Forum Polityka, aktualnościKraj

Radio Maryja upadnie? "Przegłosowano mordercze stawki"

Radio Maryja upadnie? "Przegłosowano mordercze stawki"

Wyświetlaj:
zakole zakola / 164.127.231.* / 2012-10-14 14:03
No cóż, stare jak świat. Jak Kali ukraść krowę to dobrze, jak Kalemu ukradną krowę to źle.
Polski parlament niczym nie różni się od Kalego z tym, że Kali jest tam powielony w niemal 460 wersjach.
Aż taki strach przed opozycyjnymi mediami?
Bardzo niedobra praktyka ( następna powyborcza większość na podobnych zasadach zmieniać będzie prawo, powołując się na precedens) oraz pyrrusowe zwycięstwo.
W następnych wyborach, wystarczy jak opozycja imiennie poda kto jak i za czym głosował.
Wygrana w kieszeni.
Na tępote polską nie ma rady / 78.30.108.* / 2012-10-13 15:20
----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.----
Gabyjel / 37.31.241.* / 2012-10-13 11:27
----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.----
OBUDZONY !!! / 37.31.241.* / 2012-10-13 11:22
kundle antykościelne zostaniecie zmiażdżeni ! ta wasza wojna z kościołem i PRAWDĄ zakończy się dla was tragicznie.

komorowski rozpoczął urzędowanie od ataku na Krzyż, ten atakuje media elektroniczne !

walcza z 2000 historią i wiarą miliardów ludzi na świecie antychrysty !
DEKLARACJA SIKORSKIE - >>>>WYRŻNĄĆ WATAHĘ ! WCHODZI W KOLEJNY ETAP REALIZACJI
Natter2 / 2012-10-13 14:49 / Tysiącznik na forum
Obudzony ale chyba się nie wyspałeś.
tesa1959 / 2012-10-13 13:50 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

kundle antykościelne zostaniecie zmiażdżeni ! ta wasza wojna z kościołem i PRAWDĄ zakończy się dla was tragicznie.

BRAWO !!! W 100% realizujesz osiem błogosławieństw (Mt 5,3-11) i przykazanie miłości nieprzyjaciół ( Mt 5, 38-48). Nie wiem dlaczego, ale Twoja postawa pachnie mi Allahem.
1 list do Koryntian Tesso / 213.195.182.* / 2012-10-13 14:20
Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku. 12 Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz? Czyż i wy nie sądzicie tych, którzy są wewnątrz? 13 Tych, którzy są na zewnątrz, osądzi Bóg. Usuńcie złego spośród was samych.
tesa1959 / 2012-10-13 16:25 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

13 Tych, którzy są na zewnątrz, osądzi Bóg

Dlaczego więc sądzisz?
1 list do Koryntian Tesso / 213.195.182.* / 2012-10-13 18:22
Gdzie Tesso? Nie posiadam władzy rodzicielskiej nad wszystkimi. W kwestii muzułman .Wahabici i Starzec z Gór sławili się okrucieństwem i podstępem, lecz pozostali często przyjaźni byli.Wojna rozpala namiętności i gasi ludzkie odruchy, po to Pokój Boży był kiedyś wprowadzany.Przecież i w Turcji i Iranie i wielu muzułmańskich krajach żyli Polacy w Pokoju.Nie było zdrady wśród polskich Tatarów.
tesa1959 / 2012-10-13 18:31 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Gdzie Tesso?

Być może źle Cię zrozumiałam sądząc, że po prostu zmieniłeś nick.
Wahabici i Starzec z Gór sławili się okrucieństwem i podstępem, lecz pozostali często przyjaźni byli.

Poczytaj Koran i spójrz na to jak traktowani są ludzie w islamie. Polscy Tatarzy to inna bajka.
1 list do Koryntian Tesso / 195.114.165.* / 2012-10-13 19:54
Chodzi Ci o obowiązek jałmużny :))) ,czy fatalizm,Czeczenów,czy tańczących derwiszy,sunnitów,szyitów? Wiedz, że miałem w rodzinie polnische banditen.
tesa1959 / 2012-10-13 20:16 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Wiedz, że miałem w rodzinie polnische banditen.

