Forum Forum finansoweBanki

Pytanie odnosnie konta bankowego ipko i podpisu elekt.

Pytanie odnosnie konta bankowego ipko i podpisu elekt.

jotpl / 212.160.234.* / 2008-06-06 15:20
Witam

Moja mam prowadzi wlasna dzialanosc gosp. ( mala gastronomia, ryczalt ) zatrudnia 1 osobe chcialem sie was zapytac czy mozna wszystkie dokumenty ktore sie wozi praktycznie co miesiac do us i zusu wysylac droga elektroncicza? czy cos sie za to placi? jakie sa formalnosci ? ;)

i 2 pytanie mama ma konto firmowe iPKO i dosc sporo sie placi za utrzymanie i przelewy :P
sam mam konto Toyota bank i czy takie konto moze miec moja mama? jest chyba najtansze ze wszystkich w polsce, bezplatne przelewy glownie o to chodzi nawet do zusu i us. Lub jesli nie to jakie byscie polecili konto dla mojej mamy?

Pozdrawiam.
killer beneath my smile child behind my eyes / 87.105.132.* / 2008-06-06 17:56
Dokumenty można przesyłać drogą elektroniczną, potrzebny jest do tego kwalifikowany podpis elektorniczny, koszt wykupienia certyfikatu to (jak się nie mylę) jakieś 300zł (ale mogę sie mylić ;p ) do tego trzeba doliczyć koszt odnawiania certyfikatu corocznie.

Co do konta firmowego dla małej firmy to Toyota jest niby OK, ale zależy ile przelewów miesięcznie Twoja mama bedzie robić, bo przelewy niby bezpłatne, ale rachunek firmowy miesięcznie kosztuje 10 zł, a karta do rachunku 40 zł za rok i nie mają bezpłatnych bankomatów przy koncie firmowym. Ja bym się zastanowiła nad mBankiem i ING (konto direct dla firm) ze wskazaniem na ten drugi . Myślę, że są tańsze, a w przypadku ING przynajmniej są jakieś oddziały jak się pojawi nagła potrzeba...

Pozdrawiam

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: