Forum Forum podatkoweOdliczenia

Przygotowanie zawodowe a koszt uzyskanego dochodu

Przygotowanie zawodowe a koszt uzyskanego dochodu

kasiamach / 145.237.99.* / 2010-02-18 10:02
Urząd pracy skierował mnie do odbycia przygotowania zawodowego, za które miałam płacone z FGŚP. Otrzymawszy PIT-11 dojrzałam, że w pozycji koszty nie ma żadnej kwoty, która zmniejszałaby mój dochód. Dlaczego, skoro koszt uzyskania przychodu pokrywałam z własnej kieszeni? Za bilet miesięczny na codzienny dojazd do pracy nie miałam płaconego zadnego ryczałtu przez UP, ani nic z tych rzeczy, dlaczego więc również od kwoty, która była moim kosztem, mam płacić podatek? Zna ktoś z Was podstawę prawną?
Wyświetlaj:
kasiamach / 145.237.104.* / 2010-02-26 11:48
Składając pit kusiło mnie, by podejść do tamtejszego kierownika pod. doch. i zapytać, jak on potraktowałby to, że wykazałabym owe koszty. Dodam, że wśród urzedników, pracujących w tym US co ja, zdanie było podzielone, ale odpuściłam sobie, bo pracownik US właściwego wg mojego miejsca zamieszkania powiedział mi, że doliczywszy sobie tu koszty, będę wzywana do wyjaśnień. A szkoda mi czasu na zrywanie się z pracy na potyczki na argumenty. Ale i tak uważam, ze to jawna dyskryminacja. Bo czemu ktoś mieszkający nieopodal, kto chodzi do pracy, więc KUP nie ponosi, to od przychodu odlicza sobie ogólnie przyjęty koszt, a ja mimo wydatków na bilety zapłacę podatek (mówiąc w uproszczeniu) od przychodu. Bzdura!
wiwan / 2010-02-18 17:14
A co stoi na przeszkodzie by przy rozliczeniu rocznym PIT-37 odliczyć koszty dojazdu skoro posiadasz imienne bilety miesięczne ?
belladonna / 2010-02-18 19:56 / Tysiącznik profesjonalny
Przychody z UP są równe dochodom, bo KUP nie ma.... a ustawowe KUP, czy imienne bilety dotyczą stosunku pracy, a nie przygotowania zawodowego z UP :)
Przychody z UP wykazujesz w innych źródłach PIT :)

Najnowsze wpisy