Forum Forum prawneKarne

przejście na czerwonym świetle

przejście na czerwonym świetle

pawel_wwa / 2009-08-21 09:49
Jestem jednym z wielu, którzy przeszli na czerwonym świetle po pasach i jednym z niewielu, którzy zostali złapani. Oczywiście Policjanci spytali się jak to wyszło, że przeszliśmy na czerwonym - bo byłem z drugą osobą. Wyjaśniliśmy, że nic akurat nie jechało i spieszymy się do pracy i tak wyszło. Policjanci od razu przeszli do meritum, czyli dowód i 100 pln będzie do zapłaty. Mandat przyjąłem.
I teraz pytanie - czy przy takim wykroczeniu nie ma żadnej opcji pouczenia, czy nagany? Policjanci zasugerowali, że nie, bo nie mamy po 7 lat. I odniosłem wrażenie, że po prostu chcieli wypisać te mandaty, bo chyba zbierają jakieś bonusy za to, że ileś ich wypiszą. Rozmowa zerowa - wymiana zdań na poziomie filmu Miś "a gdyby akurat tutaj jechał szybki motor...". Czy można się od tego odwołać np. sugerując brak chęci pouczenia i jeszcze wmówienie, że nie ma takiej opcji ukarania? Czy trzeba płakać i płacić? i jak się w przyszłości zachować?
Dziękuję za pomoc
Wyświetlaj:
ij / 89.76.185.* / 2010-01-01 10:54
o karze decyduje funkcjonariusz na miejscu.Jeżeli sie z nim nie zgadzasz masz opcje odmowy przyjęcia mandatu i skierowania wniosku do sądu grodzkiego.Odwołać możesz sie wtedy jeżeli dostałeś mandat za czyn nie będący wykroczeniem czy w tym przypadku nie.Nie przechodz na czerwonym to nie będziesz sie potem żalił na forach
MAAN / 88.199.251.* / 2009-11-30 01:39
Obecny rok jest rokiem pieszego. Rok pieszego 2009. Dostalem mandat 100zl za to samo. Przechodzilem z dziewczyna, jej odpuscili. Spisali tylko mnie.

Wydaje sie, ze w sytuacji przejscia na czerwonym mogloby wystarczyc pouczenie, jest taka mozliwosc, ale wybor tej opcji zalezy od funkcjonariusza.
pawel_wwa / 2009-11-30 10:54
No właśnie wiem, że to kwestia tego, co zadecyduje Pan Władza... a życie pokazuje, że to tylko kwestia szczęścia... ja go nie miałem i Ty widać też;)

Tak działa u nas prawo. Jak się widzi jak na co dzień wszyscy je łamią i karze się tylko wybranych, to ciężko dojść do innych wniosków...

Najnowsze wpisy