Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prezydent: Bedzie można nacjonalizować

Prezydent: Bedzie można nacjonalizować

Money.pl / 2006-07-25 13:29
Komentarze do wiadomości: Prezydent: Bedzie można nacjonalizować.
Wyświetlaj:
moni / 83.30.193.* / 2006-07-26 08:50
Jedno pytanie... Kto z krytykujących był na wyborach i głosował przeciwko Kaczyńskim??? Wszyscy narzekają, ale jak pytam ludzi czy byli na wyborach i głosowali slyszałam: "po co, to nic nie da".... no i dało, TYM, KTÓRZY POSZLI I TEN KACZYNIEC WYBRALI!!!! Tylko, że wszyscy w tym kraju żyjemy. Mam nadzeję, że da to nauczkę naszej "inteligencji", która zamiast na wybory ruszyła na wyjazdy weekendowe... Pora aby wszyscy w końcu do demokracji dorośli!!!
czytelniczka / 131.169.103.* / 2006-07-26 11:20
ja, ja glosowalm przeciwko PiS-owi. i narzekam teraz jak fiks.
ale to nie tylko wina inteligencji naszej tylko tez wszystkich tych ktorzy polecieli na wyborcze obietnice pisu
kachurajda / 83.15.72.* / 2006-07-26 11:00
Witaj Moni!
ja byłam na wyborach i głosowałam po dwukroć przeciwko ciemnogrodowi! Nie oceniam ludzi, którzy uciekają, niestety ich rozumiem. ja akurat należę do tych, którzy mimo wszystko kochają Polskę i tradycje przodków. Zostanę nawet, gdybym jako ostatnia miała zgasić światło, no - chyba, że będzie wojna. I jestem z Tobą. Namawiajmy każdego człowieka, którego znamy, żeby nie bojkotować wyborów, a pójść i dokonać własnego. Inaczej znów pleban namówi moherówki do głosowania w jedynie 'słuszny' sposób, a wtedy faktycznie trzeba będzie zgasić światło. LUDZIE GŁOSUJMY W KAŻDYCH NASTĘPNYCH WYBORACH. PROSZĘ WAS!
1 / 83.19.190.* / 2006-07-26 09:52
niestety nic to nie da bo wybierajac inna opcje polityczna bedziesz mial to samo na podstawie powiedzenia z pustego i salomon nie naleje. jednym slowem potrzebny nam pinochet
czytelniczka / 131.169.103.* / 2006-07-25 21:36
to jest po prostu paranoja co sie dzieje w tym kraju.
czlowiek czyta i nie wierzy. czyzbysmy wracali do starych dobrych czasow, kiedy panstwo za nas wiedzialo najlepiej
i w ogole kierowalo wszystkimi dziedzinami zycia ??
ja bym sprawdzila czy drob wymieniony w powyzszej notce nie jest chory na ptasia grype, a razie koniecznosci i zagrozenia rozniesienia zarazy ustrzelia !!!
tatko / 2006-07-25 22:00 / Tysiącznik na forum
Komunista pierwszej wody takich słów by się nie powstydził...
Anal / 89.151.28.* / 2006-07-25 18:16
czytam i nie wierzę w to co piszecie Rosja zamknie kurki elektrownie z bombardują a to co zostanie dla rządu starczy a naród i tak jako partyzanci w ziemlankach i po problemie nie mamy czego się bać
a / 83.27.7.* / 2006-07-25 17:34
Całe polskie hutnictwo jest w rękach prywatnych i na dodatek zagranicznych. A mimo to wróg nie wpadł na pomysł aby zatrzymać stalownie, żeby osłabić nasz potencjał poprzez na przykład zmniejszenie produkcji metalowych czołgów, wiader i wideł.

A prywatne banki nie wpadły na pomysł, żeby przestać pożyczać rządowi i skazać go na niechybną kleskę, znów wróg zaspał

A francusko Kulczykowa TPSA nie odcięła rządowych telefonów, a mogła. A supermarkety dalej sprzedają, zamiast dumnych Polaów wziąć głodem.

Bo wróg upodobał sobie elektrownie. Kupi wróg za miliard dolców elektrownie i wyłączy, od tak dla jaj i checy.
Albo ruski kupi za 5 mialrdów dolców rafinerię i też wyłączy albo ceny potroi i benzyn nie sprzeda, czyli jakby wyłączył.

Widać, że w energetyce są jełopy, które kupują, żeby zamykać i tracić pieniądze.
Obsesje trzeba leczyć. Może zamiast zaświadczenia z IPN wprowadzić zaświadczenia od odpowiednich lekarzy.

A może to Putin, on chce wydać miliardy, żeby ukochaną ojczyznę naszą na kolana, tylko po kiego mu ta Polska
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-25 15:08
jak "państwo" zacznie wydawać polecenia to "interes energetyczny" będzie zagrożony podwójnie. PS Uważam że podobne rzeczy robi się wyłącznie w stanie wojny i do tego nie jest potrzebna nacjonalizacja, bo jakim cudem odwrócić potem taki proces ??
zx / 83.16.202.* / 2006-07-25 15:01
Właściwie nie rozumiem o co ten krzyk. Przecież każdy przeciwnik Kaczyńskich posiadający zdolność logicznego myślenia powinien zawyć z radości. Takie pomysły to przecież nic innego jak tylko powolne aczkolwiek bardzo konsekwentne kopanie sobie grobu przez ich autora. Nie będę wchodził w szczegóły dlaczego bo dla ludzi mających jako takie pojęcie o procesach gospodarczych to oczywiste, a tłumaczenie tego tym co o gospodarce nie mają bladego pojęcia jest tylko stratą czasu. Skoro Kaczyńscy postanowili sprawdzić na ile jest prawdziwe powiedzenie o zawracaniu Wisły kijem, to cóż pozostaje nam tylko obserwować dlaszy rozwój wypadków.
maxx / 2006-07-26 01:12
Mops ma całkowitą rację. Wśród wyborców partii wchodzących w skład koalicji przeważają przeciwnicy prywatyzacji, więc o jakimkolwiek kopaniu grobu nie ma mowy.

