Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Profil działalności a zwolnienie z podatku VAT

Profil działalności a zwolnienie z podatku VAT

żulja / 87.205.158.* / 2009-06-02 19:19
Dzień dobry. W dniu dzisiejszym złożyłam wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Miałam problem z wyborem profilu swojej działalności (obszywanie zasłon, firan, szycie lambrekinów i wykonywanie zaproszeń okolicznościowych) spośród profilów wymienionych w obowiązującej klasyfikacji. Wybrałam kody (2007r.):
95.29.Z - naprawa pozostałych artykułów użytku osobistego i domowego (naprawa i przeróbki odzieży)
13.92.Z - produkcja gotowych wyrobów tekstylnych ( zasłony, baldachimy, rolety, narzuty)
17.23.Z - produkcja artykułów piśmiennych (produkcja kopert i kart pocztowych)
Przed złożeniem wniosku w Urzędzie Gminy wybrałam się do Urzędu Skarbowego w celu sprawdzenia, z jakimi obciążeniami podatkowymi się ona wiąże (czy jest obciążona podatkiem VAT czy nie). W Urzędzie Skarbowym otrzymałam informacje, że w moim przypadku prowadzenia książki przychodów i rozchodów nie ma znaczenia jaki kod wpiszę we wniosku do ewidencji. Wpisałam więc wszystkie trzy kody i złożyłam wniosek. Nie wiem jednak, czy ta informacja była rzetelna, albo czy ja dobrze ją zrozumiałam. Proszę o pomoc.

Najnowsze wpisy