Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protest Solidarności przeciwko reformie emerytalnej

Protest Solidarności przeciwko reformie emerytalnej

Wyświetlaj:
Wapniak / 2012-04-01 10:16 / Tysiącznik na forum
Słusznie. Jak na razie nikt jej dotąd kompleksowo nie przygotował ani opracował. Ciekawe czy i ktoś to w ogóle zrobi? Wg. mnie nikt.
W całej tej sejmowej pyskówce nie usłyszałem ani jednego słowa na temat działań Rządu w kierunku odrodzenia i aktywizacji rynku pracy. Odbudowy rodzimego kapitału i rozkradzionego majątku narodowego przez tą od 23 lat "demokratyczną władzę".
Będąc tylko wasalem we własnym kraju nie ma co myśleć o żadnej emeryturze. Bo i z czego?
art732 / 212.244.63.* / 2012-03-30 18:13
- (…) Proste podwyższenie wieku emerytalnego jest w pewnym sensie pójściem na skróty i załatwianiem sprawy przy użyciu topora, a nie skalpela” – ocenił Jacek Rostowski w wywiadzie dla „Polski - Głosu Wielkopolskiego” z 9 czerwca 2011 r. (cytat za stroną internetową Ministerstwa Finansów).

no cóż wiedza pana "ministra" jest inna przed i po wyborach :-)

- Nie wierzę, żeby wszyscy ludzie zbliżający się do siedemdziesięciu lat mogli pracować w swoich zawodach z równą wydajnością, jak robili to wcześniej. (…) Trzeba znaleźć rozwiązanie elastyczne, miękkie, przede wszystkim dobre dla ludzi, zachęcające ich do dłuższej aktywności zawodowej, a w konsekwencji dobre dla równowagi demograficznej na rynku pracy - pisał Donald Tusk 19 marca ubr. w „Gazecie Wyborczej”.

no cóż, poglądy płemieła są inne przed i po wyborach sejmowych

Tusk i Rostowski KRYTYCZNIE o podniesieniu wieku emerytalnego Jakub Szymczuk/GN Jacek Rostowski

- (…) w Polsce nie ma potrzeby podnoszenia wieku emerytalnego. – Można stworzyć możliwość wyboru – na przykład łącznie z wyższą emeryturą. Nic na siłę” – mówił Bronisław Komorowski 28 czerwca 2010 r. podczas debaty przed wyborami prezydenckimi.

no cóż wiedza pana Komorowskiego jakoś zmieniła się po objęciu funkcji pilnowania żyrandoli
Shivus / 95.199.16.* / 2012-03-30 17:32
Trzeba rozpirzyć ten burdel! Moje pieniądze chce odkładać dla siebie i tylko wtedy jeśli będę chciał. Jeśli jestem głupi i nie odkładam będę głodował. Moja sprawa. Trzeba wyjść na ulicę i pokazać gdzie jest miejsce tych nierobów z sejmu! Jeśli my nie będziemy siebie szanować, to nie możemy liczyć na to, że ktoś uszanuje nas. Jedyne co mamy za darmo, to czas i ten czas skutecznie jest nam odbierany. Krok po kroku odbierają nam wolność. To jest już system niewolniczy. Dosyć!
wojtek_i / 193.41.231.* / 2012-03-30 16:45
Słucham wywodów posłów i nasunął mi się prosty wniosek - wprowadzić wiek emerytalny 67 dla wszystkich od 2013 od razu. A tym , którym nie potrafią zapewnić pracy płacić po ukończeniu 60 roku życia do czasu uzyskania wieku emerytalnego, albo otrzymania pracy, zasiłek dla bezrobotnych w wysokości najniższej emerytury.
liho / 95.49.117.* / 2012-03-30 16:40
Donald, od początku głosowałem, ja i nie tylko, na Twoją partię.
Mam już dość. Jak długo będę pracował, tak długo nie licz na mój głos.
I przestań słuchać Olechowskiego, dobrze popatrz komu on służy.
anty24 / 83.8.168.* / 2012-03-30 12:56
Kazdy protest przeciwko reformie emerytalnej jest Dobry.Nie dajmy się oszukac walczmy o swoje chyba że jestesmy tak głupi i dalej będziemy sie dawac wrobic tak jak z płaceniem na Grecje bogatszą od nas z podpisaniem paktu fiskalnego.A gdzie są młodzi przeciw ACTA potrafili wyjśc na ulicę niech wyjdą teraz to rónież tyczy się ich przyszłości
Blues12 / 2012-03-30 14:41 / Bywalec forum
I co z tego , skoro młodiz ludzie i tak mają to gdzieś!! A to przecież o nich chodzi !!
kierowca / 31.63.162.* / 2012-04-01 11:46
Bo oni myślą że zawsze będą młodzi i zdrowi a poza tym za co pojadą do stolicy ,taki pracownik dobry co ma kredyt na mieszkanie raty on nie weżmie dni wolnego na protesty bo go nie stać.Premier i
pracodawcy to wiedzą , młodzi mają jeszcze wybór niechaj wyjada z tego kraju ja już jestem w połowie życia co mam teraz zrobić ??? . Chyba będę i tak pracował aż padnę na pusk.
Pilsener / 2012-03-30 11:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przecież to solidarność uchwaliła i jest zwolennikiem system dzięki któremu:
- jedni pracują na drugich a emerytury są tak naprawdę wypłacane z podatków
- mamy kilka milionów uprzywilejowanych, co dostają emerytury nawet po 15 latach bycia zatrudnionym a ich przywilejów solidaruchy bronią bardziej niż niepodległości

To właśnie przez solidarność zwykli ludzie mają teraz wybór: praca do śmierci albo głodowa emerytura. To przez solidarność nie udała się ani jedna reforma emerytalna.

Bo skąd wziąć pieniądze? Chyba nie zabierzecie przywilejów związkowym działaczom? Jak Duda taki mądry, to niech powie skąd wziąć pieniądze skoro tylko jakieś 30% polaków w wieku produkcyjnym wytwarza produkty czy usługi? A o partycypowanie w tych dobrach walczą zaciekle armie pasożytów, od obecnych emerytów i rencistów po urzędników, nauczycieli i związkowych działaczy. To właśnie dlatego pracownik sektora prywatnego za swoją pracę dostaje grosze.

Mało wytwarzamy to i mało dostaniemy, cudów nie ma, jeśli z pracy tak naprawdę 5-6 milionów polaków ma wyżyć "godnie" prawie 40 milionów to jest to po prostu niemożliwe. Choćby te 5-6 milionów padało na nosy to nic to nie da, i tak będzie za mało.
kierowca / 31.63.162.* / 2012-04-01 12:35
Dawajmy więcej rent zdrowym do picia ale nie pracy a zus potrafi wezwać osobę ze złamaniem uniemorzliwiajacym ubranie w czasie 25 stopniowego mrozu czy przypadkiem nie symuluje.
kierowca / 31.63.162.* / 2012-04-01 12:00
Prawda jak już to równo wszystkim bez wyjątku ŻADNEGO to byłoby SPRAWIEDLIWE i wówczas bym nie protestował a jak mam się czuć patrząc na emerytowanego policjanta w wieku 35 lat który i tak pracuje najczęściej w ochronie tam śie nadaje i jest sprawny a ja pracuje po 15 h w majestacie prawa [kierowca tir] i co ????
ANTY - PO / 195.61.140.* / 2012-03-30 11:48
Pilsener czy czerwona mordo! A kto jak nie TUSK rozmontował reformę i zabrał składki z OFE do ZUS???
Jaka Solidarność palancie jeden ??
Pilsener / 2012-03-30 11:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A kto uchwalał reformę i OFE, kto uchwalił skrócenie czasu pracy górników i podniesienie im emerytury? Może solidaruchy wtedy protestowały, co lewacki ignorancie, miłośniku ubeckich profitów?
ANTY - PO / 195.61.140.* / 2012-03-30 12:20
Pilsener,
to właśnie za PRL górnicy i cała mudurówka + partyjni stanowili klasę uprzywilejowaną na którą cała reszta robiła. Próbował to zmienić Olszewski skończyło się Nocną Zmianą za sprawą agenta BOLKA - Wałęsy, umiłowanego przez Ciebie TUSKA i obrotowego PAWLAKA. Widzę że Cie wiedza boli ciemniaku platformerski jeden!!
Pilsener / 2012-03-30 20:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Od kiedy to ja miłuję Tuska? Przecież on się czołga od kadencji do kadencji wykorzystując słabość opozycji, unika reform i ogranicza do rozgrywek wewnątrz partii, to taki lewak "z ludzką twarzą", o swoich zresztą dba - nauczyciele zarabiają już niemal 5 tys. brutto nie przemęczając się.
wojd / 84.10.77.* / 2012-03-30 11:35
Narobili gigantycznych długów i teraz wszycy beda za nie płacić do śmierci!!! banda kanciarzy!!!
pudło tekturowe / 83.29.39.* / 2012-03-30 11:19
Młode bezpłodzie p.r.z.es.r.a.ł.o dorobek dziadów i babcine krzaczki, została im komóra, wielki wór długów i owsiakowa puszka na żebry. Po wojnie, w 5 lat, pokaleczone Mohery odbudowały kraj, choć czerwony wiatr wiał im w oczy i podcinał skrzydła
kierowca / 31.63.162.* / 2012-04-01 12:08
Młodzi mają alteranatywe dać się poniżać i wykorzystywać pracodawcy lub też tak samo ale przez miesiąc lub dwa za granicą zarabiając tyle co tu za rok a poza tym po co komu pracownik który nie ma nic do stracenia ?
poprzecie / 81.190.150.* / 2012-03-30 11:15
przed pójściem do urn wyborczych
bęą się lampić w telewizory
a potem i tak zagłosują na Ciebie
wojd / 84.10.77.* / 2012-03-30 11:36
Tylko dlaczego teraz wszyscy musza za to płacić?
wojtek_i / 193.41.231.* / 2012-03-30 11:14
złodziestwo!!! - miał być system kapitałowy - każdy sobie powinien składać na emeryturę, gdzie chce i jak chce, a Państwo ma odpowiadać za wartość pieniądza. Każdy kto zaczyna pierwszą pracę powinien być zapytany czy chce płacić na ZUS, żeby dostać ochłapy w wieku 75-80 lat. System powinien być niezależny od demografii. Jak kto chce pracować do śmierci, to po co całe życie płacić na ZUS? A jak składa i umrze - jego składki oddać spadkobiercom!
debos / 79.191.182.* / 2012-03-30 11:57

Każdy kto zaczyna pierwszą pracę powinien być zapytany czy chce płacić na ZUS, żeby dostać ochłapy w wieku 75-80 lat.

Postulujesz, proponujesz a nie rozumiesz, że tu nie ma wyboru. Emerytury wypłacane są ze składek tych co pracują. W całości i jeszcze budżet dopłaca. Ta machina ruszyła 100lat temu i nie można jej zatrzymać. To jest sztafeta pokoleń. Ci co dzisiaj na emeryturze składali się na emerytury poprzedników. Ci co dzisiaj pracują muszą się składać na świadczenia dzisiejszych emerytów. I tak dalej. I tak musi być dalej. Łachy nikt nie robi i pytać nikt nie bedzie czy to komu się podoba czy nie. Nic się od nas nie zaczęlo i wraz z nami nie odejdzie. Więc postaraj się zrozumieć a dopiero potem kombinuj jakieś epokowe rozwiązania. Nie jesteś wyjątkiem w tym naszym kraju. Mało kto tutaj cokolwielk rozumie i wie. Ale to wcale nie powoduje, że mniej i ciszej mówi. Dopuść takich do decydowania o swoim losie w referendum to muszą sobie krzywdę zrobić.
wojtek_i / 193.41.231.* / 2012-03-30 12:26
Bismarckowski repartycjny system można ciągnąć w nieskończoność 100-lecia, ale kiedyś trzeba z tym skończyć. Była okazja. Stare emerytury pokryć ze sprzedaży majątku (prywatyzacja), a nowe zorganizować po nowemu, a nie rozkraść majątek narodowy, sprzedać za półdarmo, nawet za to nie wybudować porządnej infrastruktury i jeszcze zadłużyć kraj bardziej niż Gierek
Pilsener / 2012-03-30 11:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tylko że w systemie kapitałowym nie byłoby miejsca dla agenta Tomka co wieku 35 lat ma bodajże 3 tys. emerytury i płk Przybyła co chybia z 10 centymetrów (albo ma taką małą głowę, że nie mógł trafić) a będzie miał w wieku 40 lat emeryturę około 5 tys. Za taki stan rzeczy podziękujmy solidarności i związanymi z nią partiami pro-PRLowskimi, zwłaszcza PIS. To oni broniąc uprzywilejowanych i uchwalając nowe przywileje skazują zwykłych ludzi na pracę do śmierci i głodowe emerytury.
Rafał624 / 78.8.77.* / 2012-03-30 11:07
Jak K....... zlikwidować Zus i będzie po problemie!!! będę płacił i nic nie dostanę to wole nie płacić !!! albo trzeba w szarą strefę uciekać !!! albo wiać z POLSKI!!! Jak więcej ludzi wyjedzie to ci co zostaną mędą musieli pracować do śmierci żeby opłacać składki!!!
kierowca / 31.63.162.* / 2012-04-01 12:22
Szara strefa to jest wyjście i tak chyba 50 proc.bierze połowę wypłaty pod stołem tu są miliardy ale co tam nękać pracodawców a my będziemy miel głodowe emerytury tylko nie mówcie że Tusk tego nie wie i są w państwie odpowiednie organy do ścigania tego procederu bo chyba żaden pracodawca nie boi się ich kar [pseudo kar].
SKÓRWIEL / 95.50.99.* / 2012-03-30 11:05
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
morth / 193.111.166.* / 2012-03-30 11:37
on raczej dzieci nie moze rodzic z przyczyn niezaleznych od niego ( jest facetem :D) hahaah:P
;-))) / 199.67.203.* / 2012-03-30 10:39
Problem nas polaków polega na tym że ciezko jest sie nam zorganizować by zaprotestować swoją dezaprobate wobec złych reform.

oto przykład strajku w Hiszpanii jaki odbył się wczoraj:

"Na wezwanie zwiazkow zawodowych na 24h stanely fabryki samochodów, zakłady metalurgiczne i kopalnie, nie funkcjonowało 28 głównych portów, zaledwie 1/3 autobusów i pociagów metra, kilka programow tv przerwało nadawanie programu. Szpitale i przychodnie pracowały jak w swieta" (cyt. dzisiejszej rzeczposp.)

Szacuje się ze w protescie wzielo udział ok 8mln obywateli

Ludzie ktorzy mają wiecej od nas potrafia walczyc o swoje, my po prostu przechodzimy z tym do porzadku dziennego i uwazamy ze tak ma być. Dlatego tak rosna ceny, bo nie wazne o ile podniosa Polak i tak bedzie płacił.
bsf / 46.45.103.* / 2012-03-30 10:34
Jeśli dla Tuska i jego ferajny 2 miliony podpisów za REFERENDUM w sprawie emerytur nic nie znaczy to oznacza tylko jedno trzeba wywieźć całą POdwórkową zgraję na furmance na kupę gnoju.
kierowca / 31.63.162.* / 2012-04-01 12:28
Ja też bym podpisał ale jest jeszcze w kraju parę drzew i latarni.
wojtek_i / 193.41.231.* / 2012-03-30 11:39
na boisko (nieodebrany, przepłacony stadion) niech sobie lepiej porżną w "gałę", a nie do rządzenia.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy