Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Przełomu raczej nie będzie

Przełomu raczej nie będzie

Money.pl / 2007-10-05 07:29
Komentarze do wiadomości: Przełomu raczej nie będzie.
Wyświetlaj:
orzech / 2007-10-05 09:03 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam,

No bardziej już Wilczęga zagmatwać nie mógł. Przypomina mi to zadania szkolne: "Jasio ma 4 jabłka a Ola o 2 jabłka więcej czy jeżeli Jasio da jedno jabłko Ani to czy ola przestanie ją lubić ?
Zagadka - kto jest czyim właścicielem i w jakiej części?

PADAKA!!!

"Pierwsza z umów, którą Bioton zawarł ze spółką Marvel Bioscience
Limited, panem J.M. Shah, spółką M.J. Exports U.K. Ltd., spółką
Marvel International Ltd. oraz spółką Anglo Gulf Ltd., dotyczy
nabycia 50 proc. udziałów spółki holdingowej Nong Investment
Limited z siedzibą na Cyprze" - podał Bioton w komunikacie
Jak poinformował Bioton, spółka ta, w dniu nabycia udziałów,
będzie właścicielem 100 proc. udziałów w spółce MJ Biopharm Pvt. z
siedzibą w Indiach, 100 proc. udziałów w spółce Marvel Life
Sciences India, nie mniej niż 97,50 proc. udziałów w spółce
Medipolis GMP - Oulu z siedzibą w Finlandii oraz 100 proc.
udziałów w spółce OOO Marvel Pharm z siedzibą w Rosji.
"Ponadto, zgodnie z drugą z umów inwestycyjnych z MJ Group,
niezwłocznie po uzyskaniu przez spółkę Marvel Life Sciences UK
zgody Europejskiej Agencji ds. Leków na dystrybucję rekombinowanej
insuliny ludzkiej na terytorium Unii Europejskiej, spółka
holdingowa nabędzie 100 proc. udziałów w tej spółce" - dodano.
Bioton poinformował, że łączna cena nabycia udziałów została
ustalona na około 35 mln USD i jest uzależniona od wysokości
zadłużenia spółek w dniu nabycia udziałów przez Bioton.
"60 proc. ceny ma być płatne w gotówce w dwóch równych ratach.
(...) Pozostałe 40 proc. ceny ma być płatne w akcjach Biotonu,
które zostaną wyemitowane na podstawie uchwały Zarządu Spółki w
ramach kapitału docelowego z wyłączeniem prawa poboru
dotychczasowych akcjonariuszy oraz objęte przez Marvel BioScience
Limited w dniu nabycia przez Bioton udziałów. (...)Akcje Biotonu
zostaną pokryte przez MBS wkładem pieniężnym"
PedroGonzalez / 2007-10-05 09:00 / Uznany Gracz Giełdowy
yurek nie sadzisz, ze wczorajsze przerwanie korekty na zlocie i podciagniecie go na wyzszy poziom to zagrywka pod dziesiejsze dane ? zloto moze niezle poleciec w dol bo napewno zniesie wczorajsze podbicie i do tego wiedzie do kanalu korekty...spodziewam sie zjazdu do 730 jezeli dane o rynku pracy beda dobre :) druga sprawa, ze technicznie to zsie chyba "motylek" wyrysowal taki ukosny ? a to formacja spadkowa :-) dzis chyba na zlotego shorta trzeba sprobowac :) jak ty to widzisz ?
eprach / 2007-10-05 09:10 / portfel / Onedaytrader
Pedro widzę że zakładasz dobre dane z rynku pracy..
PedroGonzalez / 2007-10-05 09:16 / Uznany Gracz Giełdowy
korekta na Gold jak psu micha sie nalezy...wiec jak mozna ja popedzic ? nie wiem jakie beda wyniki ale zloto technicznie musi spasc wiec dane musza byc dobre bo ja wierze, ze technika wyprzedza fundamenty :-))) taki juz jestem..technokrata...jakos poki co na zdrowie mi to wychdozi i szum medialny mnie nie oglupil :))
yayurek / 2007-10-05 09:07 / Kompulsywny looser na forum
ja też się spodziewam korekty (ale tylko korekty), wszyscy grali we wrześniu pod gwałtowny spadek dulara, teraz według mnie potrzebują miliardów dularów aby spłacić pozycje, sezon ślubów w Indiach chwilowo się skończył, ale ze zdwojoną siłą zaczyna się za miesiąc
popatrz na te wykresy na niemieckim forum, chłopaki są 100 razy bardziej kumate od anali (grają aktywnie)
PedroGonzalez / 2007-10-05 09:12 / Uznany Gracz Giełdowy
zaraz zerkne...a co do indii i dalszych wzrsotow to ma sens bo fibonacci daje wsparcie na 715 (zniesienie wzrostu sierpniowego) wiec akurat do tego poziomu zloto moze zjechac zanim sezon sie zacznie :) wiec technike znow fundament usprawiedliwia :-)

poziom wsparcia dla 23% ma na 730 dlatego dzis moze musnac te linie lub dac sygnal do ataku na ten poziom i zjazdu na 38% fibo czyli 715 :) no zoabczymy :)
jk3179 / 2007-10-05 09:14 / Tysiącznik na forum
Podobnie dzieje sie na NTTSystem,ale to zrozumiałe po takich wynikach.
azja / 2007-10-05 08:58 / portfel / Obserwator
Dzień dobry wszystkim , moim zdaniem to dzisiaj FAM i CSG beda sie ciekawie zachowywać ;-))
TOMOK / 2007-10-05 08:59 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
no i Interferie
Pozdrawiam
azja / 2007-10-05 09:02 / portfel / Obserwator
trace nadzieję ale podtrzymuj mnie na duchu, podtrzymuj!!
TOMOK / 2007-10-05 09:03 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
bedę będę
Pozdrawiam
pietroo / 2007-10-05 09:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
pozdrawiam trzymających Interferie :-))
amonron / 2007-10-05 08:57 / Bywalec forum
http://www.nytimes.com/reuters/business/business-usa-economy-jobs.html?_r=1&oref=slogin
yayurek / 2007-10-05 08:57 / Kompulsywny looser na forum
PEDRO - tu jest niemieckie forum dla ogarniętych "gorączką", chłopaki grają jednak bardzo rozsądnie, bardzo dużo wiedzą, zaś dyskusja toczy się prawie wyłącznie przy pomocy wykresów
http://tinyurl.com/2lwc29
a europejscy posrańcy znowu przekażą zapewne kilkaset ton skośnookim
LONDON (Dow Jones)--Nach Angaben des Weltgoldrats haben die teilnehmenden Zentralbanken im Rahmen des zweiten Goldabkommens ihre vereinbarte Verkaufsgrenze nahezu ausgeschöpft. Wie der Weltgoldrat am Donnerstag mitteilte, veräußerten die Unterzeichner bis dato 475 Tonnen Gold. Nach dem Goldabkommen dürfen maximal 500 Tonnen Gold im Jahr verkauft werden. Im vergangenen Jahr hatten diese Zentralbanken lediglich 395,8 Tonnen veräußert, im ersten Jahr des Abkommens waren es noch 497,2 Tonnen Gold gewesen.

Im Rahmen des zweiten Goldabkommens vom 8. März 2004 haben die Zentralbanken des Eurosystems mit der schwedischen Notenbank und der Schweizerische Nationalbank vereinbart, ihre Goldverkäufe ab dem 27. September 2004 über einen Zeitraum von fünf Jahren auf 500 Tonnen jährlich zu begrenzen. Das Abkommen läuft Ende September 2009 aus.
PedroGonzalez / 2007-10-05 09:14 / Uznany Gracz Giełdowy
ciekawe, ze ich fibo pokazuje inne poziomy mimo, ze maja ten sam poczatek i szczyt do jego wyznaczenia :-))))
PedroGonzalez / 2007-10-05 08:56 / Uznany Gracz Giełdowy
nom..to moze jednak bedzie woda na mlyn ? :-)

"05 Oct 2007 at 06:55:03 (GMT)
FX INFO: Bardzo wazne dane z rynku pracy dzisiaj o godzinie 14:30, publikacja "non farm payrolls". Rynek spodziewa sie danych w okolicach 100 000 nowych miejsc pracy (przedzial 95k-115k). Jezeli dane wyjda na poziomie wyzszym anizeli 110k, oznaczac to bedzie ze nie powinnimsy spodziewac sie dalszych obnizek stop procentowych przez FED, kurs eurusd powinien sie oslabiac."
brydzia / 2007-10-05 08:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
coś jest na rzeczy pan Daniel widzi tylko wzrosty

a pan Kuczyński również ,
samuraj jack / 2007-10-05 08:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam wszystkich...

dziś mam nadzieję dokupić opcje serii L;
może jeszcze akcje jakiejś spółki skubnę - jak wykonam dam znać;

czytam i czytam o Biotonie kolejne komunikaty; tworzą globalny koncern - na razie na miarę giełdowej spółki z Polski; płacą za to dodrukiem akcji - czyli z punktu widzenia firmy [nie akcjonariuszy] za darmo;
aby te działania przełozyły się na portfele akcjonariuszy jeszcze trochę czasu musi upłynąć; jednak, jak Bioton okrzepnie to będzie super-spółka na long-term
anonim_03 / 2007-10-05 08:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
warto dodać że bioon jest w pierwszym rzędzie spółką finansowo-inwestycyją. Przepływ gotówki z działalności finansowej jest kwartał w kwartał porównywalny lub 4 krotnie większy od przychodów (nie zysków) z działalności operacyjnej.

Gdy ludzie zaczną szanować kapitał ta spółka może polecieć na przysłowiowego ryja ... być może podniesie się potem jako spółka farmaceutyczna, ale to nie jest pewne.
samuraj jack / 2007-10-05 09:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ano, dlatego pisałem o okrzepnięciu...
w czasie kilku lat okaże się, czy stanie się firmą farmaceutyczną - w co mimo wszystko wierzę...
okres bessy będzie skłaniał do zajmowania się produkcją leków, a nie przepływami gotówki...
caabi / 2007-10-05 08:47 / Tysiącznik na forum
a jaktam samuraju mimo wszystko czekasz na 0.80 czy juz teraz zamierzasz zakupić ??
samuraj jack / 2007-10-05 08:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
pisałem - Bioton musi się "przetrawić" - a to trwa;
kupię na dnie bessy - jak w końcu przyjdzie
caabi / 2007-10-05 08:41 / Tysiącznik na forum
dokładnie.... choć w krótkim terminie powinien wybic na 1.8 widac ze teraz jest akumulowany.
cinek / 2007-10-05 08:34 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Słyszałem to już póltora roku temu jak był po 2zł
samuraj jack / 2007-10-05 08:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nie mam i nie kupię, dopóki nie będziemy gdzieś koło końca bessy...
przypomnę nieskromnie, że jaki pierwszy na tym forum czekałem na cenę 1,5 zł, kiedy miał 2,3 zł...
nie naganiam... stwierdzam tylko, że dobra to może być spólka - za 2-3 lata, jak będzie do kupienia za jakieś 0,27 zł na dnie bessy
brydzia / 2007-10-05 08:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Samuraj , o tej cenie to możesz pomarzyć , nie będzie takiego dna bessy
K2 / 2007-10-05 09:23 / Tysiącznik na forum
Będzie oj będzie powtórka z 2001-2002
samuraj jack / 2007-10-05 08:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Brydziu... jak będzie bessa, to nie takie dno będziesz oglądała na spółkach...;)))))
zaręczam Ci...:)))
brydzia / 2007-10-05 08:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
uważasz , że spółka zarabiająca teraz 100 mln zł w bessie zarobi mniej bo insuliny nie będą kupować
i wyceniasz spółkę na 500 mln

wątpie ,
samuraj jack / 2007-10-05 08:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Brydziu... z bessą jest jak z hossą tylko na odwrót...
teraz kupujemy akcje, bo wierzymy że mimo różnych wyników za jakiś czas będziemy mogli sprzedać drożej...
a w bessie niezależnie od wyników ceny będą spadały, bo większość będzie miała nadzieję mimo spadków kupić akcje na jeszcze niższym poziomie...
fundamenty odgrywają rolę dopiero pod koniec bessy...
brydzia / 2007-10-05 09:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale tak jak piszesz to znaczy że wszystkie spółki stracą 90% swojej kapitalizacji
caabi / 2007-10-05 09:11 / Tysiącznik na forum
tak może być..... to własnie dlatego wszyscy się boją bessy...
przykład NETIA w 2000 roku cena akcji 100 zł pękła bańska internetowa po roku cena akcji 4 zł spadek niezly.... pozniej firma mogla zbankrutowac itp dlatego kurs sie nie podniosł do tej pory ale zjazd za 100 zł na 4 zł swiadczy o tym ze wszystko jest mozliwe
samuraj jack / 2007-10-05 09:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
o proszę - spadek o 96 proc, wyceny...
samuraj jack / 2007-10-05 09:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nie...
niektóre 50 proc.
inne 95 czy 98....

patrząc na wycenę Biotka dziś - straciłby tylko 75 proc.
jk3179 / 2007-10-05 09:11 / Tysiącznik na forum
Mocne uderzenie na Atlantisie.+ 17% na starcie.Z jakiej okazji?
caabi / 2007-10-05 08:53 / Tysiącznik na forum
kto wie ?? jeśli faktycznie będzie 2 letnia bessa to dlaczego miałby tak nie spasc... ?? wtedy wszystko miało by c/z na poziomie około 1. a czasem nawet wartosc ksiegowa byla by wyzsza od rynkowej.... to bessa... nikt nie kupuje akcji bo sie boi....
samuraj jack / 2007-10-05 08:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
na hossę na jej obecnym etapie spólka jest za cieżką - za wielka kapitalizacja przy stosunkowo niewielkim zysku...
za kilka lat będzie miała zdecydowanie lepsze wyniki i może bessa sie zdarzyć przeceniając ją kilkukrotnie od obecnej ceny
caabi / 2007-10-05 08:49 / Tysiącznik na forum
to by było piękne jak by tyle kosztował ... choć obecnie posiadam już dużo akcji to zamierzam dokupowac systematycznie a jak by był w takiej cenie to bardzo bym się cieszył :)))) naprawdę wtedy bym sobie zbił srednią na 0.40 groszy i poczekał 6-7 latek.... oj to by było piękne.... po częsci z tego powodu chciałbym besse :)))
caabi / 2007-10-05 08:43 / Tysiącznik na forum
ale zauważ ile się zmieniło, dziś sprzedają insulinę w rosji... niedługo chiny a teraz mają licencję na europe zachodnia a więc jeszcze brakuje tylko USA, bo japonię i australie już mają z uwagi na SciGen.... a więc teraz tylko zakończą budowę fabryk i produkcja na maxa i sprzedaż na całym świecie...... tylko te proces potrwa jeszcze jakiś czas.... w każdym razie licencje na sprzedaż są teraz tylko umowy z dystrybutorami itp...... ale tak jak mówię to kwestia czasu tylko....
cinek / 2007-10-05 08:47 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Ja widzę dwa duże ryzyka:
1. Ryzyko polityczne (np aresztują K. i zabezpieczą jego majątek czyli też Bioton).
2. Ryzyko branży (ciągle kombinują na świecie jak zastąpić insulinę)
caabi / 2007-10-05 08:51 / Tysiącznik na forum
biotona nie tkną..... o to się nie martw... krauze nie posiada bezposrednio tych akcji tylko poprzez prokom investment... a pozatym jesli juz by cos chcieli zabezpieczac to petrol.... ale tam raczej jest czysciutka sytuacja.....

