Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Proszę o pomoc w pytaniu o start firmy

Proszę o pomoc w pytaniu o start firmy

biahh / 2011-05-30 20:25
Witam wszystkich serdeczne. Jestem nowy na forum więc opowiem krótko o sobie. Mam 24 lata od 16 roku życia pracowałem już jako malarz na budowie. Kilka lat temu kolega zakładał firmę budowlaną i mnie do niej zatrudnił. Widziałem jak powstaje firma i jakie ciężkie są początki. Myślałem że z czasem się wszystko wyprostuje i z biegiem czasu będzie ok, ale tak nie było nie mógł sobie poradzić i firma nie zarabiała zbyt dużo. Byłem zmuszony odejść od niego ponieważ firma się rozpadała. Poszedłem do wojska na zawodowego. Obecnie jestem w Afganistanie. Jak wrócę po małej przerwie będę chciał ze szwagrem otworzyć własną firmę budowlaną. Mam do Państwa pytania. I proszę o pomoc.
Jak otworzyć działalność i się rozgłosić to już wiem bo czytałem o tym troszeczkę, a z renomą to trzeba będzie po prostu czekać, a po drugie to już ze szwagrem ludzie nas po części znają ze strony pracy. Chodzi mi głównie jak rozkręcić firmę? Co zrobić żeby firma nie legła w gruzach? Jakie są dotacje na firmę budowlaną, bo nie mam żadnych narzędzi, auta dostawczego i innych ważnych do tego żeby czymś zacząć? Wiele razy w firmie kolegi ludzie go oszukiwali i często nie wypłacali należności. Jak tego uniknąć? Bardzo proszę o rady. Z góry niezmiernie dziękuję.

Najnowsze wpisy