W każdej rodzinie znajdzie się prostytutka i złodziej :))). Bynajmniej nie chodzi mi obowiązek jałmużny, co w islamie jest tylko na papierze. Gdyby było inaczej, nie byłoby takiej rozpiętości majątkowej. Chodzi mi o poszanowanie praw człowieka, stosunek do kobiet, konwertytów i podporządkowaniu całej polityki państwa autorowi Koranu - psychopacie Mahomedowi, który uważa małżeństwo i spełnianie go z niemowlęciem za prawo. A obcinanie głów apostatom powinno być łatwiejsze niż obcinanie guzików od koszuli:
http://www.youtube.com/watch?v=X9_awS4pjao
1 list do Koryntian Tesso / 195.114.165.* / 2012-10-13 20:42
Dobre, nie odróżniasz patrioty od prostytutki.W tym kraju to szok , albo NKWD. Myślałaś o Judith ?Koran to nie moja księga, ale proszę do źródła. Plotami się nie zajmuję. Koran

4. Kobiety - An-Nisa http://www.poznajkoran.pl/koran/4/
tesa1959 / 2012-10-13 21:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Dobre, nie odróżniasz patrioty od prostytutki.

Na jakiej podstawie doszedłeś do takiego wniosku? Przytoczyłam powiedzenie, a nie stwierdzenie faktu. Wiesz coś na temat metafory?

Koran to nie moja księga, ale proszę do źródła.

Moja też nie, ale tak się składa, że w ciągu ostatniego roku dane mi było poznać prawdziwe oblicze islamu i to dzięki "nawróconemu" na islam Polakowi. Szok!!!

ale proszę do źródła

Tu
masz ciekawostkę jeśli chodzi o małżeństwa z niemowlętami:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2BJDBIiMqFg#!

Jeśli masz czas, to poczytaj sobie na katolik.pl - dyskusje w dziale "O monoteizmie" temat:"jeśli macie pytania o islam". Tam znajdziesz źródła:
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?f=15&t=16683&start=2280
Miłej lektury: 162 strony.
1 list do Koryntian Tesso / 195.114.165.* / 2012-10-14 07:53
Zygmunt Gloger .Encyklopedia Staropolska."Pokładziny. Ponieważ nie wypadało, aby panujący jeździł na własne wesele za granicę swego kraju, jak również aby księżniczka, wychodząca za niego, przybywała do jego stolicy przed wzięciem ślubu, był zatem zwyczaj, że panujący brał ślub w jej domu przez zastępcę czyli posła tam wysłanego. Do prawomocności takiego ślubu należał ceremonjał pokładzin, polegający na uroczystem chwilowem położeniu wychodzącej zamąż na jednem łożu z zastępcą przyszłego męża. Niekiedy wystarczało, aby poseł przytknął tylko kolano do łoża, jeżeli zaś musiał położyć się, to kładł pierwej pomiędzy sobą a dziewicą obyczajem rycerskich wieków miecz obnażony. Nazwa pokładzin znaną była w Polsce od wieków w znaczeniu faktycznego pierwszego połączenia się nowożeńców, których uroczyście z muzyką i pieśnią o „chmielu” żonaci i mężatki, czyli swatowie i swachy, odprowadzali polonezem „poduszkowym” do sypialni czyli „łożnicy”. Dziś nazwa ta przechowała się tylko u ludu wiejskiego, jako echo niegdyś narodowego obyczaju."Podobnie do dziś np. w Indiach małżeństwa z dziećmi zawierane przez ich rodziców. M-dzy consummatum, a aktem prawnym jest istotna różnica.Na tej podstawie KK umożliwia rozwody.
tesa1959 / 2012-10-14 09:12 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jaki to ma związek z zawieraniem w islamie małżeństwa z noworodkiem, a także konsumpcją tegoż związku?
I na marginesie: w KK nie ma rozwodów, a stwierdzenie o nieważności sakramentu, bo taki związek bez miłości, z przymuszenia jest nieważny, nigdy ważny nie był.
Kobra 61 / 83.24.238.* / 2012-10-13 10:44
Znam emerytowanego byłego ubeka, któy połowę swojej emerytury od lat wypłaca proboszczowi na rozwój jego biznesów.
armagedon nadchodzi / 37.31.241.* / 2012-10-13 11:33
tusk ojcu dr Rydzykowi do pięt nie sięga !

tusk dał ci na plecy GIGANTYCZNY DŁUG PRZEKRACZAJĄCY 1 BILION ZŁOTYCH Z ROCZNĄ OBSŁUGĄ 43 MILIARDY !
MASZ TO DLA SWOICH POTOMKÓW DO 3 POKOLENIA !

na swoje zabawki w półrocznej prezydencji wydał 535 milionów zł, a na przedszkola i żłobki deklaruje przez 5 lat 320 milionów zł.
dlatego go tak lubicie, że tak dba o polską rodzinę !

zapomniałem, przywiózł Wam lemingi ACTĘ po >udanej
Jot 23 / 83.24.238.* / 2012-10-13 10:42
Nie pogardzi ani wdowim groszem, wiadomo, ta ewangelia... NI pogardzi też oszukańczą zbiórką na ratowanie stoczni. A tu trzeba coś zapłacić. Jak pislam schodzil ze sceny, to minister Jasiński w ostatnim dniu urzędowania jednym podpisem darował kupę szmalu z budżetu na biznesy wielebnego kombinatorka. Cóz popracie kosztuje, a lepiej płacić ze społecznych niż ze swoich.
mowa zazdrości / 81.219.114.* / 2012-10-13 11:21
Najbardziej wkurzające jest, że oni tam poprawnie piszą i mówią.
morth / 193.111.166.* / 2012-10-13 10:36
ale czym wy się przejmujecie biedne omamione staruszki zamiast polowe swojej renty i emerytury będą oddawać 3/4 i pieniądze się znajda :P
zina906 / 83.27.59.* / 2012-10-13 09:15
to radio od paru lat nie ma nic wspólnego z kościołem to tuba skty PiS niech ją utrzymują z prywatnych srodków.Dlatego ciesze sie ze moze nareszcie przestać nadać bzdury z pozimem dziennikarstwa zerowym
myślcie / 83.22.104.* / 2012-10-13 09:57
A skąd ty niby to wszystko wiesz ?
tesa1959 / 2012-10-13 09:40 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A gdzie wolność mediów? Gdzie wolność słowa? Gdzie równość obywateli? Nikt Cię nie zmusza do słuchania RM, ani oglądania TRWAM. Ja nie słucham i nie oglądam. Jednak ci, którzy chcą słuchać i oglądać programy nadawane z Torunia, powinni mieć taką możliwość. Stawki powinny być jednakowe dla innych.
zbytkownik / 212.115.201.* / 2012-10-13 09:57
A skad wiesz, ze nie sa jednakowe dla wszystkich?
Przeciez Nasz Dziennik nie podal wysokosci oplat jakie mieliby zaplacic inni... wiec?...
L_W / 83.10.233.* / 2012-10-13 10:35
Podał.
"Ustawa została przyjęta z poprawkami, które wczoraj rano zaproponowała Komisja Infrastruktury. Rząd najpierw forsował podwyżkę, która ustalała maksymalną opłatę za częstotliwości dla nadawców radiowych na poziomie 300 mln zł rocznie. Platforma zgłosiła na posiedzeniu komisji poprawkę, obniżając najwyższą stawkę do 19 mln zł dla każdej ogólnopolskiej stacji radiowej nadającej swój sygnał na UKF. To jest jednak i tak horrendalna kwota, bo dziś nadawcy płacą maksymalnie nieco ponad 2 mln złotych.

W przypadku opłat rocznych za częstotliwości dla telewizji nadających na cyfrowych multipleksach rząd zaproponował najpierw podwyżkę do kwoty 99 mln zł (teraz to 240 tys. zł rocznie). Ostatecznie Platforma przegłosowała poprawkę zmniejszającą opłatę do ponad 10 mln złotych, ale to i tak 41 razy więcej niż teraz.

Zgodnie z projektem to rząd będzie decydował w rozporządzeniu, jakie opłaty koncesyjne w ramach ustalonych widełek będzie ponosił dany nadawca. Poseł Krzysztof Tchórzewski (PiS) uważa, że w ten sposób rząd zarezerwował sobie prawo do dowolnego ustalania opłat.

Poseł starał się dowiedzieć od przedstawicieli rządu, jakie skutki finansowe niesie ze sobą ustawa dla nadawców, ale nie uzyskał odpowiedzi. Przedstawiciele rządu zapewniali go, że odpowiedź otrzyma, ale... już po przegłosowaniu ustawy przez Sejm. Nie wiadomo więc, jakie stawki dla nadawców publicznych, prywatnych czy społecznych ustali minister finansów Jacek Rostowski."
tesa1959 / 2012-10-13 10:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tak wydedukowałam z tego artykułu, ale nie o to chodzi. Odpowiedziałam tylko na radość zina906 wynikającą z takiej ewentualności. Poza tym, artykuł mówi o wielokrotnie zwiększonych stawkach za miejsce na Multi, a skoro RM i TRWAM nie uzyskały jeszcze miejsca, to od chwili wejścia w życie ustawy, stawki dla nich będą zwiększone. To jest logiczne, że bardziej być nie może.
myślcie / 83.22.104.* / 2012-10-13 10:01
pisza :
"Podwyżki nie obejmą nadawców, którzy wcześniej otrzymali koncesje na naziemnych multipleksach cyfrowych."

A poza tym , co ty porównujesz stacje komercyjne z niekomercyjnymi .?

Najnowsze wpisy