Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PROTEST! Nie dolewajcie VAT-u do baku!

PROTEST! Nie dolewajcie VAT-u do baku!

Wyświetlaj:
Vooyt / 84.38.20.* / 2010-12-04 12:16
JESTEM PRZECIW. Dlaczego ludzi którzy są przedsiebiorczy traktuje się w Polsce najgorzej?? Firmą trzeba pomagać a nie obciążać ich kolejnymi podatkami bo jak tak dalej pójdzie to nie będzie gdzie pracować. Ogólnie czemu rząd idzie najprostszą drogą? Podnieść podatki jest najłatwiej, a zrobić porządek z biurokracją i zwolnić 50% urzędników to już ciężko( przyrost urzędników od lat 90 jest WIELKI i nic się z tym nie robi nawet że nawet prowadzono komputery itp. a urzędników tak przybywa...).ale zrobienie wreszcie porządek z KRUS-em, ale nie łatwiej podnieść po prostu podatek. Przez ten przepis wzrośnie cena transportu ( małego jak i dużego) i co za tym idzie w ostatecznym rozrachunki ceny wszystkich towarów wzrosną ( bo jakoś trzeba przecież je przetransportować ) a to w połączeniu z podwyższką VAT-u na towary spowoduje że od stycznia życie stanie się dużo droższe.
tade / 83.2.33.* / 2010-12-04 12:23

a zrobić porządek z
biurokracją i zwolnić 50% urzędników


fajne
zaczniesz zwalniać rodzinę
dasz wypowiedzenia żonie, bratu , dziecku etc,etc,
90% etatów w administracji to koligacje rodzinne.
BANDICAT / 178.37.105.* / 2010-12-04 12:07
JESTEM PRZECIW. MAM MAŁA FIRME TAKŻE KAŻDY GROSZ SIĘ LICZY. NIECH SZUKAJĄ OSZCZĘDNOŚCI W ADMINISTRACJI U URZĘDNIKÓW.
tade / 83.2.33.* / 2010-12-04 12:19

NIECH SZUKAJĄ OSZCZĘDNOŚCI W ADMINISTRACJI U URZĘDNIKÓW.

no ale żeby je znaleźć należy dodatkowo zatrudnić kilkadziesiąt tysięcy urzędasów a że to będą "zaufani, wybitni fachowcy, z najbliższego kręgu" to za marna krajową nie będą przychodzić do pracy.
ip4 / 91.192.196.* / 2010-12-04 11:58
jestem przeciw, niech raczej likwidują biurokrację i urzędników a nie ulgi dla tych, którzy mają łeb na karku i generują kasę dla budżetu, powodują rozwój gospodarczy i uczciwie prowadzą interesy!!!
tade / 83.2.33.* / 2010-12-04 12:04

niech raczej likwidują biurokrację i urzędników

szybciej doczekamy się wizyty kosmitów.

"Rodzina na swoim" i to bardzo zgodna.
andrzej 125 / 77.91.63.* / 2010-12-04 11:56
Oczywiscie sprzeciw Proponuje podjecie tematu skutecznej akcji protestacyjnej przedsiebiorcow. Mamy w reku bardzo skuteczne instrumenty a mianowicie: wysylamy zawiadomienie do pana premiera ze jak nam beda utrudniac zycie to poczawszy od nastepnego miesiaca nie placimy najpierw ZUSU potem PITU a potem VATU i zobaczymy jak sie wykopyrtną. Nastepnie jak spelnia nasze postulaty wplacamy zaleglosci nawet z odsetkami /to nie bedzie duzo bo dlugo nie wytrzymaja/ i po sprawie. Prajtycznie prawa nie zlamiemy a gdyby nawet to co nam zrobia kontrole do miliona przedsiebiorcow wysla I za co nas ukarza za opoznienia placi sie tylko odsetki i wszystko. I bedzie spoleczny i skuteczny protest bez zaklocania spokoju komukolwiek No moze emeryci troche po tylku dostana bo emerytur im nie wyplaca na czas Mam jednak nadzieje ze jakoos to przetrwaja majac na uwadze nasze problemy.
Dariusz T. / 87.105.132.* / 2010-12-04 11:51
Kolejna paranoja z PO
wczoraj / 2010-12-04 11:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Od samochodów osobowych nie odlicza się VAT-u. Więc dlaczego ktoś kto ma firmę i zamontował kawałek żelastwa ma być traktowany inaczej od osoby, która żelastwa nie ma. I tu również chodzi o równe prawa zagwarantowane w konstytucji.
acomitam / 83.25.35.* / 2010-12-04 13:36
Bo samochód w firmie służy najczęściej do prowadzenia działalności, nawet jak jest osobowy, podczas gdy pracobiorcy jedynie uprzyjemnia życie.
tade / 83.2.33.* / 2010-12-04 12:01

ma być
traktowany inaczej od osoby, która żelastwa nie ma.

po prostu płaci więcej podatków.
Zwykły zjadacz płaci tylko podatek dochodowy
a przedsiębiorca jeszcze dodatkowo płaci VAT i wiele innych podatków.
xd / 85.222.66.* / 2010-12-04 12:07

Zwykły zjadacz płaci tylko podatek dochodowy
a przedsiębiorca jeszcze dodatkowo płaci VAT

Jak nie płaci, jak płaci? VAT jest przecież w prawie wszystkim co można kupić w sklepach!
tade / 83.2.33.* / 2010-12-04 12:13

Jak nie płaci, jak płaci? VAT jest przecież w prawie
wszystkim co można kupić w sklepach!

nie rozumiesz i właśnie na to liczą Tuskowi geniusze.
Za przeproszeniem???
Jak drożeje paliwo to po dupie dostają tylko ci co mają samochody?
no nie kolego
qwertus / 89.72.238.* / 2010-12-04 11:37
stare sztuczki, zapowiadaja pomysł, gdzie są popierajacy i opozycyjni w rządzie do niego, robia badania społeczne i go przepychaja lub uwalają - zazwyczaj po miesiącu. RZĄD z rostkowskim na czele łata księgi, i nie obchodzi go co bedzie dalej....
Szary człowiek / 83.25.116.* / 2010-12-04 11:24
Mam wrażenie że politycy z bożej łaski piastujący funkcje w sejmie, senacie i w rządzie uważają że obywatele są dla państwa, a nie państwo dla obywateli. Niech się wycofają z Afganistanu, posłów zawodowych, gabinetów politycznych itp, a nie łupią swoich obywateli.
Ludzie trzeba wziąść ich za kark i wyrzucić.
Zauważyliście zapewne że szystkie regulacje są robione pod siebie - te biura poselskie itp. Czy nie można ograniczyć liczby województw do 10 - 12, powiatów do ok. 100. Ile się wtego zaoszczędzi na "stołkach".Brak konkurencji dla NFZ spowodował od momentu reformy ubezpieczenia zdrowotnego, wzrostem składki (na początki płciłem niecałe 6 zł, a teraz 230).
Tu są możliwości uzyskania pieniędzy do bużetu.
tade / 83.2.33.* / 2010-12-04 11:30

Ludzie trzeba wziąść ich za kark i wyrzucić.

Minister finansów Jacek Rostowski podjął dzieło walki z bezrobociem.
Na początek zatrudnia członków własnej rodziny. Jego wzorem jest monarchia dziedziczna w Korei Północnej.

Kim Dzong Il i Jacek Rostowski: Pjongjang - Warszawa, wspólna sprawa!

Walka z brakiem zatrudnienia zaczęła się od córki Mai
Rostowskiej, która w wieku 23 lat została doradcą ministra spraw zagranicznych. Jej wybitne zdolności potwierdzi już wkrótce stanowisko ministerialne.
Następnie zatrudniono bratową, wszystkich czterech szwagrów Jacka Rostowskiego oraz ich pełnoletnie dzieci. W kolejce czekał siostrzeniec stryja wraz z żoną, jej siostry i ich mężowie. Dzieci sióstr stryjecznego siostrzeńca również nie mogły pozostać bez pracy, podobnie jak liczni członkowie rodziny Jacka Rostowskiego ze strony żony.
Desperat / 77.254.113.* / 2010-12-04 11:16
Sprzeciw!
edek z krainy kredek / 87.207.42.* / 2010-12-04 11:15
Jestem właścicielem małej firmy transportowej.
Bez możliwości odliczenia podatku nie będę mógł konkurować z zagranicznymi firmami które to odliczenie będą mogli stosować.
Jeżeli to wprowadzą to przenoszę firmę do innego kraju UE.
tade / 83.2.33.* / 2010-12-04 11:24

Jeżeli to wprowadzą to przenoszę firmę do innego kraju UE.

dlaczego jeszcze tego nie zrobiłeś.
W Polsce za miesiąc więcej oddasz państwu
jak na Litwie, Słowacji czy Niemiec za caluśki rok.
I o dziwo tam lepiej znają polskie przepisy, ustawy jak nasi urzędnicy z US, ZUS etc,,,,
Andrzej_68 / 178.37.54.* / 2010-12-04 11:13
Szkoda komentować.
Nikt przy zdrowych zmysłach nie jest za likwidacją odliczania VAT od paliwa dla samochodów służbowych.
Może ktoś w którymkolwiek rządzie zauważy wreszczie, że biznes to nie huty i kopalnie. PRL dawno się już skończył a dla świadczenia usług naprawdę nie potrzebuję Jelcza.
Dlatego też NIE dla ustawy uniemożliwiającej odliczenie VATu od paliwa dla samochodów służbowych.
_cezary / 2010-12-04 11:08
A lekarze, prwnicy itp dalej nie będą płacić podatków od ddochodu w swoich prywatnych gabinetach. Te grupy zawodowe nie będą protestować - oni zarabiają bez podatku ciężkie pieniądze, jeżdżą luksusowymi samochodami, na które nie mają zdolności kredytowej. To jest dopiero szara strefa na oczach wszystkich.
tade / 83.2.33.* / 2010-12-04 11:03
Przepraszam bardzo
panie Kononowicz
czy nie zechciałby pan nas obdarzyć swoją łaską
i przyjąć urząd premiera RP.
intervojager / 83.9.216.* / 2010-12-04 10:50
Mam zamiar zalożyć firmę, ale zastanawiam się czy warto. Wiecej pieniędzy do budrzetu w ramach podwyżki podatków dla państwa na zmarnowanie to mniej pieniędzy dla społeczenstwa na zaspokojenie swoich potrzeb, to większa bieda i bezrobocie. Ci ludzie sprawujący obecnie władzę nie działają w interesie naszego społeczeństwa, ale lobbystów, których celem jest osiągnięcie zysku kosztem naszego społeczeństwa.
szopen33333 / 79.189.46.* / 2010-12-04 10:47
Prawo nie powinno działać wstecz ....

odpowiedzialność za finanse - jedno

odpowiedzialność społeczna - drugie

Mam samochód zakupiony w maju tego roku, zatrudniam 16 osób i jeżdżę bardzo dużo, niech mi ktoś wytłumaczy że powinienem jeździć maluchem po całym kraju albo że koszt paliwa nie jest kosztem wykonywania działalności albo nie powinien generować zwrotu vatu

Najnowsze wpisy