Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prywatyzacja da mniej niż prognozowano

Prywatyzacja da mniej niż prognozowano

Money.pl / 2006-05-11 11:38
Komentarze do wiadomości: Prywatyzacja da mniej niż prognozowano.
Wyświetlaj:
helmi / 80.53.43.* / 2006-05-11 15:10
Przez te 17 lat miałem wrażenie, że każdy z rządów, prywatyzację traktuje jako stały element ekonomii państwa, który będzie przynosił zyski budżetowe w nieskończoność. Jakby zapomniano, że prywatyzować można tylko to, co wcześniej komunizm stworzył lub odebrał. Patrząc na Polskę zaraz po wojnie, trudno oprzeć się wrażeniu, że do odbierania niewiele zostało. Pieniądze z prywatyzacji dobrze przeprowadzonej, mogły pokryć pokomunistyczny dług zagraniczny wielokrotnie i postawić gospodarkę na nogi. Tak się nie stało, bo prywatyzacja była przeprowadzana w sposób destrukcyjny. Obniżano wartość majątku, by ktoś był w stanie, lub mógł go kupić. Więcej; na pierwszy ogień poszły zakłady, które wcale nie musiały być gwałtownie prywatyzowane. W imię ideologii zasypywano kopalnie, a huty sprzedawano za bezcen. Dzisiaj gospodarka chińska i wojna iracka podciągnęła ceny węgla i stali. My znaleźliśmy się na lodzie. Na dodatek nie ma już co prywatyzować. Cóż zrobić, że styl naszej prywatyzacji przypomina rozprzedawanie gospodarki przez marnotrawnego syna, który tyle na tym skorzystał, że ma marskość wątroby i zaczął głęboko wierzyć w boga, bo tylko w nim zobaczył nadzieję.
Wapniak / 83.28.144.* / 2006-05-12 12:08
Przede wszystkim należy znaleźć odpowiedź na pytania; czemu i komu służyła ta prywatyzacja /nie tylko/? Reszta jest doskonale wiadoma. Więc o co ten wrzask?... Zapytajcie naszego uczonego Noblisty, a jego świtę przede wszystkim!? Gdzie on /ona/ teraz?...
Zniesmaczony... / 83.15.162.* / 2006-05-11 20:53
Miller zadłużył nas bardziej niż Gierek, na pewno nie zainwestował gorzej, bo jakżeby - przecież on jest teraz liberałem pełną gębą. Za lat 20 pewnie to co stworzył będzie warte 100 razy więcej, bo Gierek pomnożył każdego dolara 90-krotnie... Czeka nas więc świetlana przyszłość...
menda / 83.22.215.* / 2006-05-11 11:38
Kiedy przedstawiciele MS twierdzili ,że 5,5 mld zł przychodów z prywatyzacji jest nie zagrożone pisałem ,że jestem gotów się założyć o to ,że jest to prognoza (dla nich oczywiście ) nie wykonalna. Podobnie teraz uważam ,że 3,1 mld zł również realne w tym roku nie jest. Nie wiem również o jakiej nauczce mówi Pan Minister. To ,że prognoza nie zostanie wykonana było jasne dla wszystkich poza ministerstwem. Trudno się zresztą było spodziewać czego innego po urzędnikach ,którzy nie odróżniają przychodów od dochodów.

Najnowsze wpisy