Forum Forum emerytalneInne

PZU chce mieć 20-proc. udział w rynku IKE

PZU chce mieć 20-proc. udział w rynku IKE

Zbig / .* / 2004-09-07 18:45
Komentarze do wiadomości: PZU chce mieć 20-proc. udział w rynku IKE.
Wyświetlaj:
Jagoda / .* / 2004-09-14 23:35
kolejne pole dla złodziei i szabrowników prezesów PZU, pogratulować pomysłu, bo emeryt z pewnością nie doczeka się asiłku emerytalnego z IKE PZU, bo pieniadze jego wypłyną na konta kolejnych prezesów
Marcin / .* / 2004-10-05 19:19
Droga Jagodo. Widzę, że masz bardzo małe pojęcie o funduszach inwestycyjnych, można nawet powiedzieć, że nic o ich funkcjonowaniu nie wiesz. Zdradzę Ci zatem małą tejemnicę, że pieniędze wpłacane na IKE PZU zarządzane są przez TFI PZU które to wszystkie nasze pieniądze lokuje na rachunkach Banku Depozytariusza. A może posuniesz się dalej i po zapozananiu się z tą informacją powiesz, że w takim układzie pieniądze te i tak przepadną ponieważ rozkradną je Prezesi Banków? Mam dla Ciebie małą radę. Zanim się odezwiesz najpierw trzy razy pomyśl bo takie zachowanie nie zawsze wychodzi na dobre :)
kamyk / .* / 2004-09-15 09:14
Jagodo, pieniądze przepłyną na spadkobierców.Można nie kochać PZU, ale nie powinno się pisać z samej tylko złości, bez odpowiedniej znajomości tematu.
Marta / .* / 2004-09-10 18:58
No i dobrze . A co będzie miał klient po latach? Figę z makiem , bo nie ma nic za darmo .Są opłaty , swoje dostanie akwizytor , bo nie pracuje społecznie , opłaty za zarządzanie , jak w OFE et cetera...
Marcin / .* / 2004-10-05 19:21
Opłaty są we wszystkich usługach finansowych, a w tym przypadku przynajmniej nie ma podatku "Belki" (czyli od zysku z tytułu lokat kapitałowych).
Zbig / .* / 2004-09-07 18:45
Dlaczego obecny prezes ma mieć gorzej od Wieczerzaka? On też chce mieć tajne konto.
Cezar / .* / 2004-09-10 13:47
Zero współdziałania z monopolistą złodziejem. To powinien być paciorek kazdego myślącego Polaka.
Cave / .* / 2004-09-12 14:06
Dla szanownego światowca proponuję Commercial Union. Na szczęście dla takich podupadłych gwiazd jak CU są zapatrzeni w błyskotki Polacy, a Ci moga kupić nawet takie produkty jakich żaden inny mieszkaniec Europy nie kupiłby. Cała strategia sprzedaży w latach 90-tych na tym polegała - wypchnąć przestarzały kit. A może Panie Światowiec ubezpieczonko w Allianz ? Ci mają tradycje ubezpieczeń na Ziemiach POlskich - ubezpieczali majatek trwały doskonale zorganizowanego przedsiębiorstwa znanego Polakom pod nazwą Majdanek. Przykłady możnaby mnożyć ale cóż - zachodnie jest cacy.
Jerr / .* / 2004-10-05 08:32
Nie koniecznie zachodnie jest cacy, ale w spółkach akcyjnych z udziałem skarbu państwa zawsze będą przekręty (złodziejstwo i polityka lub odwrotnie co na jedno wychodzi). A poniesione straty zrekompensuje udziałowiec-podatnik. Na zdrowym rynku (w warunkach normalnej konkurencji) spółki (zarządy spółek) posiadające akcjonariuszy niepublicznych "uczciwiej" zarządzają kapitałem; rzozliczyć się bowiem muszą ze swoim "normalnym" akcjonariatem.
Marcin / .* / 2004-10-05 19:07
Teoretycznie masz rację. Jednak proponuję zwrócić uwagę na zyski jakie wypracowuje Grupa PZU (pragne nadmienić, że spółka ta jest największym płatnikiem podatku CIT w Polsce). Niestety my Polacy zapatrzeni jesteśmy w "przyjaciół z zachodu" bo tylko oni potrafią zadbać o nasz interes. Jestem ciekaw czy taki np. Niemiec powierzyłby swoje oszczędności firmie "nie" niemieckiej? Odpowiedz jest prosta- NIE. Tylko my Polacy zachłysneliśmy się zachodnią gospodarką. Pytanie tylko co z rodzimym przemysłem. Uważam, że powinno się bardziej eksponować hasło: DOBRE BO POLSKIE! I nie sądzę by ten rzekomo "normalny" akcjonariat był lepszy od tego w PZU, a jako przykład mogę podać afery np. w USA. Może wszyscy wyjedziemy z tego kraju skoro nie czeka nas tu nic dobrego?
Eligiusz / 83.23.238.* / 2006-01-02 12:14
IKE to jedna z możliwości inwestowania a PZU jest takim samym "świecidełkiem" jak CU Allianz czy inne fundusze ,też stoi za nim kapitał zagraniczny wierzący w magię wizytówki dobrej bo polskiej

Najnowsze wpisy