Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protest transportowców. Gdzie będą blokować drogi?

Protest transportowców. Gdzie będą blokować drogi?

Wyświetlaj:
świstako / 37.31.120.* / 2015-03-23 04:39
Kierowcy powinni w takim wypadku też zrobić strajk i nie wyjeżdżać na te blokady. Może wtedy ktoś zauważy co a właściwie kto jest ta najważniejszą siła pociągową polskiego transportu. Powinni sami sobie siąść za fajere jak chcą blokować. Prawdę mówiąc nawet tego w większości nie potrafią.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
radzio430 / 83.24.60.* / 2015-03-23 04:30
Panowie transportowcy popieram was blokujcie drogi i cale te polskie panstowo tylko nie przeciw niemieckiemu prawu a waszym stawka walczcie o okreslenie minimalnej oplacalnej stawce o dawniu licenci gniojazom co niemaja pojecia o transporcie wywalczcie zakaz urzyczania certyfikatu przewoznika ograniczcie litwinom podbierania ladunkow chroncie wlasne interesy wy zarobicie i bedzie z czego zaplacic kierowcy kazdy przewoznik wie kierowca godnie zarabia to szanuje sprzet dba o ladunek a to sa wasze pieniadze.niemiec nieglupi podbieraliscie im ladunki to wprowadzili minimalne stawki a litwini laduja sie w polsce i robia wam biede tylko nasi rzadzacy niewiedza a moze niechca wiedziec ze taka firma jak girteka tankuje na bialorusi po 1.8 zl za litr diesla i podbiera wam ladunki przy takiej stawce za paliwo niejestescie konkurowac a polskie firmy to wykozystuja bo litwini tansi.zablokujcie granice postwcie na 2 tygodnie auta na bazie leasingi poczekaja i minister przyjedzie was prosic na kolanach jak nic przez polske nieprzejedzie do hanoveru korek bdzie i niech niemcy zobacza na co stac polakow osraja sie wlasnym gownem a to napewno poskutkuje szybko was potraktuja powaznie
FILUTEK. / 91.123.164.* / 2015-03-23 04:06
Polak jak zwykle głupi. każdy kierowca który poprowadzi biorącą udział w blokadzie ciężarówkę, to idiota. wszyscy narzekają że zarabiają zbyt mało a gdy przychodzi możliwość zarabiania więcej to protestują.
sikor1970 / 5.172.247.* / 2015-03-23 07:47
ciekawe kto tam pojedzie ja nie
aaaaaa295 / 83.25.142.* / 2015-03-23 03:25
Czyli zablokuja drogi bo Niemcy chca zeby wiecej zarabiali ? aha
prawdomowny / 94.245.87.* / 2015-03-23 01:37
moj tesc jest takim smieciem typowy wyborca PO i niech plajtuje , niemcy i tak zrobia co chca .
toom3k / 178.42.158.* / 2015-03-23 00:58
... u mnie szef może sobie pozwolić 270 zestawów to nawet 20 jak wypuści na blokadę to nie odczuje. pytanie tylko z skąd on kierowców znajdzie żeby zestaw na blokadę doprowadzili:)
toom3k / 178.42.158.* / 2015-03-23 00:53
kto chce pokazać? raczej dziad transport nie kierowca... na pewno nie będę blokował drogi bo szef każe... mi zależ na normalnej uczciwej wypłacie w terminie jak nie stać "bosa" na 8 euro to niech w pole wraca ... niech sam wsiada i blokuje jego auto ale nie moja sprawa
mózg / 83.1.128.* / 2015-03-23 00:38
Jeżeli kierowcy będą protestować to są najgłupszymi ludzmi na świecie!!! Będą protestować żeby dalej zarabiać 1300zł kretyni dający się okradać, a na koniec nadstawiają du.ę żeby dostać kopa.
TIR / 178.214.11.* / 2015-03-23 07:03
Spytam tak z ciekawości w jakiej firmie kierowcy zarabiają 1300 zł na mc?
Z tego co się dobrze orientuje zarobki oscylują w granicach 4000-4500 przy typowych kółkach 5 dniowych ze zjazdem na bazę. Zacząć trzeba od ustalenia stawki minimalnej potem ograniczyć dostęp do ładunków wszystkim spedycją które płacą powyżej 21 dni ( jeśli chcą zarabiać wykazać milion gotowy do obrotu i bardzo proszę)wtedy sytuacja się wyklaruje. Przy dzisiejszych realiach szanse na przetrwanie mają tylko duże spółki z kapitałem nie wiadomo skąd lub wyłudzające VAT.Ale Polacy to taki naród któremu dokręcać śrubę można do oporu i który przyjmuje wszystko na przysłowiową klate Pozdrawiam i szerokości
logo / 178.235.162.* / 2015-04-02 08:16
chłopie żeby zarabiać 4 do 5 tyś zł musisz mieć od tego odprowadzony podatek.dieta to nie zarobek.co piszesz?????
jjozek / 83.29.164.* / 2015-03-23 00:20
Niemcy normalnie już mają pełne portki.. - panowie z różnych związków i zrzeszeń chcą pokazać, jak to skutecznie działają.. a w rzeczywistości, próbują uzasadnić swój byt i tylko to. Przez ostatnie 35 lat, żadne zrzeszenie ani żaden związek, nie zrobił nic dla transportu drogowego, poza kolejnymi obciążeniami tegoż transportu.
Nawymyślano ustaw, rozporządzeń, dyrektyw i podatków - wszystko przeciw przewoźnikowi i nie sprzeciwił się nikt, bo przecie przy tym samym żłobie siedzą dzisiejsi ,,obrońcy"
Nikt nie pyta przewoźnika, czy stać go na wszystkie podatki.. - martwią się bardzo, że za dużo zapłaci kierowcy!! - to może obniżcie stawkę viatoll, podatek paliwowy, podatek od środków transportu... i zapłaćcie kierowcy to co mu się należy!!!
pan i władca / 89.73.151.* / 2015-03-23 00:14
jestem z wami, zablokujcie drogi w jastrzębiu pod kopalniami JSW zeby górnicy nie mieli jak dojechac do pracy cierkawe co powiedza bo przeciez niedawno sami utrudniali ludzia dojazd do pracy pozdrawiam
maciek8888888 / 178.36.63.* / 2015-03-22 23:04
Mówiłem już nie raz:
Ustawa o cenach minimalnych usług. Czterokrotnie wyższych, niż obecnie przyjęte + ostre kontrole skarbowe. Pracodawców będzie stać i na pracowników i na podatki. Trochę czasu poboli ludzi nie pracujących w tym sektorze, ale wszystko zmieni się na lepsze. Będzie jak w każdym normalnym kraju UE. Tyle że u nas nikt nie ma na tyle jaj, żeby to zrobić.
Wojtek Ł / 83.10.49.* / 2015-03-22 23:03
Panowie transportowcy, użytkownikami dróg są również przedstawiciele innych zawodów. Jeśli chcecie zaprotestować przeciwko nieuczciwej, Niemieckiej konkurencji, to ja Was pytam, dlaczego bierzecie rodaków jako zakładników?Czy wiecie ilu rodaków może mieć w tym czasie super ważne życiowe sprawy wymagające sprawnej komunikacji?W dniu 04 listopada byłem takim zakładnikiem jadąc na pogrzeb matki,moja droga wiodła przez most w Annopolu i w czasie mojej podróży sadownicy protestowali przeciwko embargu Putina na ich jabłka. Blokada mostu wymusiła na mnie blisko 100 kilometrowy objazd, w wyniku czego, aby zdążyć musiałem jechać znacznie szybciej, nawet przekraczając dozwolone prędkości. Na pogrzeb i tak się spóźniłem, a oprócz tego Inspekcja Transportu Drogowego chce ode mnie 900 zł i 16 punktów karnych za dwa fotoradary. Czy moralne jest dochodząc swoich praw odbierać prawa innym ludziom nie mającym ze sprawą nic wspólnego?Czy urzędnicy naprawdę mają prawo wydać zezwolenie na taką blokadę?Każdy może walczyć o swoje prawa, o swój byt, ale nie może się to odbywać kosztem praw innych ,postronnych ludzi, to powinno być prawnie zabronione
tomi348 / 94.254.193.* / 2015-03-23 02:59
NO pracuje na drodze, jako kierowca czemu wszyscy protestują w moim miejscu pracy a ja niemoge
endi925 / 92.251.255.* / 2015-03-22 23:01
twoja to pewnie jeszcze tylko pod tramwajem nie lerzała
kierowca / 83.24.164.* / 2015-03-22 22:56
jak normalny przedsiebiorca prowadzi tylko transport o nie wkolo rozne interesy to nie bedzie protestowal tylko ci co im sie nie zazebia na pokrycie innych biznesow bo mysleli ze bedyin bedzie siedzial cich w kabinie i sie nie odezwi
anonim320 / 95.41.41.* / 2015-03-22 22:55
Sprawa jest prosta apeluję do pracodawców co ja uczynię zmniejszamy tabor do 1lub2 a kierowcy którym nie podoba się praca u nas mogą założyć sobie własną działalność gosp. zakupić tabor euro+,odprowadzić składki i podatki,a reszta co zostanie to jego zysk ,jak dobrze popracuje może zarobi 8.5 euro na godzinę życzę powodzenia
maciek88888888888 / 178.36.63.* / 2015-03-22 23:02
Cymbale podnieś ceny usług to cie będzie stać na pracowników! To właśnie gubi polaków, że prześcigają się kto zrobi taniej a nie lepiej, i dlatego jest i będzie tu tylko coraz gorzej właśnie przez takich jak ty... niedługo wszyscy "mądrzy" przedsiębiorcy będą robić za darmo, żeby tylko być konkurencyjnym, ehhh

Najnowsze wpisy