Forum Polityka, aktualnościKraj

Prezydent podpisze ustawę antyspreadową

Prezydent podpisze ustawę antyspreadową

Money.pl / 2011-08-09 08:07
Komentarze do wiadomości: Prezydent podpisze ustawę antyspreadową.
Wyświetlaj:
dżingiel / 82.160.97.* / 2011-08-09 12:17
Niech prezydent z Tuskiem pojedzie na Węgry i zobaczą jak można było rozwiązać problem drogiega franka. Węgrzy to zrobili skutecznie, ale nasi nie mogą się uczyć od premiera Orbana, bo on przecież jest dla "poprawnych Europejczyków" be, a nasi notable należą do tych grzecznych, uśmiechniętych, poklepujących się dżentelmenów.
W pierwowzorze ustawy Pawlak (wicepremier z PSL-u) proponował spłaszczenie spreadów do 1-2%, ale kolesie z PO wybili mu to z głowy i mamy kolejną kiełbasę przedwyborczą, która okaże się zepsutym bigosem już po wyborach.
erhr / 193.243.147.* / 2011-08-09 08:55
Wszystkim tym, co myślą, że kupią CHF w kantorze proponuje wykonać kilka telefonów z zapytaniem, czy mają na stanie np 500 CHF.
żenua / 83.14.248.* / 2011-08-09 08:54
DZIĘKI ŁASKAWCO DZIĘKI !!!

Jeżely, Pan Prezydent Pozwly - to bym chciał żeby Pan szet do kanora a potem do banku za mnie wpłacić na kredyt w ełro, bo mi sie nie opłaca dojazd.
To ja poprosze o numer Pan konta - będe przelewał co miesiąc ile trzeba. Zgoda? I z góry dziekuję.

Z wyrazami wdzięczności, bezgranicznego szacunku i zaufania
-Pana wyborca.
Ratomat.pl / 212.76.58.* / 2011-08-09 10:50
Po tym, jak ustawa wejdzie w życie,będzie można bez żadnych przeszkód zacząć korzystać z serwisu Ratomat - wystarczy się tam zarejestrować, a później na minimum 5 dni przed datą spłaty raty kredytowej przelewać złotówki na konto serwisu - zostaną one wymienione po dużo niższym kursie niż w banku i automatycznie przesłane na konto spłaty kredytu. Wybierając to rozwiązanie można zaoszczędzić od 50 zł do nawet kilkuset złotych na każdej racie, a dodatkowo nie traci się czasu na stanie w kolejkach w kantorze czy w kasie banku.
dżingiel / 82.160.97.* / 2011-08-09 12:05
Optymista(?), a może właściciel "ratomatu" zwietrzył swoją szansę na większe obroty=większe dochody! Nie wierzę, żeby spłacający kredyty zaoszczedzili nawet kilkaset złotych na racie. W kantorach przecież nie siedzą filantropii i jeżeli już będzie taniej to różnice będą nieznaczne. Natomiast wspomniane 5 dni przed datą spłaty, to obecnie "cała wieczność": 5 dni temu frank był po 3,61 zł a teraz kosztuje prawie 3,92 zł. Twoje rady to anty-rady.
KredytCHF / 79.162.41.* / 2011-08-09 08:21
Kolejny wytwór naszych rządzących robiących ustawę pod wybory. Sam jestem kredytobiorcą i mam kredyt w CHF i z mojej perspektywy ta ustawa nic mi nie daje. Oszczędność, jaką daje kupno CHF w kantorze jest na tyle znikoma, żeby nie powiedzieć nie opłacalna. Poniżej kilka prostych wyliczeń.
Mam kredyt w Noble Banku i tam kurs dnia dzisiejszego dla CHF to 3,92 przy średnim NBP 3,72. W kantorze CHF w Gdańsku mogę kupić w cenie 3,75. Wobec czego przy racie wysokości 428 CHF w Noble Bank rata wynosi 1677,76zł, natomiast wg. kursu kantorowego 1605,00 zł. Oszczędność 72,76zł. Ale warto pomyśleć o kosztach dodatkowych związanych np. z koniecznością posiadania rachunku walutowego w CHF, bo Noble Bank nie prowadzi stanowisk kasowych w swoich oddziałach. Pod warunkiem, że znajdziemy bank prowadzący rachunki w CHF. Należy wziąć pod uwagę również fakt, że w przypadku gdy 50% z 700tys. kredytobiorców ruszy do kantorów po CHF-y z pewnością kurs kantorowy wystrzeli w górę o kilka %. Wg. mnie najlepszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem ułatwiającym życie wszystkim kredytobiorcom posiadającym kredyty walutowe jest wprowadzenie ustawy ograniczającej spreedy np. do poziomu 5%.
gobbes / 91.211.103.* / 2011-08-09 08:07
g..no pomoże, najbardziej cieszą się kantory.. które teraz znajdą stałych klientów, którym będzie mozna wcisnac tylko lekko niższą cenę niż mają banki... zresztą frankowi kredyciarze się o pomoc nie prosili.. są grupą najlepiej splacającą swoje zobowiązania. :>
Zaustawą / 94.42.157.* / 2011-08-09 11:19
A czemu tylko banki maja zarabiać....niech kantory też zarobią. Banki przeważnie są oparte na kapitale zagranicznym , czyli drążą z nas pieniądze , a kantory w wiekszości to małe firmy krajowe , wiec jestem za tym żeby Polacy sie w Polsce bogacili a nie Izraelici, Niemcy, czy Francuzi. Ponadto wcale tak kurs Franka nie skoczy bo i tak juz jest na tyle drogi że juz niewiele ma pola do popisu. Prawdopodobnie w najbliższym czasie szykują mu się porządne spadki. A ustawa da klientom banków dodatkowe mozliwości które sprowokuja te instytucje do wyrównania spreadu do kursów kantorowych , a to juz bedzie sukces tej ustawy gdyz uwolni w pewien sposób od banków a to urealni ceny franka poprzez wieksza konkurencje na rynku. Ta ustawa naprawde jest potrzebna bo obecnie banki blokują możliwość korzystania z kantorów poprzez zaporowe ceny za umożliwienie spłat rat kredytu frankami CHF
PpPd / 89.76.52.* / 2011-08-09 11:52
O kurcze to znaczy ze teraz kantorów będą również wykupywać firmy/banki zagraniczne!?

Najnowsze wpisy