PROBLEM Z OC

withanight / 2009-06-17 12:21
Witam mam wielki problem 3 czerwca zezlomowalem pojazd nie mialem myslalem ze mam wazne ubezpieczenie a okazalo sie ze juz go niema;/ . 17 czerwa pojechalem zeby wyrejestrowac pojazd ale nie moglem bo niema oc . wiec poszedlem zeby go ubezpieczyc i wtedy zlomowac i znowu kolejny problem - jak oplace OC z dniem 17 czerwca to i tak mi go nie wyrejestruja w WK bo ubezpieczenie musi byc oplacone z data 3 czerwca. I znowu kolejne problemy nikt mi nie ubezpieczy pojazdu do tylu i na stacji zlomowanie pojazdu niechca mi zmienic daty zlomowania pojazdu np na 18 czerwca bo wtedy mogl bym zaplacic oc 17 i niema problemu. POmozcie mi , dajcie jakas podpowiedz czy jest jakas szansa co moge z tym faktem zrobic???
Wyświetlaj:
marek.m / 83.30.172.* / 2009-06-17 22:27
pytanie, czy zrobiłeś wypowiedzenie polisy przed 3 czerwca? jeśli nie, to firma w której ubezpieczasz musi Ci wystawic polisę od 3 czerwca, a to, kiedy Ty opłacasz polisę nikogo nie powinno interesowac, za wyjątkiem Ciebie i firmy ubezpieczeniowej.
Natomiast jeśli, ubezpieczenie wypowiedziałeś, to dostaniesz polisę od dnia bierzącego w którym polisa zostanie zawarta. No i wówczas wydział komunikacji zgłosi to do UFG i będziesz miał karę do zapłacenia, ponieważ każdy zarejestrowany pojazd powinien posiadac polisę OC.
Mahatman1981 / 2009-06-19 16:29
Pod warunkiem, że za ostatnią polisę składka była opłacona w całości, wtedy
przy braku wypowiedzenia taka umowa "wznawia się".
Jeśli jednak składka miała być opłacana w ratach i jedna z rat nie została
opłacana to taka umowa nie wznawia się - po prostu się kończy wraz z końcem
okresu ubezpieczenia na jaki została zawarta.
michallll / 83.24.139.* / 2009-06-18 10:41
marek m. ma racje, a jaki to ubeypieczyciel? Jesli wciaz masz jakies watpliwosci zadzwon do UFG, oni powinni Ci wszysto wyjasnic.

Najnowsze wpisy