Forum Forum podatkoweInne

Pracujący w Holandii nie chcą płacić podatków w Polsce

Pracujący w Holandii nie chcą płacić podatków w Polsce

Wyświetlaj:
bango1 / 2009-03-11 19:22
mam pytanie pracowalem w holandi w 2007. mam sofi numer. od 2007 nie pracuje w holandi. do agencji ktora mnie rozliczala przyszlo pismo zebym sie rozliczyl czy musze sie rozliczac skoro nie pracowalem w 2008 roku. prosze o pomoc
bt / 83.21.172.* / 2008-02-01 15:10
Dlaczego ludzie którzy wyjechali i żyją w Holandii ( czy jakimkolwiek innym normalnym kraju ) mielibu płacić podatki Polsce która o nich nie dbała , nie dała im żadnych perspektyw i zmusiła do szukania miejsca do zycia poza granicami ??
dareg / 87.207.193.* / 2008-02-01 15:24
zgadza się, tylko nie ma również powodu aby w czasie przyjazdu do kraju chodzili do bezpłatnego lekarzaa ich żony w polsce posyłały dzieci do bezpłatnych szkół
ania holandii / 193.43.243.* / 2008-02-16 14:45
jak można bezpłatnie iść do loekarza jak nie opłacach składki zdrowotnej o Polsce? Po drugie jka kto jest w Holandii NA STALE tzn. z rodziną i nikt do szkoły nie chodzi
flena / 71.243.48.* / 2008-02-02 18:37
Problem polega na tym aby Wszystkich Polaków pracujacych w UE lub gdiekolwiek indziej na świecie traktować JEDNAKOWO.A tak nie jest i ta dyskryminacja jest wielce niesprawiedliwa.Ale takie paradoksy to tylko w Polsce.
grr / 84.193.163.* / 2008-02-01 16:07
Przecież płacili wcześniej i będą płacić jak wrócą, a jeśli nigdy nie wrócą to co będą płacić do końca życia dlatego że urodzili sie w Polsce?Mieszkam w Belgii , jestem w tej samej sytuacji i popieram!!!
Elendir / 2008-02-02 07:44 / Łowca czarownic
A co w sytuacji gdy po powrocie do kraju stwierdzą że zarobili już dość by nie musieć pracować? Wtedy też uważasz że bezpłatny lekarz i szkoła im się należy? A jeśli ktoś wyjechał od razu po studiach i nigdy nie wróci do kraju to nie uważasz że w jakiś sposób powinien się rozliczyć np. za bezpłatną naukę?
mariusz grecht / 79.187.5.* / 2008-02-04 23:24
nie nieuważam gdyż w gesti państwa również zależy zapewnienie warunków do godnego życia i pracy.politycy kłócą sie o p******* jak i kto zniszczyl laptopy a niestaraja sie poprawic warunków do życia w pl. poto jest unia
odzio / 2008-02-16 13:12 / portfel
Zgadzam sie z przedmowca.
Fair lub tez nie, kazdy chce byc szczesliwy w zyciu i ma do tego prawa. Jesli moj wlasny kraj mi tego nie umozliwia (lub nawet utrudnia) to mam prawo probowac gdzies indziej. Pracujac za granica zyje tam i ponosze koszty, do lekarza tez tam chodz i za to place wiec...kwestia podwojnego opodatkowania holenderskiego podatku jest chora.
Elendir / 2008-02-06 21:45 / Łowca czarownic
A czy uważasz że jest w porządku jak ktoś wykształcenie zdobywa w Polsce, pracuje za granicą a na starość znowu wraca do Polski i korzysta z kolejnych bezpłatnych świadczeń?

Kwestia laptopa to nie kwestia straty materialnej jaką Polska w związku z tym poniosła lecz sposobu sprawowania władzy w Polsce. Jeżeli kilka laptopów u różnych osób jednocześnie ulega uszkodzeniu to ja nie widzę w tym przypadku lecz umyślne działanie w zmowie. I interesuje mnie co mogłoby zachęcić tych ludzi do niszczenia państwowego sprzętu.
paaul83 / 88.78.185.* / 2008-04-01 18:19
a ty myslisz ze w innych krajach nie trzeba placic podatkow ze wszystko jest zadarmo. jeteli ktos wroci do kraju i korzysta z roznych swiadczen to tylko dlatego ze caly czas oplacal skladki idioto! w polsce nie ma nic za darmo!
anonimowy / 213.227.75.* / 2009-07-04 10:43
Ja też pracowałam w Holandi rozliczyłam się z fiskusem w Polsce i musiałam dopłacać, dlaczego polski fiskus ma korzystać skoro w Polsce nie pracowałam zgadzam się że muszę się rozliczyć ale z fiskusem w Holandi a nie w Polsce.
Elendir / 2008-04-02 07:28 / Łowca czarownic

jeteli ktos wroci do kraju i korzysta z roznych swiadczen to tylko dlatego ze caly czas oplacal skladki idioto!

Twoja logika jest powalająca. W sumie już sam się oceniłeś.
wal53 / 188.47.144.* / 2010-03-20 21:25
to jest zwykły mafijny haracz.masa krytyczna pazerności państwa polskiego jest bliska przekroczenia.
ponad 450 przedsiębiorstw rocznie ucieka z kraju gdzie rządy zachowują się jakby były zaborcami narodu.Prawo służy nie obywatelom tylko nad-politykom i rządzącym.uciekam z tąd.

Najnowsze wpisy