Forum Forum emerytalneZUS

pytanie o rentę rodzinną

pytanie o rentę rodzinną

Mari0 / 178.252.49.* / 2013-07-22 17:03
witam. mam pytanie, mianowicie pobieram rentę rodzinną lecz szkoła skończyła mi się w lipcu i zus przyznał mi rentę właśnie do lipca. Nową szkołę rozpoczynam we wrześniu. Czy jeżeli złoże papier w zus-ie że zacznę się ponownie uczyć czy będzie należała mi się renta za sierpień czy będę miał 1 miesiąc bez renty? z góry dziękuję za odpowiedź.
Wyświetlaj:
ewa52495 / 2013-08-02 13:26
wczoraj minelo 2tygodnie od komisji lekarskiej na ktorej byl maz ,jak dlugo trzeba czekac na decyzje z zusu.Na pismie ktore dostal od lekarza pisze trwale czesciowo niezdolny do pracy,niezdolny do samodzielnej egzystencji.Prosze o odpowiedz
wiwan / 2013-08-05 11:36
Termin na wydanie decyzji to 30 dni od orzeczenia komisji, wcześniej ZUS czekał 14 dni od zawiadomienia męża o orzeczeniu komisji, bo taki był termin na wniesienie sprzeciwu od jej orzeczenia. Sprzeciwu jak rozumiem nie wniesiono. Jeśli więc mąż zechce się odwołać od decyzji rentowej w zakresie medycznym - tj. orzeczenia o zakresie niezdolności- będzie ono odrzucone z powodu właśnie braku wcześniejszego sprzeciwu. Ewentualne więc odwołanie będzie mogło dotyczyć decyzji rentowej tylko w zakresie wynikającym z kwestii ubezpieczeniowych- niezaliczenia jakiegoś okresu składkowego, nieskładkowego, kwestii rachunkowych itp.
ewa52495 / 2013-08-05 19:20
Maz ma skonczone 60lat i 39lat i7miesiecy lat pracy,niepracuje od2007r,ma miazdzyce konczyn dolnych,cukrzyce,slabo widzi oraz skrzywienie znacznym stopniu kregoslupa,porusza sie o lasce,wiedz niema szans na jaka kolwiek prace,Bardzo dziekuje za odpowiedz
wiwan / 2013-07-24 12:24
Co do zasady r. rodzinna będzie należna również za wakacje, o ile nie doszło/nie dojdzie w międzyczasie do uzyskania limitu wieku 25 lat przez rencistę.
Powinno być dostarczone do ZUS zaświadczenie o przyjęciu do tej nowej szkoły i złożony wniosek o kontynuację wypłaty świadczenia w związku z kontynuowaniem (chęcią) nauki, a na początku roku szkolnego- już zaświadczenie o podjęciu nauki i przewidywanym końcu roku szkolnego.

Najnowsze wpisy