kombinują od 89 roku i w ciagu tylu lat nic sie nie zmienilo....
samuraj jack / 2007-10-05 08:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ich przychody i zysk będą umniejszane poprzez słabnącego dolara i rosnącą złotówkę...
za kilka lat złotówka przestanie tak dynamicznie rosnąć, a i dolar może swoje dno wtedy osiągnie...
caabi / 2007-10-05 08:54 / Tysiącznik na forum
dlatego wszelkie nawet walutowe trandy wplyna pozytywnie na biotka za kilka lat (3-4 lata) tak sadze
samuraj jack / 2007-10-05 08:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
tak - patrząc z perspektywy zakupu Biotka w bessie...
caabi / 2007-10-05 09:15 / Tysiącznik na forum
no bo w pozniejszej hossie jego kurs pojdzie pewnie o 1000% w góre (tak jak po debiucie sie rozbujał) dlatego ja nie szukam dna tylko systematycznie dokupuje a jak przyjdzie bessa i spadnie nisko (koło 0.50 gr to wchodze całym kapitałem w niego i nadal dokupuje) za 10 lat policze z tej inwestycji zyski albo za 20 nawet ale wtedy bedzie to juz pokazna suma tam mysle...
jk3179 / 2007-10-05 09:18 / Tysiącznik na forum
Optimusa wywalaja na starcie bez żenady juz - 3,5%.A tak zapitalał pod górkę.
krzysiek29 / 2007-10-05 08:03 / Uznany Gracz Giełdowy
jak myslicie czy dzisiejsze dane wplyna istotnie na rynek. czy prognoza 100tys bedzie duzo odbiegac
eprach / 2007-10-05 08:21 / portfel / Onedaytrader
może i być -4k jak ostatnio :/
yayurek / 2007-10-05 07:55 / Kompulsywny looser na forum
pierwszy raz spróbuję coś zarobić na rekomendacji analityka z Money, mam nadzieję, że będzie to jeden z nielicznych w przyrodzie przypadków, kiedy kupuj analityka - nie oznacza sprzedaj, wprowadzam KOPEXA na ekran, strasznie widziałem podniecaliście się tą Magmą, nie wiem co to, ale też na ekran, jak to robicie, że zbiera Wam się na dyskusje w jedynym dla tradera (do mnie bardziej pasuje popaprańca) czasie kiedy może spokojnie spać (to znaczy w miarę spokojnie), czyli pomiędzy zamknięciem janków i otawrciem kangurów
PedroGonzalez / 2007-10-05 08:19 / Uznany Gracz Giełdowy
witam
ja wczoraj na zlocie pogralem ale sie tylko spocilem bo za duzy lewar i na puszke coli zarobilem :-)) zloto..zloto...zloto...o niczym innym juz nie mysle...zloto...;-)) korekta na eur/usd bedzie trwac...usd/jpy sie konsoliduje...dj odpoczywal...no nic tylko teraz good news i lecimy w gore :-)
samuraj jack / 2007-10-05 08:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
i bez goog news polecimy w górę...
eprach / 2007-10-05 08:22 / portfel / Onedaytrader
Pedro a jak nie będzie good news??
np. CIA ostrzega przed zamachami w Europie..
PedroGonzalez / 2007-10-05 08:26 / Uznany Gracz Giełdowy
bedzie..nie martw sie :) dzis znow artykuly atakujace produkty z chin..usa rozkreci export na tanim dolarze i kwestia czasu jak dane zaczna byc lepsze a to woda na mlyn dla gieldy :) zobacz, ze fundusze znow reklamy nasilily..obroty na gpw rosna...ci co maja leb na karku juz sie pakuja w akcje.
eprach / 2007-10-05 08:51 / portfel / Onedaytrader
Pedro Ty piszesz o dlugich miesiącach...
PedroGonzalez / 2007-10-05 09:03 / Uznany Gracz Giełdowy
max miesiac :)
yayurek / 2007-10-05 08:28 / Kompulsywny looser na forum
to moja ulubiona "złota" strona
http://www.kitco.com/
yayurek / 2007-10-05 08:31 / Kompulsywny looser na forum
ja przedtem płaciłem za wykresy, teraz sam sobie sporządzam na podstawie danych o długich i krótkich grubasów, cieniasów i commercials (dopiero po jakimś czasie okazało się, że gram przeciwko grubasom - kiepski pomysł), dane są na tej stronie
http://www.cftc.gov/marketreports/commitmentsoftraders/index.htm
PedroGonzalez / 2007-10-05 08:51 / Uznany Gracz Giełdowy
no ciekawe :) poczytam w weekend :) dzieki
wladyslaw / 2007-10-05 07:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

obstawiać zarówno Kopex


o mocnych, głęboko w komunistyczną glebę wrośniętych korzeniach...
10 11 12 13 14 15
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy