Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Pytanie o cenę za pakiet akcji- LAIKA

Pytanie o cenę za pakiet akcji- LAIKA

Chwileulotne / 2010-09-29 15:00
Witam wszystkich.

Z góry przepraszam za brak wiedzy na temat giełdy. Jestem na tym polu kompletnym laikiem. Chciałbym jednak od Was zasięgnąć informacji czy dobrze wszystko liczę.

Otóż znajomego ojciec ma dość pokaźny (tak mi się wydaje i jemu) pakiet akcji Tauronu (pracownicze oczywiście...). Z tego co wie, akcji jest 3419 (już po scaleniu, czyli dziewięciokrotnym zmniejszeniu). Tutaj oczywiście kolega nei jest pewnien czy czasem te 3419 nie powinny być jeszcze dzielone na 9, ale to chyba raczej odpada, gdyż byłaby to smieszna ilość i raczej tylko tylu nie dostaliby pracownicy (chyba 15 lat musieli mieć przepracowane w spółce).

W takim razie zakładając że ma te 3419 akcji i przyjmując że cena wynosi 6.09 PLN to gdyby były zlecone do sprzedaży ich wartość to 20821,17 PLN??

Jeśli tak, to prosiłbym jeszcze o info jakie dodatkowe opłaty uszczuplą tą kwotę. Tzn na pewno jakas prowizja dla biura maklerskiego (ile to może mniej więcej być) oraz czy trzeba będzie płacić podatek (jeśli tak to jaki i ile procent, i czy automatycznie jest on naliczany od sprzedanych papierów?)

Z góry dzięki za odpowiedź

p.s. Oczywiście akcje nie będą teraz sprzedawane, gdyż kolega ma nadzieję że cena dobije 8 PLN, a może i wyżej...
Wyświetlaj:
Do Laika / 89.200.162.* / 2010-10-21 21:35
Byc może najlepiej wybierz się do najbliszego biura maklerskiego - tam powinni wiedziec odpowiedzi na Twoje pytania. Nie chcę Cię wprowadzac w błąd, bo też nie wiem na pewno. Myślę, że wielu z tych co tu piszą też nie wie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy