Forum Money.pl - wspieramy lot każdej Waszej złotówki!

premia po rozwiązaniu umowy o pracę - PILNE, proszę o pomoc

premia po rozwiązaniu umowy o pracę - PILNE, proszę o pomoc

tomaszekmaj / 83.21.147.* / 2007-02-16 20:20
jako jednoosobowa firma, świadczyłem usługi, dla pracodawcy, jako doradca techniczny, po okresie pół roku pracodawca rozwiązał ze mną umowę, jednak nie wypłacił mi, wynagrodzenia dodatkowego za III kwartał, twierdząc, że jako bylemu pracownikowi, już mi się nie należy. Jednak zgodnie z zawarta umową o współpracę, przysługiwało mi wynagrodzenie dodatkowe uzależnione od wielkości.I tu jest mój problem, na jakiej podstawie mam dochodzić wypłaty należnej premii, dodam że w umowie nie ma słowa o utracie prawa do tej premi, jedynie na miesięcznych informacjach o realizacji wykonania planu była wzmianka o nie wypłaceniu premii w sytuacji, kiedy pracownik nie jest już pracownikiem. Jest też oczywiście klauzula że nie mogę świadczyć usług firmom konkurencyjnym, przez okres pół roku, a w przypadku naruszenia tego zakazu miałbym zapłacić karę. Nie ma natomiast słowa o ewentualny, ekwiwalencie za ten okres, a chyba powinno być przy takim obostrzeniu. Kolejnym problemem jest wypłata ekwiwalentu za przepracowane pół roku, czy w sytuacji rozwiązania umowy o współpracę, z mięsięcznym okresem wypowiedzenia, właśnie i czy ten okres zaliczany jest jako urlop, wszak byłem już na wypowiedzeniu, bez konieczności świadczenia stosunku pracy. Za wszalaką pomoc będę niezmiernie wdzięczny i z góry dziękuję Tomasz
halny z O / 195.94.220.* / 2007-04-02 22:19
Strasznie brachu pomotales,sad pracy padnie.Robiles na samozatrudnieniu,zleceniu,umowie o dzielo?to nie byles pracownikiem,byles na wypowiedzeniu,czy wypowiedziano ci umowe-jaka?Jaki urlop-nie byles pracownikiem.Do Sadu nie chodz,idz na razie do radcow w zwiazkach,Urzedzie Pracy,u studentow prawa i zanies ta umowe.

Najnowsze wpisy