Wydaje mi się, że wyborcy PiS to ludzie, którzy nie potrafią się odnaleźć po transformacji ustrojowej i tęsknią za PRLem.
Mops / 83.22.212.* / 2006-07-25 15:44
Ostatnio przeprowadzone badania wskazują ,że prywatyzacja nie cieszy się w społeczeństwie zrozumieniem. Jest raczej utożsamiana z wyprzedawaniem za bezcen narodowego majątku zagranicznemu ( niejednokrotnie żydowskiemu!!! kapitałowi). Mówiąc krótko -jeden wielki przekręt. Dla tych ludzi pomysły braci Kaczyńskich na temat nacjonalizacji stanowią jakąś formę "dziejowej sprawiedliwości" Podobny nastrój i podobne opinie popularne były latach czterdzistych ubiegłego wieku .
Myślę ,że bracia Kaczyńscy świadomie tworzą tą regulację prawną w kierunku tego elektoratu ( ludzi zagubionych ,nie znających się na ekonomii czy polityce oraz uważających ,że państwo jest im coś winne). To według mnie kolejny ukłon w kierunku tego właśnie elektoratu. Co by o tym nie mówić jest to elektorat znaczący i zdyscyplinowany jak wykazały ostatnie wybory.
Marcin / 2006-07-25 16:49 / Bywalec forum
święta racja, przy okazji kontynuacja polityki przejmowania kontroli nad wszystkim co tylko się da kontrolować i ma się z tego tytułu profity
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-25 15:28
Spójrz na sam dół - ja na przykład nie ukrywam, że się bardzo cieszę z nadciągającej nacjonalizacji.
Jaromir / 83.238.39.* / 2006-07-25 14:53
Litości! Nie nadążam z tłumaczeniem znajomemu Anglikowi, co się w TYM kraju dzieje. Ilość kretyńskich pomysłów pojawia się z szybkością kałasza.
Przecież są wakacje.
mdk / 194.7.114.* / 2006-07-25 15:45
Obiecanki-..... Od samego poczatku tylko gadaja ? Dlaczego mialo by byc inaczel tym razem ?
mike1 / 194.92.227.* / 2006-07-25 14:31
Tylko tak niechcący na marginesie chciałbym zapytać z pewną nieśmiałością skąd Kaczki wezmą na ten cel kasę ?? Tym bardziej, że zgodnie z ich narodowo-socjalistycznym etosem chcą wszystko rozdać swojemu nieudacznemu elektoratowi. Proszę Państwa naprawdę pora się pakować.
szymon_g / 2006-07-25 14:34 / Bywalec forum
no przecież są w koalicji z niejakim przestępcą Andrzejem L., który kilka lat temu na zjeździe partii SO krzyczał z ambony, że można dodrukować pieniądze...
to chyba już wiesz skąd, nie?
zx / 83.16.202.* / 2006-07-25 14:25
Nie widzę problemu poza tym, że ponownie stracimy ileś tam czasu na to, żeby Kaczyńscy zrozumieli jak działa współczesna gospodarka. Był już taki Prezydent nazwiskiem Mitterand i próbował robić to samo na początku swojej kadencji. Bez wdawania się w szczegóły wypada tylko wspomnieć, że ów Mitterand kończył swoją kadencję prywatyzując. To, że nie da się skutecznie pływać w rzece pod prąd jest trywialnym stwierdzeniem stanu faktycznego ale niektórzy widać potrzebują mocniejszych dowodów.
Mops / 83.22.212.* / 2006-07-25 14:25
Myślę ,że ta władza najchętniej znacjonalizowałaby wszystko. Interes narodowy to pojęcie względne. Np w moim interesie jest aby zostało sprywatyzowane wszystko gdyż własność prywatna jest zdecydowanie bardziej efektywna od własności państwowej.Pokazały to zarówno doświadczenia rozwiniętych gospodarek kapitalistycznych jak i skromne bo zaledwie kilkunastoletnie doświadczenia polski. Własność państwowa tworzy niewydajne i niekonkurencyjna molochy. Można się o tym przekonać korzystając z usług "strategicznych firm"typu Poczta Polska czy PKP.
mdk / 194.7.114.* / 2006-07-25 14:32
A British Rail ? Sprywatyzowany (Thatcher). I teraz co ? Prosze sie zapytac Polakow z UK. Niestety, sa uslugi ktore musza zostac panstwowe.
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-25 14:59
he, he prywatne dyliżansy też splajtowały a przecież wystarczył taki mały drobiazg - dotacje !!! cudowne lekarstwo na wszystko
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-25 14:40
