym zus ze miałyscie czas na malowanie paznokci...bo w duzych miastach to poczta jest nie 80 na miesiąc na osobe (jak w małych miastach) tylko 80 na dzien na osobe...to nie wiem gdzie tu wcisnać te paznokcie...
tulipan / 86.63.97.* / 2008-02-19 10:31
A ta koleżanka nie uderzyłą się w głowę - bo wtedy można zrozumieć te kretyńskie bzdury jakie mówi ???????????????
wz / 77.91.16.* / 2008-02-12 23:00
Tego nie da się czytać. Tych co z takim zapałem krytykują zapraszam na kilka dni ( nie wiem czy wytrzymają ). Widać, że większość nie ma pojęcia o tej pracy. Jaki internet, jakie notebooki? Sprzęt na którym pracujemy ma kilkanaście lat . Zamiast drukarek mamy maszyny do pisania. Często sami kupujemy długopisy, zszywki czy kalkę.
W czasie 8 godzin przez pokój przewija się kilkadziesiąt osób z przeróżnymi pytaniami. Bardzo często robimy za informację PZU, MPK czy banków . A terminy gonią! Jak można w takich warunkach skupić się, żeby np. prawidłowo wyliczyć emeryturę ? A do tego jeszcze gąszcz przepisów, w których musimy być "zorientowani", a które co chwile się zmieniają. I gdzie tu czas na tą "kawkę" i malowanie paznokci??? Owszem pijemy kawę , bo bez niej się nie da ( ale w jednej ręce kawa a druga na klawiaturze). Naprawdę zanim zaczęłam tutaj pracować inaczej postrzegałam tą instytucję. Prawda jest taka duże wymagania i nic w zamian. Jeszcze trzeba znosić te obrzydliwe epitety. Jak można tak obrażać ludzi? Jak Wam nie wstyd????
piet / 83.12.127.* / 2008-02-11 23:36
Nie wiem w którym oddziale pracowałeś,ale jeśli to jest w ogóle prawdą to sam najlepiej powinieneś wiedzieć,że komputery ZUS-u nie są połączone z internetem.Dostęp do netu mają tylko administratorzy sieci.Co do notebooków to jakoś ich w ZUS-ie nie widziałem,tutaj gdzie pracuję sprzęt jest kilkuletni i w żadnym przypadku nie przypomina notebooka.
tulipan / 86.63.84.* / 2008-02-04 17:48
widać Ty tak olewacko podchodziłeś do pracy skoro już nie pracujesz!!!!!!!!!!!!
figa z makiem / 83.11.221.* / 2008-01-31 17:14
dobrze żen ie pracujesz w zusie bo u na kawa i ciasteczka to odległa przyszłość
Belergot / 217.173.160.* / 2008-02-08 13:28
baju baju bedziem w raju, figa dalej popijacie kawę, łazicie po szmaciarniach w czasie pracy a ludzi macie w nosie. A zarabiacie niezle jak na przcownika-pijawkę,żyjącego ze składek obywateli.
milenka999 / 213.156.119.* / 2008-03-21 20:04
wiesz co puknij się w swoja łepetynke!!!po pierwsze tak jak kazdy w swojej pracy mamy prawo do kawy czy herbaty i sniadania...a po drugie jak chcesz zobaczyć jak wyglada praca w zus to się zatrudnij...obóz pracy za małe pieniadze ja zarabiam 1.000zł netto (mam tylko 1.000 bo składka rentowa sie zmieniła) nie mam czasu zjeść śniadania a czasem pije 1herbate w pracy ...często przyjezdżamy wczesniej albo zostajemy dłużej zeby nadrobic bo poczta jest ogromna zeby tylko ludzie pieniążki dostali bo każdy je potrzebuje...a ty beszczelnie tak wypisujesz...
tulipan / 86.63.97.* / 2008-02-19 10:19
Człowieku nawet nie masz zielonego pojęcia i nie wiesz ,że emerytury i płacone składki dot. Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (fundusz celowy), a wynagrodzenia to zpełnie inny fundusz tj.Fundusz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jako preacodawcy i oba te fumdusze nie mają ze sobą powiązań finansowych. Więc jak coś piszesz to najpierw pomyśl.
zusowiec / 213.25.78.* / 2008-02-07 09:08
piszą sami debile chyba
sonata / 78.8.74.* / 2008-02-11 15:17
to powinno dać Wam do myślenia, macie bardzo zła opinie u obywateli którzy mieli kontakt z ZUS-em,warto popracowac nad zmianą wizerunku jak to zrobicie to moze nie bedę musiała stać pod drzwiami i czekać az łaskawie zostanę wpuszczona
ania28 / 80.53.202.* / 2008-02-11 15:49
Jeżeli pracownikom ZUS nie podniesie się pensji , to niestety osoby które znaja się na swojej pracy i są abmitne , zwolnią się. Zostana tylko starsze urzedniczki , które czekaja tylko do emerytury .Przyjda nowi -młodzi , ktorzy nic nie umieją i nikt ich nigdzie nie chcial przyjąć . Bo niestety za 850 zł osoba wykształcona i mądra nie przyjmnie się do takiej pracy. Więc pomyście jak dalej bedzie funkcjonaowac ZUS?
