Forum Forum podatkowePIT

Problem z rozliczeniem Pitu sprzedaż mieszkania

Problem z rozliczeniem Pitu sprzedaż mieszkania

kinio122 / 88.156.59.* / 2015-02-27 20:01
Witam

Mam ogromną prośbę w pomocy rozliczenia pitu mam taką sytuację
Miałem okazję kupić tanio mieszkanie do kapitalnego remontu więc wystawiłem swoje mieszkanie na sprzedaż po dwóch tygodniach udało mi się sprzedać lecz podpisałem wstępną umowę sprzedaży na 14.10.2014r. Moje mieszkanie jest w kredycie hipotecznym na kwotę 70 tyś . Po czym zapożyczyłem się u rodziny żeby kupić te mieszkanie do remontu za 88 tys zł. Kupiłem te mieszkanie 22.10.2014r. i podpisałem akt notarialny. Po podpisaniu aktu notarialnego chciałem przenieść swoją hipotekę na nowe mieszkanie lecz nie udało się ponieważ Pani z banku wyliczyła że mieszkanie jest warte 60 tyś więc kazała mi wyremontować całe mieszkanie i wtedy się starać o przeniesienie hipoteki . Wyremontowałem i udało się przenieść hipotekę więc dopiero moje stare mieszkanie udało się sprzedać 14 stycznia za 115 tyś a kupione było w 2011 roku za 70 tyś. Oddaliśmy pożyczone pieniądze i nic nam nie zostało . A dziś byłem w US i Pani mi powiedziała że od tej daty 14 stycznia dopiero mogę wydać pieniążki na cele mieszkaniowe lub na zakup nowego mieszkania więc proszę Was o poradę co w takim przypadku zrobić żeby nie płacić tego podatku 19%. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

Najnowsze wpisy