Raczej są usługi które są przestarzałe i nie ma sensu ich reanimować w żadnej postaci. W USA kolej przestała mieć rację bytu już ponad 50 lat temu.
ggaga / 213.131.113.* / 2006-07-25 17:24
Mylisz sie. W USA kolej (przewozy towarowe) ma sie calkiem dobrze. Tak jest przynajmniej w tych 3-4 stanach, gdzie bywam dosc czesto.
W Anglii natomiast (siedze teraz) kolej pasazerska dziala sensownie- cena biletu jest taka, ze samochodem oplaca sie jechac wtedy, kiedy ma sie co najmniej jednego pasazera.
mdk / 194.7.114.* / 2006-07-25 15:38
No Polska jest wlasnie opuzniona o sto lat, to moze jeszcze 50 lat przed prywatyzacja ? :-).
Mops / 83.22.212.* / 2006-07-25 14:49
I o to właśnie chodzi. Co to znaczy ,że koleje muszą być państwowe (tak do wiadomości -obecnie przebiega proces prywatyzacji kolei japońskich)? Po to ,żeby utrzymywać cały ten bałagan jaki jest w PKP? Jeżeli ja w ogóle nie korzystam z kolei to mam dopłacać ze swoich podatków do biletów tych ,którzy z kolei korzystają ? W imię czego?
Marek53 / 83.24.24.* / 2006-07-25 22:51
A z jakiego powodu ma dopłacać do autostrad czy tewż zwykłych dróg, z których nie wszyscy korzystają - to tylko uwaga dotycząca sposobu myślenia.
Mops / 83.22.193.* / 2006-07-26 10:05
Już kiedyś pozwoliłem sobie na stwierdzenie,że te moje posty nie są kierowane do ludzi Pańskiego pokroju. Nie widzę potrzeby ponownego uzasadnienia tego stanowiska. Człowiek rozsądny zrozumiałby doskonale o co mi chodzi. Pisałem wyrażnie -nie mam ochoty finansować bałaganu w PKP :ciepłych posadek dla kolesi i marnotrawstwa. To rzecz podstawowa. Co do dróg to w sposób oczywisty wszyscy z nich korzystają ,Drogi Panie. jeżeli nawet nie bezpośrednio ( choć trudno to sobie wtobrazić ,choćby rowery czy motocykle przecież istnieją) to pośrednio ( transport towarów do sklepów) . Czy zna Pan w swoim otoczeniu ludzi ,którzy nie jeżdżą samochodem ,czy jakimś jednośladem i jednocześnie nie kupują prasy i żywności? Jeżeli tak to chętnie się dowiem czegoś na temat tego Matrixa.
Co do sposobu myślenia to daj Pan spokój. Tego typu stwierdzenie "z ust" człowieka ,który łoży pieniądze ( z tego co Pan pisał to nawet nie takie małe) na szlachetny cel a póżniej pieniądze te przepuszczone zostają w giełdowym hazardzie ( nie można inaczej nazwać tej inwestycji) i który twierdzi póżniej ,że nic się nie dzieje,brzmi śmiesznie. Czasami zresztą mam nieodparte wrażenie ,że polemizuję z jakimś dzieckiem kompletnie nie znającym tego świata.
mdk / 194.7.114.* / 2006-07-25 15:44
Tylko napisze ze jeden pociag towarowy to 60--> 100 Tirow mniej na drodze. Jeden pociag osobowy na dlugiej trasie to 300--> 400 mniej samochodow. Wlasnie w imie swobody ruchu na drogach doplacasz.
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-25 16:03
Heh, swietne kolektywistyczne myslenie. Niewazne co preferuja konsumenci, liczy sie centralne planowanie. Czemu nie pojsc konsekwentnie dalej w tym mysleniu? A po co pociagi osobowe w ogole potrzebne? Czyz w towarowe nie wiecej wejdzie osób? A najlepiej jeszcze żeby te towarowe jechaly od razu do Treblinki, wiesz ile wtedy mozna by swobody na drogach i chodnikach uzyskac?
Mops / 83.22.212.* / 2006-07-25 15:50
Nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem,że dopłacam do kolei w imię "swobody ruchu na drogach". Według mnie dopłacam w imię bałaganu ,przerostów kadrowych ,nieefektywnego wykorzystania majątku i innym tego typu zjawiskom panującym w PKP a właściwym dla firm państwowych.
mdk / 194.7.114.* / 2006-07-25 16:10
Ale tutaj jest mowa o nacjonalizacji, a nie prywatyzacji.
Kazdy ma prawo myslec ze lepiej by bylo zlikwidowac. Wystarczy znalesc dosyc chetnych, watpie jednak ze sie znajda. Powtarzam, swietny przyklad prywatyzacji kolei jest w UK. Naprawde, tam jest duzo gorzej niz w Polsce.