Caprio / 83.10.110.* / 2008-02-09 17:20
Mówisz o sobie.
nauczycielka / 80.54.191.* / 2008-02-25 19:57
czytam te wszystkie komentarze i az uwierzyc nie moge ze to pisza ludzie z wyksztalceniem i na poziomie a moze tylko tak udajecie sama jestem emerytowana nauczycielka i zalezy mi na tym aby moja emerytura terminowo wplywala na moje konto dokladnie nie wiem co robia pracownicy w zusi-e czy tylka pija kawe itp. ale wiem ze inni urzednicy nie przemeczaja sie w pracy ani fizycznie ani psychicznie czy to w gmina powiatach czy nawet w urzedach pracy a ci ostatni sa szczegolnie nieprzyjemni z gory traktuja ludzi bezrobotnych bylam swiadkiem takiego incydentu dlatego uwazam ze niesprawiedliwie jest tak oceniac pracownikow zusu pozdrawiam
cro...pek / 78.88.192.* / 2008-03-05 14:00
Nie można porównywać i generalizować pracowników ZUS.Zupełnie co innego jest pracować w okienku przy obsłudze klienta a co innego być "specjalista d/s..." i pracowac we własnym biurze za zamknietymi drzwiami.Dziewczyny pracujące przy okienku naprawde bardzo sumiennie wykonuja swoje obowiązki.Często wielu petentów,ale widać że te panie sie staraja i powiem szczerze że nawet klienci w kolejce to zauważają i doceniają.Nikt nie twierdzi ze sie obijaja bo to nie jest prawda.Cieszy tez fakt że praktycznie cały czas wszystkie okienka sa czynne.Nie tak jak w bankach gdzie są teoretycznie trzy kasy ale czynna zawsze tylko... jedna.Pisze to ponieważ dosyć czesto jestem zmuszony załatwiać sprawy urzędowe w ZUS ze względu na specyfike swojej pracy.I zawsze jestem tam mile obsłużony przy okienku.
Zupełnie inaczej wygląda sytuacja gdy trzeba coś załatwić właśnie u konkretnych "specjalistów" za zamkniętymi drzwiami.Wychodząc na piętro już wiem że będe kilka razy odsyłany z pokoju do pokoju i że do kogo bym sie nie zwrócił to traktowany jestem jak "zło konieczne".Panie zajęte sa dyskusją,debatuja na różne tematy zupełnie nie związane z praca itp.Własnie taki obraz panuje w polskim ZUS-ie.Jest szufladkowanie osób.Te najbardziej zapracowane z działów obsługi klienta które nie mają czasu nieraz na skorzystanie z toalety zarabiają najmniej.Powiem że nie chciałbym zarabiać nawet 2500 brutto gdybym miał pracować w okienku!!!Te zarobki powinny być odwrócone!!Kto ma obsłużyć dziennie 200 petentów,podbić tysiąc pieczatek i być skupionym przez całe 8 godzin gdyż za wszystko odpowiada i nie może sobie pozwolić na pomyłke to własnie ten powinien godziwie zarobić!!A nie ten kto ma POZYCJE w tej instytucji i całe 8 godzin siedzi w swoim biurze i plotkuje albo siedzi przed internetem!!
puch / 79.188.78.* / 2008-03-12 16:01
najgorzej zarządzana i zakłamana instytucja.Te 56 tys pracowników spokojnie można
zmniejszyć i nie grabić społeczeństwa wysokimi kosztami pracy,bo wszyscy natym tracimy
i firmy i pracownicy.Dlaczego nie ma weryfikacji prcowników ale nie przez samych pracownikow ZUS.Do pięt mi nie dorasta system rozliczeń Krauzego za który wziął ciężkie pieniądze i co i gówno wszyscy mamy.Każdy pracownik powiniem mieć konto ze swoimi składkami ale nie takie w którym grzebie Zus i oszukuje.Oszukuje firmy i prcowników.
Każe płacić 100% kładki ,wypłaca 80%.Firma płaci za chorego prcownika 33 dni ze swoich
pieniędzy a całej Europie 14 dni.Niedługo polskie firmy znikną z rynku pracy bo nie jesteśmy konkurencyjni.Mamy za wysokie koszty pracy.Ciekawe kto bedzie płacił składki
jak firm zabraknie.Chyba sami Zus-owscy.Prcownicy są oszukiwani,bo ze składek i tak nie starczy pieniędzy na ich emerytury.w 2208 roku zabraknie ponad 19mld złotych na emerytury.Firmy są ścigane 120 lat jesli coś nie zapłacą na Zus ale jak Zus ma coś oddać
to tylko5 lat do tyłu.Sama cos załatwiałam w Zusie to widziałam jak sie pracuje.w czasie
40 minutowego czekania wycieczki na papierosa,pogadanki ze szklanką w toalecie,plotki
w pokojach a wszystko przez drzwi słychać.Wszędzie powimmy obowiązywać konkursy na stanowiska państwowe choćby to był zwykły referent.
nauczycielka / 80.54.191.* / 2008-04-06 12:26
wszysto tak ladnie opisujesz podajesz w danych liczbowych tylko zapominasz o jednym ze ZUS to insytujca panstwowa i nie ma ni wpolneg z ustawodastwem tym zajmuje sie rzad a pracownicy wykonuja tylko polecenia i przepisy a jak wykonuja to juz inna sprawa tlko ze nie odbiegaja od pracownikow innyc instytujci panstwowych gdzie na zalatwienie sprawy czeka sie miesiacami no coz talie mamy panstwo i rzad i my prosci obywatele nic na to nie poradzimy ale kazdy ma prawo do godnych zarobkow pozdrawiam
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy