Forum Forum prawneGospodarcze

Przymusowy wykup akcji akcjonariuszy mniejszościowych

Przymusowy wykup akcji akcjonariuszy mniejszościowych

Wyświetlaj:
Pein / 95.160.54.* / 2013-11-18 20:28
Pytanie do Państwa, Spółka większościowa po ustanowieniu ceny ogłosiła że przymusowy wykup upadł. Co dalej robić ?
Link:
http://www.pgegiek.pl/index.php/2013/10/31/przymusowy-wykup-akcji-pge-giek-s-a-w-trybie-art-418-ksh-przez-akcjonariusza-wiekszosciowego-pgepolska-grupa-energetyczna-s-a-nie-bedzie-realizowany/
Bodek 52 / 2013-04-29 18:37
Posiadałem status akcjonariusza mniejszościowego w Spółce PGE Obrót S.A. i należące do mnie akcje objęte zostały procedurą przymusowego wykupu w trybie art.418 k .s. h . przez akcjonariusza większościowego PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. w Warszawie. PGE Obrót S.A. przysłała mi PIT-8C gdzie w części G - informacja o wysokości przychodów niewykazanych w części F poz.59 gdzie składający informację wykazuje przychody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych i realizacji praw z nich wynikających,tylko co do których nie jest w stanie określić czy podlegają opodatkowaniu,czy nie podlegają opodatkowaniu na podstawie art.19 ustawy z dnia 12 listopada 2003 r.o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw [ Dz.U.Nr 202,poz.1956, z póżn. zm. ] .
Pytanie czy mogę nie płacić podatku, czy zapłacić podatek i złożyć wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej do Dyrektora Izby Skarbowej i prosić o zwrot podatku.

Najnowsze wpisy