Forum Forum podatkoweVAT

Problem z VAT w Unii i poza nia

Problem z VAT w Unii i poza nia

marekmostowy / 213.134.190.* / 2010-10-22 16:44
Prowadze dzialalnosc gospodarcza, jestem vatowcem.

Bede niedlugo wykonywal tylko uslugi dla przedsiebiorstw z USA. Beda to uslugi reklamowe i podobne czyli sprzedaz uslug, nie bede srzedawal zadnych towarow.

Z tego co zdarzylem sie dowiedziec, bede musial wystawiac im fakutry ze stawka VAT 0%. Czy to sie zgadza?

Moje drugie pytanie dotyczyc roznic w vacie. Moje koszty beda tylko w Polsce oraz w Europie. Moje faktury to w wiekszosci beda faktury z EU, gdzie wedlug zalecen mam ksiegowac to jako improt uslug i robic fakture wewnterzna. Wtedy podatek nalezny i naliczony zeruje.

Teraz moje pytanie jest takie. Czy ten europejski VAT w kosztach, do ktorego sie wystawia te fakutry wenetrzne jesto normalnie naliczony jako zaplacony? Chodzi mi o to, czy potem bede mogl dostac jego zwrot, skoro w moich przychodach nie bedzie w ogole VAT, poniewaz bede mial tylko przychody z poza UE?

Wiem ze gdybym mial 1000zł kosztow i w tym 22% zaplaconego w Polsce vatu a do tego brak przychodow. To te 220zł moglbym chyba dostac jako zwrot. Co natomiast w przypadku faktur z Unii? Czy ten podatek jest jako zaplacony kiedy wystawia sie te faktury wewnetrzne i zeruje?

Najnowsze wpisy