PS. Ja nie mam w tym zadnego interesu, nie jestem Polakiem, nie zyje w Polsce, a kiedy tam bywam to samolotem i samochodem Avis lub Hertz. Tylko chcialem napisac ze prywatyzacja nie jest ZAWSZE najlepszym rozwiazaniem. Bo wtedy, dlaczego nie prywatyzowac wojsko, sprawiedliwosc, a moze nawet zycie polityczne. W koncu Bill Clinton zakonczyl kadencje, dlaczego nie zostalby prezydentem Polski ? :-)

PPS A komentarze Jliber to obrzydliwe.
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-25 16:26
Ja jedynie konsekwetnie przeprowadziłem logicznie Twój tok rozumowania do końca. Owszem, rezultat jest obrzydliwy, ale to Twój problem nie mój.
mdk / 194.7.114.* / 2006-07-25 16:58
Sorry, ale kiedy piszesz 'Niewazne co preferuja konsumenci...' to raczej wyglada jak 'niewazne co ja preferuje...' Nikt ciebie nie zmusza do jazdy pociagiem, jezeli wolisz samochod czy rower, czy autobus to twoja sprawa. Ja tez zadko uzywam Pociag, ale , z Brukseli do Londynu wole Eurostar niz British Airways. Po Francji wole podruzowac TGV niz samolotem. Nie widze zadnej mysli kolektywistycznej w moim poscie. Nigdy nie glosowalem dla socjalistow, komunistow, partii religijnych, albo kaczorow. Ale znam troche swiat, i wiem ze nie zawsze prywatyzacja daje dobre wyniki. Inny przyklad : firmy elektryczne w Kalifornii.
luke / 172.142.198.* / 2006-07-25 19:21
Witam, ja rowniez znam troche swiat, ja rowniez nie jestem polakiem i czasowo mieszkam w anglii. Nie pojmuje doprawdy skad ta opinia o kolejach w UK. Masz moze na mysli podmiejskie w okolicach londynu? Bo juz ogolnokrajowe oferuja nieporownywalnie wyzszy standard i sa punktualne. Od okolo dekady rowniez znaczne kwoty przeznacza sie tutaj na modernizacje linii. Prywatyzacja objela spolki przewozowe ale nie spolke zarzadzajaca torowiskami i infrastruktura generalnie (a wiec mamy zachowane strategiczne interesy kontroli infrastruktury). Obie te grupy interesow (mam na mysli spolki przewozone i operatora infrastruktury - Networkrail) wzajemnie sie uzupelniaja i kontroluja. Np. jezeli z winy Networkrail pociagi sie zpoznia bo np infrastruktura nie jest w dobrym stanie alba sa remonty, za kazda minute NR placi slone pieniadze przewoznikom. Po prostu prywatni przewoznicy (GNER np.) placa za dzierzawe linii a placac wymagaja. Pociagi sa klimatyzowane, szybkie (nie TGV ale do 120 mph) i czyste. Proponuje pojechac na wakacje do polski i wybrac pociag dalekobiezny dowolnej relacji klasy pospieszny i nizszej. Nastepnie porownaj wrazenia. Pozdrawiam serdecznie.
Mops / 83.22.212.* / 2006-07-25 16:26
To widzisz tym właśnie się różnimy. Ja dla odmiany jestem Polakiem i żyję tutaj zaś w PKP pracowałem. Nie znam sytuacji kolei brytyjskich ale wiem jak wygląda sytuacja na kolei polskiej i to dość dobrze. I dlatego podtrzymuję to co napisałem wcześniej. Ponadto ,z tego co mi wiadomo, sektor państwowy to zaledwie ok 4% w gospodarce brytyjskiej zaś u nas 25%. Przykład wojska czy resortu sprawiedliwości uważam w tej dyskusji za niepoważny.
mdk / 194.7.114.* / 2006-07-25 17:01
Jeszcze raz, nie mam nic przeciw prywatyzacji np telefonow komorkowych, produkcji samochodow, itd... itp.... Ale to nie jest zawsze najlepsze rozwiazanie.
Mops / 83.22.212.* / 2006-07-25 18:08
Jeszce raz : uważam ,że w kraju takim jak nasz przywatyzacja jest najlepszym rozwiązaniem. Tu nie chodzi o podejście dogmatyczne lecz o życiowe obserwacje. Doskonale pamiętam jak wyglądał rynek ( jeżeli można w ogóle użyć tego słowa ) konsumenta w roku 1981. W sklepach nie było n i c! Może trudno to sobie wyobrazić ludziom ,którzy tego nie przeżyli ale tak naprawdę było. Po prostu w sklepach nie można było nabyć jakiegokolwiek towaru. Za to my Polacy byliśmy bogaci. Mieliśmy polski przemysł i żaden Hindus nie wytapiał w Polsce stali ani żaden Francuz nie oferował usług telekomunikacyjnych. Z drugiej strony ,w zakładach państwowych królowało hasło :czy się stoi ,czy się leży dwa tysiące się należy. Było kupę marnotrawstwa i ogólnego dziadostwa. Po tych doświadczeniach naprawdę nie chcę już własności państwowej.
Sprawa ma jeszcze inny aspekt. Otóż jeśli by przyjąć hipotezę ,że niektóre firmy ,branże ,sektory itp mogłyby czy powinny być państwowe to musiałby istniećjakiś nadzór właścicielski ze strony państwa . Niestety ,jak dotychczas nie poradziliśmy sobie z tym. Spółki Skarbu Państwa traktowane są jak łup wojenny a nie własność całego narodu. Dochodzi do sytuacji patologicznych -wyciąganie kasy na cele polityczne ,nepotyzm i kolesiostwo w obsadzaniu zarządów czy rad nadzorczych. Dochodzi do sytuacji ,że nagle Staszek powinien się sprawdzić w biznesie ,trzeba sfinansować szkolenie wysokiemu ( najwyższemu) działaczowi partii rządzącej czy też sfinansować słuszną telewizję. Od tego nioe jest wona żadna ekipa rządząca z obecną włącznie ( choćby mianowania w PZU ,BOŚ czy PGNiG). Mamy póżniej afery typu PKN na których promują się różni politycy. I tak kółko się zamyka. O nieefektywnym zarządzaniu takimi spółkami przekonać się można studiując ich parametry ekonomiczne ( choćby porównując PKN z węgierskim MOL czy przyglądając się kosztom w KGHM). Kolejnym przykładem jest branża górnicza ale to temat rzeka.
Reasumując ,już ja wolę prywatyzację.
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-25 16:24
Prywatyzacja ma na celu oddanie wladzy nad przedsiebiorstwem konsumentom. Byc moze mieszkasz w jakims raju na ziemi, ale w normalnym swiecie firmy prywatne czasami bankrutuja lub ograniczaja dzialanosc. Jezeli tak sie dzieje, znaczy to ze konsumenci wolą wykorzystać srodki tej firmy na inne cele. W ten sposob na wolnym rynku zostaja zawsze spelnione najwazniejsze potrzeby konsumentow, zalezy to od nich a nie od widzimisie urzędnika. Nie dziwi mnie ze w UK prywatna kolej nie kwitnie, tak sie dzieje wszedzie na swiecie gdzie w kolej nie sa wlewane tony pieniedzy podatnikow - po prostu wreszcie glos konsumentow zostal uslyszany. W USA prywatne koleje przerabialy to juz 50 lat temu i ten kraj ma juz ten etap za soba.
mdk / 194.7.114.* / 2006-07-25 16:06
Ale tutaj jest mowa o nacjonalizacji, a nie prywatyzacji.
Kazdy ma prawo myslec ze lepiej by bylo zlikwidowac. Wystarczy znalesc dosyc chetnych, watpie jednak ze sie znajda. Powtarzam, swietny przyklad prywatyzacji kolei jest w UK. Naprawde, tam jest duzo gorzej niz w Polsce.

PS. Ja nie mam w tym zadnego interesu, nie jestem Polakiem, nie zyje w Polsce, a kiedy tam bywam to samolotem i samochodem Avis lub Hertz. Tylko chcialem napisac ze prywatyzacja nie jest ZAWSZE najlepszym rozwiazaniem. Bo wtedy, tez mozna prywatyzowac wojsko, sprawiedliwosc, a moze nawet zycie polityczne. W koncu Bill Clinton zakonczyl kadencje, dlaczego nie zostalby prezydentem Polski ? :-)
Sabre / 2006-07-25 13:56 / Tysiącznik na forum
Narodowo-socjalistyczna IV RP w pełni. Słodka komuna z towarzyszami Kaczyńskimi na czele, jako przewodnią siłą narodu. Podejrzany kapitał, obcy kapitał i zły kapitał tylko czyha by wrogo przejmować i zrzucać stonkę. Ale towarzysz Kaczyński nie wypadł kaczce spod ogona. On biorąc przykład ze swoich poprzedników z PZPR, przeprowadzi nacjonalizację! Aż się łezka niektórym w oku kręci na myśl o tym, po jakie sprawdzone wzorce jeszcze sięgnie.
Czy następnym krokiem będzie walka z kułactwem? Przywrócimy PGR-y?
vic / 83.21.36.* / 2006-07-25 14:35
PiS korzysta ze sprawdzonych wzorów " PRL - Bierut i s-ka" . Mam tylko nadzieję ,że nie potrwa to tak długo jak poprzednio ...
pchelek / 195.187.99.* / 2006-07-25 14:14
jedyne rozwiazanie - sprzedac drób obcemu kapitałowi - nawet za symboliczna zlotowke - moze jaki glupi kupi "___
Kero / 2006-07-25 14:00 / -
Czy zatem Kluska stawiał opór nacjonalizmowi??
Dobrze, że Bill Geats to nie Polak.
przedsiębiorca / 212.160.183.* / 2006-07-25 14:25
Nie!, szkoda!
;-) ale byśmy go znacjonalizowali i wypłacili sobie z jego majątku np. 30mld$ dewidendę (to już jak miałoby się to nazywać ustaliła by ustawa - PIS, Samo...LPR) na pokrycie deficytu bużetowego na 3 lata.
Gates - to kułak!
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-25 13:29
Następny malutki kroczek ku narodowemu socjalizmowi.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-25 13:34
To krok w dobrym kierunku. Nadejdzie katharsis szybciej niż myślimy.
KARLKIR / 81.190.196.* / 2006-07-25 13:50
KATHARSIS TO BĘDZIE W TWOIM PORTFELU JAK STRACIMY WIARYGODNOŚĆ PRZEZ CZYJS GŁUPI POMYSŁ
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-25 14:40
kup waluty i nie marudź - weź przykład z PiS - cel uświęca środki.
vic / 83.21.36.* / 2006-07-25 14:36
W tej chwili najlepiej inwestować w bilety tanich linii i funty ...Taki "portfel" pozwoli przeżyć ...

Najnowsze wpisy