Forum Forum inwestycyjneFundusze

Przebudowa portfela

Przebudowa portfela

40 latek / 83.7.107.* / 2007-09-01 14:08
Z uwagi na panującą sytuację niepowności oraz częste wahania na giełdach chciałbym przebudować swój portfel tak:
-LM 15%
-ING Selektywny 15% (zachwalany przez Sebastiana)
-Allianz AA 15%
-Investors FIZ 20% (zapisy w pażdzierniku)
Lokata 20% OKO
W przyszłości dołożyłbym np. Trmpletona.
Zuważyłeś TaS brak stabilnych i Twojego SEB4. Podczas spadków dało się zuważyć że niby stabilne a leciały w dół równo z akcyjnym, oczywiści co niektóre.
Nie wiem czy mój portfel nie jest za ostrożny aby osiągnąć średnią stopę zwrotu 12% -15% rocznie. Myślę że poszczędzam jeszcze ok 15-20 lat. Pozdrawiam
Wyświetlaj:
40 latek / 83.7.107.* / 2007-09-01 14:11
Oczywiście zapomniałem o jednym fundusz ma być tak:
-LM 15%
-ING Selektywny 15%
- Allian AA 15%
-Skarbiec Ochrona K 15%
-Investors FIZ 20%
-Lokata 20%
Rachunki powinny się zgadzać.
sebastian.drutowski / 2007-09-02 18:36 / "Uznany doradca inwestycyjny"
Jak dla mnie większość fundów spoko-loko. Jeżeli Pan traktuje serio swój horyzont inwestycyjny, to nawet można zostawić Legg Masona (choć w czasie bessy strat na nim nie da się uniknąć). O obie aktywne alokacje, selektywny i Investora jestem spokojny - wszystkie te fundusze mają możliwość zmiany polityki inwestycyjnej, tak by w przypadku długotrwałego odwrócenia trendu przynajmniej zabezpieczyć swój portfel przed nadmiernymi stratami. Pozdrawiam
jan kowalski / 2007-09-02 18:07 / Tysiącznik na forum
to jest portfel na dziś, a co będzie za rok, pięć, dziesięć??? Tego nie przewidzisz, ale jest taka zasada, że to co daje nieżle zarobić w czasie hossy, najwięcej straci w okresie bessy. A ta nadciągnie, prędzej czy póżniej. Z kolei częsta zmiana funduszy, to dodatkowe straty: prowizje, belka.
Przy tak długim okresie oszczędzania wybór konkretnego funduszu nie ma aż takiego znaczenia, chyba, że masz duszę agresywnego hazardzisty. Jak będą się spisywały wybrane przez Ciebie fundusze za rok/dwa, Bóg raczy wiedzieć. Powodzenia.
TaS / 2007-09-02 01:44 / Tysiącznik na forum
mysle,ze stopa zwrotu powinna byc nawet wyzsza niz 15% :)
portfel ciekawy, a to oko to w ing?
slyszalem,ze polbank ma podobne konto oszczednosciowe ale na 5%...

co do stabilnych i lecenia w dół jak akcyjne... nie zgodze sie... gdy akcyjny traci 1% to stabilny 0,6%... taka mniejwiecej mi proporcja wyszla... a to nie to samo :)
kazdy ma prawo do wlasnej drogi :)

15 lat... heh.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy