Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gotowanie i ogrzewanie zdrożeje

Gotowanie i ogrzewanie zdrożeje

Money.pl / 2008-05-20 08:10
Komentarze do wiadomości: Gotowanie i ogrzewanie zdrożeje.
Wyświetlaj:
pecek2 / 79.163.121.* / 2008-06-14 10:07
akcyza na paliwa kopalne jest bardziej uzasadniona niż na wódkę kupując wudkę trujesz sam siebie twoja sprawa kupując paliwa trujesz innych powinieneś zapłacić im wtsokie odszkodowanie wystarczą do tego przepisy kodeksu cywilnego od dawna obowiązujące a nie wykonywane pora najwyższa prymitywni roszczeniawcy zrozumieć że wyczerpują się surowce ikonieczne jest jest przemodelowanie całej gospodarki co pociągnie za sobą duże koszty a przede wszystkim rezygnacja ze sposobu życia opartego na totalnej konsumpcji trudno to zrozumieć w Polsce gdzie takie życie nie dawno się zaczeło
kwedi / 87.205.183.* / 2009-05-13 18:56
no tak typowy zaprogramowany przez TVN zombie
acomitam / 83.25.0.* / 2008-05-20 21:30
Czy te komuszki do końca oszalały? Ja rozumiem, że nienawidzą Polaków, ale przecież instynkt samozachowawczy powinien im podpowiadać, że należy być ostrożnym. Inaczej może ich spotkać przykra niespodzianka i nawet UE nie pomoże. A może to jest taka strategia na doprowadzenie nas, Polaków, do skrajnej nędzy? Wiadomo, że nędzarze stają się w 100% zależni od władzy i stanowią idealny materiał do rządzenia. Jest to o tyle prawdopodobne, że przecież i nasi niemieccy i nasi Izraelscy przyjaciele mają w stosunku do Polski ogromne plany. Oczywiście chodzi o Polskę, nie o Polaków.
Greeder / 62.89.78.* / 2008-05-20 10:45
dobrobyt...
Poziom poparcia dla obecności Polski w UE wzrósł już do 97%...
Handel wyrokami 1 / 83.21.5.* / 2008-05-20 08:41
Czy w związku z tym POparcie dla premierka Dyzmy doszło do 140 % ?
janosiczek / 83.15.89.* / 2008-05-20 08:41
Akcyza od węgla i gazu to jawny bandytyzm. Są to surowce podstawowe, a nie luksusowe. Zachłanność państw nie zna już granic.
acomitam / 83.25.0.* / 2008-05-20 21:39
To jeszcze nic. UE w swojej łaskawości obniżyła nam na 2088 rok limity emisji CO2 do atmosfery, co uniemożliwi wyprodukowanie energii niezbędnej do zaspokojenia potrzeb naszego kraju. Będziemy zmuszeni albo pozamykać elektrownie, alby wykupić dodatkowe prawa do emisji. Nie muszę dodawać, że wykupić od krajów starej unii, które o dziwo otrzymały limity wyższe. Zapewne doprowadzi to do drastycznej podwyżki cen energii. Widziałem gdzieś szacunki mówiące o 70% wzroście cen do 2012 roku. Chciało się Europy, to trzeba będzie żreć trawę w nieogrzanych i ciemnych mieszkaniach. Jak prawdziwi Europejczycy, tylko sprzed 50 tys. lat.
J-cek / 83.29.152.* / 2008-05-20 09:50
Ale Wszyscy zapominamy że państwo to My i pora aby społeczeństwo zrozumiało że najwyższy czas na poważne zmiany zwłaszcza w świadomości tych co wybierają, oraz w świadomości tych których wybieramy po co są i dlaczego ich wybrano.
man13 / 2008-05-20 11:14 / Tysiącznik na forum
Jak się ma społeczeństwo Ļiśiorków to nie takie proste by społeczeństwo zrozumiało że najwyższy czas na poważne zmiany, zwłaszcza w świadomości tych co wybierają, oraz w świadomości tych których wybieramy po co są i dlaczego ich wybrano.
kwedi / 87.205.183.* / 2009-05-13 19:08
popieram wypowiedzi przedmówców... totalna masakra, wystarczy obejrzeć film Alexa Jones'a pt. EndGame (Końcowa rozgrywka) z którego możemy dowiedzieć się m.in. że globalne ocieplenie wywołuje słońce i jego aktywność a wynikiem ocieplenie jest wzrost zawartości CO2 a nie jak wciskał nam Al Gore że wzrost CO2 wywołuje globalne ocieplenie.... globalne ocieplenie występuje też na innych planetach naszego układu słonecznego co juz stwierdzono wykonjąc stosowne obserwacje... jak niby poziom CO2 na Ziemi ma wplyw na globalne ociepleni na innych planetach układu? O tym i o wielu innych przekrętach rządów, karteli, lobbystów można dowiedzieć się z kontrowersyjnego filmu END GAME wyprodukowanego przez ALEX'a JONES'a!
Gloablny podatek od CO2 toż to jeden z wiekszych przekrętów przemycanych pod płaszczykiem troski o naszą planetę! Nota bene para wodna (woda w postaci gazowej) która występuje w naszej atmosferze w znacznie większych stężeniach niż CO2 także jest gazem cieplarnianym!
robin7 / 212.160.228.* / 2008-05-20 08:10
Wszyscy tłumaczą wzrosty cen wymaganiami UE. Jeśli to prawda, to może UE powinna zobligować Polskę do podwyższania płac, aby nie tylko ceny w Europie się zrównały, ale i płace.
T. / 81.190.2.* / 2008-05-20 14:50
Nie ma żadnych wymagań ! Są zalecenia ! Natomiast nadgorliwośc Polakow nie zna granic ku swojej szkodzie . Natomiast płace mają byc niskie , ponieważ bidnym narodem łatwiej sterowac. W płacach raptem nie ma norm europejskich.( To tak w skrócie )
acomitam / 83.25.0.* / 2008-05-20 21:32
Czy to aby jest faktycznie nadgorliwość Polaków?
FirezeuG / 194.181.134.* / 2008-05-20 09:58
Myślę że takie rychu powinny mieć miejsce już dawno temu.
Czemu ? Odpowiedź jest banalnie prosta. Jeśli Państwo nie będzie mogło zainwestować w strukturę przesyłową to sytuacje podobne do nedawnej w Szczecinie będą na porządku dziennym.
Straty jakie przyniosła ta awaria są pewnie współmierne do ewentualnych przychodów z akcyzy w tym rejonie.
Więc pytanie brzmi czy to jest taki zły pomysł ??

Pozdrawiam
robin7 / 212.160.228.* / 2008-05-20 10:42
A moje pytanie brzmi: ile z podatku akcyzowego trafi na inwestycje w strukturę przesyłową? Czy tyle, ile z akcyzy z benzyny na budowę dróg? Taka państwowa rozdzielność pieniędzy jest jakimś chorym procederem, który niewiele ma wspólnego z rzeczywistym rozwiązywaniem problemów i faktycznym inwestowaniem.
z-nie-smaczona / 83.22.233.* / 2008-05-21 12:29
Przeczytałam i musiałam zebrać myśli, nie wiem co juz o tym myśleć z punktu zwykłego mieszanca tego KRAJU, moj koszt miesieczny za gaz wynosi ok. 100 zł. mam tylko kuchenke na 4 palniki oraz junkers i dwie osoby, za prad rachunek miesiecznie 120,00,czynsz 325,00 z wodą plus internet 50,00 wychodzi ok.600,00 zł opłat czyli z moich poborów równa połowa na opłaty......a za reszte wegetacja.I jakis absurd robia sondaże o nastojach polaków ,pytam sie jak być radosnym w tym pokreconym nie dla zwykłych ludzi kraju....mam żal że dane było mi sie w takim urodzic...

Najnowsze wpisy