Forum Forum dla firmKsięgowość

Problem z kasą - co mi grozi

Problem z kasą - co mi grozi

marek125 / 83.20.81.* / 2012-01-04 17:14
Witam,

Mam spory jak sądzę problem i chciałbym go wyprostować. Otóż od jakiegoś czasu ewidencjonuje sprzedaż na kasie fiskalnej. Niestety jak się dowiedziałem robię to źle. Otóż sprzedaż ewidencjonowałem "zbiorczo" czyli zamiast wystawić 20 produktów na paragonie drukowałem zbiorczo paragon wg. stawek vat.

Czyli np. zamiast wystawiać paragon na 3 kubki, 2 szklanki itd. wystawiałem pozycję zbiorczą zastawa stołowa zmieniając tylko wartość.

Dodatkowo część przychodu była na koncie bankowym, a ja wszystko ewidencjonowałem jako gotówka ;-(

Dodam, że nie oszukiwałem na podatkach i ogólnie mam zgodność co do zasady zakupy * marża = sprzedaż na kasie. Jedynie przez własną głupotę robiłem to źle.

Reasumując jakie w takiej sytuacji grożą mi konsekwencje w razie kontroli US (nieprawidłowości już usunąłem) i czy mogę sam jakoś się zgłosić i poddać dobrowolnie karze.
Oczywiście wiem, że zasłużyłem na karę i chętnie zapłacę jakiś mandat skarbowy - boję się jednak sytuacji gdzie dostanę na prawdę poważną karę (np. jakiś zwrot odliczonego vatu, czy zarzut ukrywania sprzedaży), która wpędzi mnie w długi.

Jednym słowem jak z takiej sytuacji wybrnąć.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
leszkopeszko / 185.161.93.* / 2019-05-12 13:43
A pytałeś o jakichś dobrych księgowych w tej sprawie? Ludzie się zabierają do interesów nie mając bladego pojęcia o firmach. Ja polecam księgowość z Myśliborskiej czyli Gamę Grabowksich. Ocena moja 10/10.

Najnowsze wpisy