Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

prosze o pomoc PODATEK OD SPADKU

prosze o pomoc PODATEK OD SPADKU

KMISIEK1 / 2008-02-07 17:15
Moj ojciec zmarl w 2005 roku , w 2007 prawnie odziedziczalam mieszkanie ... czy place podatek od spadku jesli tak to ile oraz czy jest kara za niezgloszenie do urzedu skarbowego w terminie( minelo 8 miesiecy ) prosze o pomoc.... PILNE
Wyświetlaj:
Romuald Fijało / 83.18.68.* / 2008-02-15 15:50
Nie byłoby podatku, gdyby nabycie spadku zostało zgłoszone do Urzędu skarbowego w ciągu miesiąca. Jeżeli nie było zgłoszenia w terminie, wówczas trzeba zapłacić podatek, który zależy od wartości mieszkania i stopnia pokrewieństwa oraz odsetki. Wystąpienie kary jest sprawą indywidualną i zależy od Urzędu Skarbowego i powodów nierozliczenia się z obowiązku podatkowego w terminie.
Pozdrawiam.
zyga07 / 2008-02-19 14:24
Mam podobny problem, rodzice zapisali mi część posesji wraz z częścią nieruchomości jako darowizna, pozostała część jest na moją babcię, darowizna została sporządzona aktem notarialnym, byłem w US aby pobrać odpowedni druk. Szanowny urzędnik poinformował mnie że nie musze składać deklaracji SD-Z1. wystarczy że pokazę akt notarialny. Co wydało mi sie dziwym podejściem do tej sprawy. Dodatkowo stwierdził że nie przyjmie tej deklaracji, próbował mnie przekonać ze mój notariusz wyśle za mnie do urzedu druk deklaracji. Sam nie wiem już o co chodzi. Jak to wkońcu jest ? kto sprawuje nadzór nad US, może warto uderzyć wyżej. ?
Radzio_pl / 89.171.103.* / 2008-02-19 15:04
jeżeli darowizna była sporzadzona w formie aktu notarilanego Notariusz ma obowiazek jako płatnik podatku opłacić (w tym przypadku złozyć deklarację zerową) podatek. Ty nie musisz się niczym przejmować.

Najnowsze wpisy