Forum Polityka, aktualnościKraj

Putin: Polska i Rosja bliżej wzajemnego zrozumienia

Putin: Polska i Rosja bliżej wzajemnego zrozumienia

skomentuj
Wyświetlaj:
czerstwy_burak / 149.254.180.* / 2010-05-03 21:04
Teraz tylko czekam na informację przed wyborami płynącą z Rosji - "samolot się rozbił, bo piloci byli w głębokim stresie, kiedy do kabiny wdarł się Prezydent Kaczyński i rozkazywał natychmiast lądować, grożąc degradacją oficerów i sądem wojskowym za niewykonanie lądowania na czas" Wtedy będę wiedział, że cała ta sprawa to zaplanowane morderstwo w celu przejęcia władzy wykonawczej w kraju, bo taka informacja całkowice spaliłaby kontr-kandydata hrabiego Bronisława. a Gazetka koszerna piałaby z zachwytu, POprostu wielkie zwyciestwo POlski. W tym kraju już nic mnie nie zdziwi.
czerstwy_burak / 149.254.180.* / 2010-05-03 20:53
bo Rosja jest Europie (tudzież Niemcom) potrzebna, a Polska zawsze przeszkadza jak w 1939. PO trupach zawsze bliżej do celu, teraz nie zdziwiłbym się jakby Putin z polską flagą tańczył PO kremlu poloneza, bo jakie czasy tacy ludzie.
Student SGH / 81.190.30.* / 2010-05-03 17:24
Czas na przyjaźń, ale na opartą na zdrowych i równoprawnych warunkach.
były wyborca PO / 83.20.36.* / 2010-05-03 16:44
Po trupach do celu.Motto Putina.Przykro że naszych.
Myśliwiec / 82.29.238.* / 2010-05-03 21:32
Wiadomo: pamiętają o nas, jak mają do nas jakiś romans. To samo Wuj Sam, Helga… eeerrr… Angela, Sarko i cała reszta. Możemy obstawiać, jaki dokładnie biznes ma do nas Putin? – Inwestycje Łukoila? Most energetyczny z Obwodu Kaliningradzkiego? Możejki?
S.O. / 83.25.151.* / 2010-05-03 18:41
TO NASZ PRAWDZIWY I SZCZERY PRZYJACIEL !
abies / 95.40.33.* / 2010-05-05 19:31
ROSJA ZAWSZE BYŁA NASZYM SZCZERYM PRZYJACIELEM,OD CZASÓW ROZBIORÓW PRZEZ 2 WOJNĘ ŚW.(KATYŃ!)PRZEZ ZAINICJOWANIE ZAMACHU NA OJCA ŚWIĘTEGO,PRZEZ RUROCIĄG BAŁTYCKI ITD,ITD-GRATULUJĘ PRZYJACIÓŁ!!!!
WaLery / 87.96.88.* / 2010-05-05 23:25
Dla ścisłości oprócz polskich oficerów zgineło dużo więcej wybitnych żołnierzy radzieckich
z rozkazu tego samego człowieka trudno więc obarczać naród rosyjski za popenione
zbrodnie
Po drugie z tego co mi wiadomo Ojca Św.prubowali zabić agenci służb zachodnich!
Później go skutecznie i systematycznie podtruwali ale to dłuższa historia
Po trzecie gdyby nie krwawa ofiara żołnierzy rosyjskich złożona w walce o naszą ojczyznę
nigdy byśmy jej już nieoglądali
Po wojnie też nam niemało pomogli
wykształcili kadrę wybitnych inżynierów i techników bez których trudno by było cokolwiek
stworzyć(Polska wówczas była niesamowicie zniszczona,zresztą przed woj,też nie było wesoło )
dostarczali sprzęt i materiały.
Mogli nas olać i pozostawić samym sobie albo jeszcze lepiej wystrzelać albo wytruć
jak to mają w zwyczaju robić nasi przyjaciele z zachodu
Myślę że my na ich miejscu nie zachowalibyśmy się tak samo dobrze!
ps.CIEKAWE CO SIĘ STAŁO Z TYSIĄCAMI BOSYCH JEŃCÓW RADZIECKICH PO
WOJNIE POLSKO-BOLSZEWICKIEJ?
PEWNIE NASZ WSPANIAŁY WÓWCZAS MARSZAŁEK WYSŁAŁ ICH
NA DARMOWE WCZASY W HAWAJACH ?ALBO NAGLE WSZYSCY ZNIKNELI
GDZIEŚ W MALOWNICZYM I CICHYM POLSKIM LESIE?
drt6 / 109.243.207.* / 2010-05-03 23:36
TAK JAK HITLER ALBO STALIN
Myśliwiec / 82.29.238.* / 2010-05-03 14:47
Od strony detektywistycznej ta katastrofa zawsze będzie budziła podejrzenia, w tym moje. A od strony politycznej – to już teraz widać, że nie bez powodu śp. prezydent Kaczyński zaprosił prezydenta Miedwiediewa na obchody w Oświęcimiu (to symboliczne, ale jednak). Coraz bardziej też widać, co może wyniknąć z takich hec finansowo-zadlużeniowych, kiedy Angela stroi fochy z powodu Grecji, a jej giermki proponują Zorbom sprzedaż wysp na spłatę długów. Tak więc zachodni NEOKOLONIALIZM (ekonomiczno-technologiczno-finansowy), jak już dalej tak nie może, to przepoczwarza się do swojej klasycznej formy KOLONIALIZMU, który miał charakter militarno-polityczny.
Śp. Prezydent Kaczyński uczestniczył w tym zbliżeniu z Rosją, bez względu na słupki sondażowe i pomimo własnego poglądu na temat brutalnej historii, o której trzeba pamiętać – tak my, jak i oni. Mąż stanu, a takim był Kaczyński, robi to co konieczne w obliczu procesów zachodzących dookoła.
Konkretnie: Nord Stream prawdopodobnie się rozkraczy o te kryzysy finansowe, bo nikt nie będzie za to płacił. Wtedy druga rura przez Polskę (na jakich warunkach?). Ktoś na tym oszczędzi, ktoś zarobi, a ktoś inny nie zarobi. Jak do tego wszystkiego dojdzie kwestia naszego wejścia do strefy euro, to trzeba się politycznie ustawić, jak będziemy chcieli to eurobagno ominąć.
Gall# / 213.158.199.* / 2010-05-03 14:02
Przy okazji tylko kilka z pytań dręczących Polaków do Pana Putina:
1. Czy wojskowy Ił-76 próbował podchodzić do lądowania (drugi raz) niemal równocześnie z polskim Tu-154M?
2. Czy była to wojskowa wersja Ił-76 typu AWACS A-50, zwana latającym radarem, naszpikowana elektroniką zdolną zakłócać pracę urządzeń całego lotniska?
3. Czy normalną procedurą jest zezwolenie na rozpoczęcie podejścia do lądowania w bliskiej koincydencji czasowej, w trudnych warunkach pogodowych, dwóm dużym odrzutowcom?
4. Dlaczego Ił-76 wykonał manewr paralelny do tego, który zrobił Tu-154M? Świadkowie mówią o niskim locie z dużym przechyleniem na lewe skrzydło, bardzo blisko ziemi.
5. Czy to rutynowa procedura, że służby zabezpieczające są na miejscu dosłownie chwilę przed lądowaniem polskiej delegacji? Według oficjalnej wersji rosyjskiej, Iłem-76 lecieli funkcjonariusze FSB, którzy mieli zabezpieczać polską delegację. Zgodnie z planem Tu-154M miał lądować o godz. 8.30.
6. Czy rutynową procedurą w Rosji jest, że do zabezpieczenia wizyt międzypaństwowych funkcjonariusze służb używają potężnej maszyny transportowej wykorzystywanej np. w Afganistanie?
7. Czy takim iłem przyleciała do Smoleńska rosyjska ochrona w trakcie wizyty premiera Donalda Tuska?
8. Dlaczego kontrolerzy lotów w Smoleńsku, widząc że Tu-154M ma kłopoty z lądowaniem, nie ściągnęli wszystkich służb ratowniczych?
Akcję uruchomiono kilkanaście minut po katastrofie.
pokemon / 81.219.69.* / 2010-05-03 13:46
Towarzyszu Putin!
Co si stalo po ustanowieniu pierwszej konstytucji w Europie?
Towarzysz znaju?
Dlaczego Kaczynski polecial do Katynia?
Towarzysz znaju?

Budowa prawdziwie przyjaznych i wzajemnie korzystnych stosunków między Rosją i Polską ważne jest także z punktu widzenia zapewnienia stabilności i bezpieczeństwa na kontynencie europejskim

Cos Towarzyszowi juz wiadomu o grozacej destabilizacji i niebezpieczenstwie na kontynencie europejskim?
Jak tow. chcialby budowac prawdziwie przyjazne stosunki miedzy Rosja i Polska i DLACZEGO?
Gall# / 213.158.199.* / 2010-05-03 13:40

Jestem przekonany, że narody naszych krajów (... ), są zainteresowane umocnieniem wzajemnego zaufania i zrozumienia

NIE PANIE PUTIN. Najpierw jesteśmy zainteresowani (nie jestem tu sam) wyjaśnieniem przyczyn drugiej katastrofy katyńskiej i uznaniem przez was winy za pierwszą - planową, koordynowaną z Niemcami - eksterminację polskiej inteligencji.
Didia / 89.79.78.* / 2010-05-03 16:03
Zgadzam się. O zbiliżeniu możemy mówić, wówczas gdy zostaną UCZCIWIE i RZETELNIE wyjaśnione kulisy i przyczyny katastrofy prezydenckiego samolotu. A swoją drogą, dlaczego Rosji nagle zależy na zbliżeniu naszych narodów. Od lat Rosja starała się osłabiać polską politykę i polskie interesy. Wbrew rachunkowi ekonomicznemu Putin ciagnie rurociąg po dnie Bałtyku. Po co, skoro mozna taniej przez terytorium Polski? Odpowiedź jest prosta. Aby przy pomocy "zakręcania kurka gazu" mieć Polskę w garści. Po co Putin atakował 2 lata temu Gruzję? Mało ma kłopotów ekonomicznych w kraju? Marzy mu się jeszcze jedna wojna? Nie, w ten sposób tez chciał powstrzymać Gruzję od zrealizowania planów pociagnięcia rurociągu południowego z Gruzji do Europy, w tym do Polski. On chce sterować całą niemal Europą pzry pomocy gazu. Panie Putin, a skąd taka sympatia do Tuska? Bo nie jest takim twardym, nieugiętym politykiem jak Kaczyńscy, którzy za kilka fałszywych uśmiechów i gestów, Polski by nie sprzedali? Widać, że Tuskl boi się podskoczyć Putinowi, dlatego pokornie czeka na wyniki śledztwa rosyjskich służb w sprawie katastrofy TU-154. A może Tuskowi jest na rękę ślimacze tempo śledztwa, bo sam ma coś do ukrycia? Przypuszczam, że do czasu wyborów prezydenckich Polacy nie usłyszą żadnych konkretów w tej sprawie. Juz 10 dni temu czarne skrzynki miały byc przekazane stronie polskiej. I nic. Po co ta zwłoka? Rosjanie potrzebują więcej czasu żeby zmanipulować zapisy czarnych skrzynek? Jesli nie mają nic do ukrycia, to bez zbędej zwłoki, powinni je oddać Polsce.
Pol^^ / 213.158.199.* / 2010-05-03 20:36
Już z tego co wiemy, a trzba stwierdzić jasno: Tusk ma polską krew na rękach.
Tylko przez kombinacje jego i jego ludzi możliwa była ta katastrofa.
Uważam, że Tusk razem z Komorowskim, Klichem, Arabskim i resztą powinien trafić pod sąd.

Tusk już tylko jako premier i koordynator służb specjalnych ponosi szczególną odpowiedzialność;
CO TUSK JESZCZE ROBI ROBI W URM ?!
skomentuj

Najnowsze wpisy