Forum Forum podatkoweInne

Przedsiębiorcze matki kontra ZUS. Można składać wnioski

Przedsiębiorcze matki kontra ZUS. Można składać wnioski

Wyświetlaj:
sz / 95.48.3.* / 2010-08-10 13:15
A dlaczego to trzeba składać jakieś wnioski ? Przecież mają wszystkie dokumenty i jak jakieś składki zostały nienależnie pobrane, to ZUS powinien POINFORMOWAĆ te kobiety o należnym im zwrocie. I przysłać pieniądze na wskazane konto.
Wymuszanie składania wniosków i to w ograniczonym czasie to liczenie na nie dotarcie przez rzeszę kobiet do tej informacji, lub na czystą niechęć do ruszania gó..a jakim jest ZUS. Ale tak czy siak jest to złodziejstwo w czystej postaci.
Nic niby nowego, ale ciut mi ulżyło ;-)
Bernard+ / 83.22.114.* / 2009-08-31 23:24
Wreszcie jakiś lement sprawiedliwości w traktowaniu mikroprzedsiębiorców i osoby samozatrudniające się.
marmi / 95.50.62.* / 2009-09-02 12:05
to nie jest tak pięknie jak mówią że oddadzą. Ja zapłaciłam tak zwane zaległości bo straszyli mnie komornikiem, a teraz mi mówią że zwrot mi się nie należy bo już zapłaciłam składki z tytułu okresu macierzyńskiego i wychowawczego. Jak to nazwać ?
To jest bandyctwo. Pół roku temu oddawali umożone składki za okres macierzyński / chodzi mi cały czas o ten feralny okres lat 1999- 2008/ ale nie oddali bo zabrali sobie na poczet okresu wychowawczego i dalej mi nic nie oddadzą no bo składki są zapłacone
więc mi się nie należy.
Brak słów na to złodziejstwo.
aga k-ce / 83.22.193.* / 2009-09-09 20:38
Super, a już się cieszyłam, że mi zwrócą zapłaconą kasę. Wychodzi na to , że lepiej olać wszystko i nie płacić, bo to się bardziej opłaca. Przynajmniej mogę się cieszyć, że wniosłam swój wkład w budowę nowej siedziby ZUS-u

Najnowsze wpisy