Forum Forum dla firmDotacje

Prezydent: W Europie doświadczamy ceny życia na kredyt

Prezydent: W Europie doświadczamy ceny życia na kredyt

Wyświetlaj:
mn,mn.m,/ / 83.17.254.* / 2012-08-02 14:20
sąsiad mi się pyta czy chodziło mi o podatników polskich czy rosyjskich ?
nnn / 217.98.39.* / 2012-02-18 23:28
Dobrze zorganizowane „żywienie społeczne” dzieci zapewnia nie tylko uwolnienie kobiety od kuchni, ale i zmniejsza także materialną zależność dzieci od rodziny. [...] Tym samym rozszerzy możliwość komunistycznego wpływu na dzieci, a także ustanowienia bardziej mocnego systemu wychowania komunistycznego.

To właśnie dzieci wychowane „po bolszewicku” nękały potem chłopów, którzy ratując się przed śmiercią głodową, ścinali kłosy na polach kołchozowych.
nie_ekonom / 212.76.46.* / 2012-02-16 03:42
Ze starszego artykułu o pakcie fiskalnym:
Traktat pozostawia w istocie dużą swobodę manewru, zadając kłam skargom, że zdelegalizuje keynesowską politykę stymulowania gospodarki.
Co to znaczy?
Wg. Keynesa, trzeba na bieżąco zapobiegać głębszym korektom na rynku, żeby nie mieć recesji - poprzez stymulanty i manipulację stopami procentowymi.

Co to robi z gospodarką?
Zniekształca w kierunku obranym przez osoby z dostępem do państwowej kasy, ułatwia lobbying (gospodarka się wali, szybko, dajcie forse!).

Friedman przed tym ostrzegał. Hayek przed tym ostrzegał. Mises przed tym ostrzegał i to już w latach 60'! Ale nie, dlaczego ktokolwiek miałby słuchać ludzi, którzy mówią, że do zrozumienie podstaw ekonomii nie trzeba wyliczeń na 500 stron...
Właściwie to pierwsze przesłanki o tym do czego doprowadzi pieniądz kontrolowany przez banki centralne, szczególnie przy walucie nie opartej na złocie/srebrze, były już za czasów powstawania USA! I są też np. z XIX w. przykłady, jak to działało.

A historia lubi toczyć koła...

Najnowsze wpisy