Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Produkcja spadła o 4,4 proc.

Produkcja spadła o 4,4 proc.

Money.pl / 2009-01-20 18:35
Komentarze do wiadomości: Produkcja spadła o 4,4 proc. .
Wyświetlaj:
świeżak / 213.158.199.* / 2009-01-21 01:13
.No przynajmiej jedno normalne forum,gdzie można pogadac.A może w waluty,chyba nie jest za pózno,bo jeszcze anale nie naganiają
kiepski / 2009-01-20 23:52 / portfel / Tysiącznik na forum
IBM dlaej rosnie w notowaniach pozageiłdowych? bo wyniki i prognozy podali dobre...
kiepski / 2009-01-20 23:50 / portfel / Tysiącznik na forum
http://dmbzwbk.bankier.pl/wiadomosci/pap/artykul.html?id=1895219

wywiad z prezesem OPOneo
kubek1978 / 2009-01-20 22:42 / Bywalec forum
.....a wszystkiemu jesteśmy sobie sami winni !!!
Kupujemy tanie szajsy chińskiej lub innej produkcji... !!!!
Nie patrzymy na tabliczki lub metki i na kraj pochodzenia produktu.
Np. niemcy są takimi patriotami ,że kupują tylko to co germańskie sam widziałem w sklepie jak sprawdzają skąd co pochodzi.
Pomimo wyższych cen kupują!!!!! i tym samym napędzają rodzimych producentów oraz własną gospodarkę.
W naszym kraju powinna być jakaś kampania promująca polskie produkty lecz inc takiego ni ma.
Zwłaszcza odzież została zalana chinszczyzną i to w cale nie tanią .Ostanio kupiłem za 80 zł rzekomo markową bluzkę która po 3 praniach wyblakła i rozdarła się.
O ile pamietam takie ceny były 10 lat temu ,a produkty były europejskie lecz o wiele lepszej jakości. To eksporterzy ciągną ten chłam z tego kraju i windują ceny zarabiając krocie. Niestety sam chciałem znaleźć coś z odzieży polskiego lub europejskiego producenta no i lipa wszystko chińskie :O !!!!

To tylko jeden z przykładów naszej własnej głupoty no i tego kretyńskiego rządu i tamtych ludzi. Gadają bzdury o jakiś palikotach , o jakiś bzdetnych aferach i o jakiś wisielcach ,a tutaj kryzys sie rozkręca na maksa i trzeba coś działać bo będziemy "żreć trawę".
Jest nas za dużo w tym kraju bo komuna nakazała robić dzieci na akord wiec mamy jak mamy. Jest po prostu za dużo mord do wyżywienia ,a własnego przemysłu praktycznie nie mamy. W Polsce siedzą Włosi i niemcy i oni dyktują wszystko . Po prostu wykorzystują nas jak chcą . Widzę to bo sam jeżdżę po firmach i wiem jak traktują polaków.

Tak więc namawiam Was RODACY kupujcie MADE IN POLAND bo m.in. wspieracie nas samych i naszą gospodarkę !!!!
majic / 83.7.216.* / 2009-01-20 23:50
znajomy robi gitary do niemiec i na kazdej jest nalepka made in germany. Czy niemiec kupujac taki produkt wspiera swoja czy nasza gospodarke :). Polak cos wymysli
hdfhdf / 89.79.57.* / 2009-01-20 23:48
A znasz jakieś polskie produkty???

Jakie???

Wedel, Polar, Zelmer, Amica, a moze unitra, tonsil itd.
A nie sorki meble Bodzio sobie kupie w ramach ratowania gospodarki.

U nas się tylko sklada produkty, marka i technologia są od 10 lat zachodnie.
kubek1978 / 2009-01-21 00:29 / Bywalec forum
No właśnie ... bo nie mamy własnej technologii. Praktycznie starowaliśmy od zera w 1990 r. po komunie gdzie takie państwa jak USA czy niemcy,francja były przed nami z 30-40 lat . Niestety ale teraz płacimy za to i będziemy płacić. Wszystko zostało sprywatyzowane i oddane za darmo zachodowi. Wiele znam przypadków gdzie został podpłacony prezes państwowego przedsiębiorstwa aby odsprzedał pośrednikowi zakład za pół darmo !!!!! to tak prosto mówiąc bo to działo sie na najwyższych szczeblach.

