Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Pytanie o dzień ustalenia PP?

Pytanie o dzień ustalenia PP?

jurek66 / 81.190.245.* / 2007-09-22 18:20
Witam wszystkich, od kilku miesiecy inwestuje na GPW:

mam dwa pytania:

1. Jesli spólka X- emituje nową serie akcji z PP dla dotychczasowych akcjonariusz ,

Dzien ustalenia PP np został uchwalony na 24wrzesnia( poniedziałek ) - to rzeczywisty dzien ustalenia PP jest 19 wrzesnia (sroda )- zgadza się ?

Czy w związku z tym mogę stare akcje sprzedac 20wrzesnia i jednoczesnie zostana mi przyznane owe PP do nowej serii akcji , czy muszę czekać do 25 wrzesnia ?

2. Czy jesli ustawię w systemie zlecenie stop strata.

Spólka Y - aktualna cena np.40,00zł

Stop strata -33,00 - sprzedaj po 32,50

To jesli jakis " cwaniak " sprzeda sybolicz.1 akcje po 32,00

Zeby aktywować m.innymi moje zlecenie to czy mu się to uda ?



I odwrotnie jesli kupi zdecydowanie drożej To czy system też zareaguje ( oczywiście na zlecenia kup jesli cena przekroczy.....)
Wyświetlaj:
bad / 87.206.32.* / 2007-09-28 11:20
ad. 2 limit aktywacji zlecenia stop uruchomi się kiedy kurs osiągnie taki poziom.

Wystawienie jednej akcji przez kogoś kursu nie zmieni.
niecwaniak / 149.254.200.* / 2007-10-01 17:11
chyba ze drugi cwaniak kupi po kursie pierwszego cwaniaka... ech ta nasza gielda...
oskardto / 2007-09-27 08:03
Ad.1
zgadza się - 19 września - musisz zakupić akcje,
czy 20-ego możesz sprzedać ? - chyba tak, ale nie jestem pewien.
Ad.2
Zlecenie o którym piszesz to zlecenie stop limit (a nie stop strata(loss)).
W omawianym przypadku jeśli dojdzie do transakcji już za 33.00 wówczas pojawi się w arkuszu twoje zlecenie z limitem sprzedaży na 32.50 i jeśli będą chętni dojdzie do zawarcia transakcji.

pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy