Forum Polityka, aktualnościKraj

Przedsiębiorcy nie wierzą w poprawę koniunktury

Przedsiębiorcy nie wierzą w poprawę koniunktury

Wyświetlaj:
bukajj2 / 31.62.180.* / 2013-07-17 19:53
"Przedsiębiorcy nie wierzą w poprawę koniunktur"
No i nic dziwnego że nie wierzą, bo żeby byla koniunktura to musi być rynek zbytu , ale skąd on ma się wziąć jeżli społeczeństwo nie ma pracy i dochodów żeby kupować, a jak już cokolwiek kupują , to tylko chińskie buble i to juz nie bardzo tanie , natomiast kasę wywozi przebiegły kapitalista zachodni do swojego kraju , a głupkowate rządy się z tego cieszą
Po za tym skąd taki optymizm na 2014 rok ,
dlaczego ta koniunktura miała by sie poprawić ??? to pewnie jakas ankieta na zamówienie , skądinąd znane nam numery propagandy Platformy Oszustów, numery na przetrwanie żeby jeszcze chcociaż rok przy korycie .
W Polsce już dawno nie było by zbytu , gdyby nie zakupy tych ludzi którzy wyjechali za granicę w celach zarobkowych , jest to spora grupa ludzi bo okoł trzech milionów osób i to oni zarobioną częśc pieniędzy wysyłają rodzinom na przeżycie w tym zniszczonym kraju.
Jeśli nie odbuduje sie przemysłu Polskiego tego przemysłu który podstępnie zniszczyła unia w zmowie z tzw. polskim i rządami , to nie mamy na co liczyć jeśli chodzi o koniunkturę, a niszczyli ten przemysł sposób szczególnie perfidny , kupując fabryke za marne pieniadze , zobowiazując sie do tego że dany zaklad bedzie funkcjonował prze np. dwa lata i bez zwolnień pracowników , a po upływie tego terminu likwidował np, niemiecki wlaściciel maszyny wywożąc je na złom a obiekty wyburzał , żeby przypadkiem w nie wznowić tam produkcji i w ten oto sposób nie mamy swojego przemysłu a ludzie pracy .
ONA* / 212.67.141.* / 2013-07-16 09:11
W Polsce przedsiębiorca jest nikim...Pracownika jak zatrudni na czas nieokreślony, to jest nie do zwolnienia..Bo jeśli nawet to obibok ostatni, kiedy dostanie wypowiedzenie to zaraz sądy, odszkodowania,odprawy.A jak we firmie ma się takich leniuchów zasiedziałych kilku,to wykończa prędzej firmę..Dopóki nie zmieni się Kodeksu Pracy tak,by przedsiębiorca mógł w każdej chwili wytrzasnąć obiboków, a zatrudnić mobilnych, kreatywnych i innowacyjnych ludzi, to nie mówmy o gospodarce rozwojowej.Przedsiębiorcy mają ręce powiązane " obrońcami" leni w pracy.Żaden przedsiębiorca nie zwolni aktywnego i pracowitego...Żaden!!!Czas na zamiany w Kodeksie Pracy,który nie przystoi do obecnych realiów rynkowych.Przedsiębiorca ma zarabiać ,płacić podatki i winien móc decydować,kto może w jego firmie pracować, a nie jakieś inne instytucje..Na bezrobociu pełno zdolnych ludzi, a firmy się zamęczają leniami w pracy..Każdy chętnie dałby umowę na czas nieokreślony,ale jak pracownik okaże się do niczego, to przedsiębiorca musi mieć możliwość zwolnienia go bez skutków finansowych i sądowych..Tego wymaga RYNEK GOSPODARCZY!Czy to tak trudno pojąć?
bbbbbbbb / 83.20.103.* / 2013-07-15 14:45
Dopóki jesteśmy w UNI lub nie będziemy potrafili walczyć o swoje interesy to nie liczcie że w Polsce będzie lepiej a lepiej mają w UNI ci co wyjechali z tego kraju,chce mi się śmiać jak wracają dorobkiewicze z Uni patrzą co by w tym kraju otworzyć za interes ,nie stety po w padce tacy ludzie muszą wyjechać i zaczynać odrabiać stracone pieniądze.
rywert / 83.10.98.* / 2013-07-15 13:48
mi sie już poprawiło/ splajtowałem i dzieki temu mam czas dla rodziny. Ja z rodzina przezyje a inni ;- niech glosują na neoliberałow-cyganów z PO
KRZYSZTOF KORNATOWICZ / 89.71.191.* / 2013-07-15 12:27
Jak zwykle , najbardziej trafne są ekspertyzy gospodarcze , baby ze szczypiorkiem i pietruszką na rynku . Jeśli taka baba mówi , że w przewidywalnym czasie , kilku lat , żadnej poprawy nie będzie , TO TAK BĘDZIE .Jeszcze się baba nigdy nie pomyliła , a rządowi płatni eksperci i płatni analitycy mylili się zawsze , A co mówi baba dzisiaj ? Ano mówi ,że dopóki nie zmieni się w Polsce systemu okradania narodu , nic się nie zmieni , a będzie z każdym rokiem coraz gorzej .
Floyd / 2013-07-15 14:04 / Tysiącznik na forum
Najbardziej mnie interesuję w Twojej wypowiedzi co Ty rozumiesz przez słowo naród. Znam takich co uważają, że to emeryci okradają naród, inni dorzucają do tych okradających bezrobotnych pobierających zasiłki i oczywiście urzędników.
Są i tacy którzy uważają, że to rząd okrada naród, a najdalej idący twierdzą wprost, że to Tusk okrada naród. Jak to jest więc z tym narodem, może łaskawie sprecyzujesz to pojęcie.
KRZYSZTOF KORNATOWICZ / 89.71.191.* / 2013-07-15 14:47
Trudno osobie dorosłej tłumaczyć pojęcia "naród", jeśli dotychczas nie miała potrzeby takiego pojęcia pojąć .A MOŻE TO NOWO WYHODOWANY OBYWATEL , KTÓRY JUŻ NIE ZNA SŁÓW "NARÓD " , "PATRIOTYZM ", "PAŃSTWO ", " WSPÓLNOTA " "POLSKA ". Inteligentny , nawet słabo wykształcony wykształciuch , powinien wiedzieć ,że "naród" oznacza zbiorowość, w której naturalne więzi wyrosły ze wspólnoty przekonań , wiary , tradycji ,wspólnej historii oraz terytorium.To bardzo proste , ale dla istoty rozumnej .
Floyd / 2013-07-15 17:09 / Tysiącznik na forum
Bardzo wzniosłe sformułowania, ale nie wiele wyjaśniające bo jak w dzisiejszym czasach mówić o jedności przekonań czy wiary.
Czyżby na terytorium zwanym Polską żyło kilka narodów? A, może przyjąć koncepcję, że do narodu należą tylko ci mieszkańcy tego terytorium którzy spełniają przytoczone przez ciebie warunki, a cała reszta to właśnie ci co okradają.
Wbrew pozorom problem nie jest taki banalny o czym można się przekonać choćby tutaj:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Naród
Tak czy siak otwartym pozostaje podstawowe pytanie: KTO OKRADA (z Twoich wywodów zrozumiałem tylko tyle, że ci okradający nie należą do narodu).
Mam nadzieję, że i w tym względzie udzielisz mi fachowej odpowiedzi.
rywert / 83.10.98.* / 2013-07-15 13:50
kochany oni(analitycy i experci) KŁAMIĄ

Najnowsze wpisy