Można przytoczyć przykład zasłyszany przeze mnie od kolegi ze śląska gdzie my jako naród "składaliśmy się" na najnowocześniejszą walcownie rur czy coś podobnego za grube miliony złotych ,a jakoś w dziwnych okolicznościach okazała się nierentowna czy coś takiego na terenie huty baildon. Walcownia była ponoć nowa nie używana.
Niemcowi została sprzedana za ponad 1/2 wartości gdzie teraz robi kokosowy interes na polskiej ziemi !!!!!! Gdzie takie praktyki marnotrastwa rodzimego dorobku sie praktykuje ???? chyba tylko w polsce i może jeszcze w rosji .... ale to przeszłość już niestety. Wiele hut poszło pod młotek ,a wystarczyło tylko dobrego zarządcy i patrioty.

Co do nas i naszych ojców to niestety przyzwyczajeni byli/śmy do starego ustroju gdzie liczyło sie tylko "nie ważne ile sie leży 10 złoty sie należy" . Niestety taka prawda, zakłady były rozkradane ,a pracownicy spali za maszynami za co Państwo im płaciło.
Po prostu zachód pracował zwłaszcza niemcy i mają teraz dobrobyt. Tam nie ma pijaństwa jak u nas i tak wielu nierobów. Tam pracownik z pracodawcą wzajemnie sie szanują nie jak u nas jeden drugiego chce wyrolować ,a i tak z tego nic dobrego nie przyjdzie.
Ludzie którzy myślą ,że TUSK w 1 rok zrobi z tego kraju dobrobyt na poziomie europy to są dla mnie puści i płytkie wieśniaki . Jak można w 1 rok pozbierać taki bałagan i jeszcze mieć za plecami PiS z prezydentem na czele. Sprubujcie poprowadzić jakąś małą firmę i ciekawe czy przez rok mając średnie dochody + nierobów coś WIELKIEEEGO osiągniecie... otóż NIE !!!!! No to teraz taki TUSK ma na głowie POLSKĘ z nierobami która jest jakby 1000 x wieksza niż taka firma. Musi rozwiązać setki problemów.
Nam potrzeba czasu niestety bo za duży burdel w tym kraju mamy ,a jeden człowiek czy partia temu nie pomoże. Musieliby siedzieć w rządzie poważni i odpowiedzialni ludzie ,którzy wzajemnie sie wspierają ,a nie błazny i sprzedawczyki pracujący dla mafii .

To tyle moich wywodów ;P
dfbdfb / 89.79.57.* / 2009-01-20 23:49
i kiełbasę Stokłosy.
marina / 83.13.48.* / 2009-01-20 23:16
Duzo racji w tym co piszesz!
Tez widzialem w Niemczech, ze kupowac cos obcej produkcji to nie w dobrym tonie.
My Polacy "zakochalismy" sie w tym co z zachodu a teraz w tym co z Chin (bo niby tanie)
Rozumiem kiedys, po czasach komunizmu i pustych polek mozna bylo dac sie nabrac. Ale wielu ludzi ma tak do dzis.
Podczas gdy prawda jest taka ze wiele rzeczy, przede wszystkim jedzenie mielismy o niebo lepsze od reszty. A teraz? Coraz bardziej upodabniamy sie do zachodu.
Wyjscie jest proste: to konsument decyduje czy kupic cos czy nie. Wiec wladza w naszych rekach!
A pewnie ze kampania promujaca nasze produkty by sie przydala! Kiedys byla np. Teraz Polska ale juz ani widu ani slychu. Ciekawe dlaczego?
Moze dlatego ze zagranicznym wlascicielom tak lepiej?
Prywatyzajca? Jak najbardziej! Ale do 49%
Bo kto wierzy w to ze Niemiec bedzie chcial dobrze dla Polaka?
Milych snow!
ś / 213.158.199.* / 2009-01-21 01:00
Jeśli widze naklejkę Made in China nie wezmę tego gówna nawet za 1 PLN.
kubek1978 / 2009-01-23 08:09 / Bywalec forum
Wczoraj będąc w sklepie castorama przypadkowo podsłyszałem jak baba mówiła do chłopa.... "tylko niemieckie ja chce niemieckie !!!!" potem podszedł facet z obsługi i coś tam gadali ,że chce niemiecką armaturę łazienkową.
Zgadzam sie ,że niemieckie jest lepszej jakości jednak gdy nasze rozumowania będzie nadal tak mało patriotyczne to my nigdy do nich sie nie zbliżymy. Sam jestem małym przedsiębiorcom i cały czas dążę do jak najlepszej jakości swoich wyrobów jak również wdrażamy innowacje. Niestety w naszym kraju dostać na to dotacje to cud ,a gdy mniej klientów kupuje moje wyroby tym mniej mam dochodów na innowacje tylko myślę jak tutaj mieć na chleb. Taki niestety to kraj.
Dziura budżetowa ,a rolnicy nie płacą żadnych podatków . Pomijam fakt ,że właśnie na tym żerują małe ,a nawet większe firmy i przenoszą na wieś działalności pod przykrywką gospodarstwa rolnego. Następnie my jesteśmy ci uczciwi przedsiębiorcy nękani przez urzędy .
kazioa / 80.55.243.* / 2009-01-20 21:13
co ma 10 % do potencjalnych 200 % zysku ???
to juz nie ryzyko... a pewny zarobek
mario1973 / 83.28.248.* / 2009-01-20 21:36
Tez jutro cos dokupie i moze pojutrze. ceny akcji sięgają apstrakcji
Andrzej zwany bankrutem / 83.29.141.* / 2009-01-20 18:35
Patrzcie co się dzieje na giełdach w USA. Jutro WIG zanurkuje o 3 do 4 %... Przez trzy lata straciłem na funduszach 35 %...mam czekać kolejne 4 żeby to odzyskać ? Nie mam już siły ;[
ROOT / 83.29.141.* / 2009-01-20 21:12
Załóżmy najgorszy z możliwych scenariuszy. S&P 500 przebija dołki i spada do poziomu 570 pkt (spadek od końca hossy 60 %) Biorąc pod uwagę że WIG20 traci przeciętnie 1,5 z tego co S&P 500, jaką wartość otrzymamy ? Prosta arytmetyka: 312 pkt.
Kolejne Pytanie: Ile może wynosić nawet tylko jednoniowa korekta takiego spadku ? Jakieś 20-30 %... Kto się z Was wstrzeli ? Ale tak naprawdę jest to przerażające. Pytanie gdzie są granice paniki i zaczyna się chciwość ?
świeżak / 213.158.199.* / 2009-01-21 01:04
Ale jest gdzieś denko. Przy ilu obstawiasz?
D.Nikodem / 85.222.122.* / 2009-01-20 19:12
Najgłupsze co możesz zrobić to wyplacić na dnie bessy.Cierpliwości
LdN / 2009-01-20 20:20 / Bywalec forum
Jeśli masz pewność, że to już dno to albo jesteś głupcem albo geniuszem. Czas pokaże.
polom / 2009-01-20 20:02
według mnie, a wiem co mówię, dno jest w okolicy 1000 na WIG20.
jjjjjjjjj / 83.7.88.* / 2009-01-20 19:11
jutro zwała!!!!!!!!!!! wig20 -1550
D.Nikodem / 85.222.122.* / 2009-01-20 19:13
Poczekaj do 22
ROOT / 83.29.141.* / 2009-01-20 20:25
Napiszę tak: dobrze że już nie mam akcji...nawet szaman Obama nie pomoże :(
zeppelin / 2009-01-20 22:47 / Tysiącznik na forum
Sorry ale teraz wypada raczej napisać, że jeszcze nie mam akcji a nie już nie mam akcji .. ale to może tylko moje poglądy ...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy