Forum Forum prawneBudowlane

Nie ogrzewane mieszkanie należące do miasta

Nie ogrzewane mieszkanie należące do miasta

Lokator Kamienicy / 80.53.65.* / 2009-10-22 21:10
Mam problem związany z mieszkaniem przylegającym do mojego. Dokładnie to chodzi o to że mieszkanie to należy do miasta, sąsiad który tam mieszkał zmarł, teraz od dłuższego czasu nikt tam nie bywa, robi się zimno już, moje mieszkanie przylega do tego mieszkania 3 ścianami, a wiec powierzchnia jest dosyć duża. Najbardziej obrywa pokój syna, najmniejszy ale styka się 2 ścianami i jest tam najchłodniej. Nie ma w kamienicy centralnego - każdy grzeje indywidualnie. Czy są jakieś przepisy określające np to że miasto musi utrzymywać tam temperaturę jakąś ludzką? W poprzednią zimę ściany były dosyć zimne, temperatura pewnie w mieszkaniu panowała w okolicy 0 st, okno przez pewien czas było otwarte w tym mieszkaniu. Jeśli ktoś zna może artykuł jakiś regulujący obowiązki i zobowiązania właściciela nieruchomości - lub tyczące się tylko urzędu miasta, był bym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki gdzie tego szukać. Chciałbym po prostu dzwoniąc zobowiązać "miasto" na podstawie takich i takich przepisów, do utrzymania jakiejś stałej temp. Dodam iż jestem z Krakowa.
wiwan / 2010-02-08 11:22
Sprawę tę regulują przepisy Rozporządzenia Ministra Infrastruktury „W sprawie warunków w technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie” Dz. U. nr 75 z 2002 r. oraz Dz. U. nr 109 z 2004r. Paragraf 134. pkt. 6 mówi,że jest to 16 st. C.

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/rozporzadzenie;ministra;infrastruktury;z;dnia,dziennik,ustaw,2002,075,690.html

Najnowsze wpisy