Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przetargi będą uproszczone

Przetargi będą uproszczone

Money.pl / 2006-09-25 11:21
Komentarze do wiadomości: Przetargi będą uproszczone.
Wyświetlaj:
ZYGARYN1 / 217.153.196.* / 2007-01-22 11:20
Jestem ZA.Przepisy do tej pory faktycznie są do lekkiej poprawki,właśnie odnośnie przetargów do 60.tyś.Poza tą strukturą można kryteria zostawić w takim stanie w jakim są,jedynie zlikwidować wadium,które jest zupełnym nieporozumieniem.Firma która startuje do przetargu wie czym kończy się niedotrzymanie terminu wykonania danego przetargu.Tu przepisy powinny być bardzo rygorystyczne,co od razu wyeliminuje FUCHARZY.
Sokar / 83.26.29.* / 2006-09-26 09:39
może zamiast upraszczania przetargów, zreformować sposób ich planowania. Kompletną bzdurą jest bowiem to ze środki na inwestycje są uruchamiane na 2 miesiace przed jej zakończeniem i jeśli nie zostaną wydane, wracaja do budżetu. Przecież jakie są potrzeby wiedzą wszyscy z duzum wyprzezeniem. Jestem właścicielem biura projektowego średniej wielkosci i przetargi do 60tys złotych to moja działka, po takiej reformie wróci znowu system kolesiowski i zniknie duża częsć średnich firm. Wyślę ze pomysł uwolnienia tych przetargów jest zły. Naprawa systemu planowania jak najbardziej konieczna. Co do dzielenia przetargu na mniejsze wartosci to odbywa sie to od dawna i każdy o tym wie. Widziałem juz inwestycje rozbijane na 5-6 oddzielnych tematów, ale w większosci wynikało to z koniecznego tempa przeprowadzenia przetargu a nie ze względu na korupcję.
Kros / 62.141.251.* / 2006-09-27 13:26
Jeśli cały czas będziemy uważać, że cały system przetargowy opierac się będzie na nieuczciwości urzędnikow i nas jako wykonawców to nidy, nigdzie i nikt nie wymyśli systemu, aby w pełni go kontrolować. Uważacie że wina tkwi tu w pazerności urzędników? Mnie się wydaje, że wina tkwi w nas samych, ze potrafimy przekupiac i byc przekupnymi. Nam jako przedsiębiorcom brakuje kultury prowadzenia interesu. Idziemy na ile się da w łapownictwo bo w takich realiach się przyszło nam prowadzić business. Urzędnicza kultura również pozostawia dużo do życzenia, ale tę grupę można po prostu kontrolować. Musimy zacząć obdarzać się wazjemnym zaufaniem. Polskie urzędy nauczyły nas przez lata, że jesteśmy złodziejami - my przedsiębiorcy, my, którzy tworzymy budżet, z którego oni mają pensje, dodatki, premie itp. Myślę, że wszystko bierze się z braku zwyczajnej odpowiedzialności tych, którzy podejmują decyzje związane z prowadzeniem naszej prywatnej działalności. Od urzędnika, który rejestruje naszą firme do urzędnika skarbowego, stosującego przepisy według swojego wlasnego "widzimisię". A my jako właściciele firm chcemy czy nie chcemy raczej musimy zadzać się z interpretacją urzędników, bardzo często dla nas niekorzystną. Po czasie okazuje się, że urzędnik nie miał racji, ale wtedy jest za późno bo np firma przestała istnieć. I co wtedy? Jako przedsiębiorca jestem odpowiedzialny za najdrobniejszą decyzję jaką podejmuję w firmie i jestem z teg rozliczany, przez pracowników, uzędników, urzędy itp. Natomiast urzędnicy siedzą, wertują tony papierów nie widząc w tym wszystkim człowieka i podejmują decyzje. Czy to naprawdę miało tak wyglądać? W kwestii przetargów, uczciwie powinny postępować obie strony zarówno urzędnik jak i wykonawca. kwestie etyki przy wyborze najwłaściwszej oferty są tutaj jak najbardziej na pierwszym miejscu. Ale mimo wszystko uważam, że procedury przetargowe są zbyt rozbudowane. Zresztą gros naszych procedur jest tak przygotowywana, żeby przedsiębiorca miał jak najwięcej roboty przy ich sporządzaniu. A efekty tego są takie, że normalny urzędnik nie wie nawet o co wtej dokumentacji chodzi i musi skorzystać z pomocy "analityka", "specjalisty", "doradcy" czy jak ich tam zwał. Kolejny etet urzędniczy do obsadzenia za nasze pieniądze. I wzrasta poziom gospodarki !! Ha ha !! Ja na razie zauważyłem wzrost poziomu biurokracji i to prawie wszędzie. Długo nie będzie to kraj przyjazny prywatnym przedsiębiorcom, ale może kiedyś..? Pozdrawiam
DariuszD / 71.99.0.* / 2006-09-25 11:21
No to urzednicy beda organizowac wszystkie przetargi na sumy ponizej 60 000 tys. Tak bedzie mozna dostac wiecej w lape. Ha Ha! Np. Zamaist kupic 10 aut jednorazowo, zorganizuja 10 przetargow i kupia po jednym ale bardzo drogim. Nawet komuchy by nie odwazyli sie na cos takiego!!!

Najnowsze wpisy