Forum Polityka, aktualnościKraj

Raje podatkowe kuszą przedsiębiorców

Raje podatkowe kuszą przedsiębiorców

Money.pl / 2008-04-17 15:36
Komentarze do wiadomości: Raje podatkowe kuszą przedsiębiorców.
Wyświetlaj:
krzyszfot / 212.96.244.* / 2012-08-08 08:30
A jak mają nie kusić, skoro sytuacja w Polsce wygląda, jak wygląda? Daleko nam do ideału. Jeśli Polska i rząd nie zmienią przepisów to szybko jeszcze więcej firm ucieknie z Polski. Po co się męczyć? Moim zdaniem raje podatkowe takie jak Delaware będą zawsze kusiły. Po współpracy z Polinvestorem wiem, że przeniesienie biznesu było doskonałym krokiem.
Magikold / 2008-04-17 17:24
wystarczy aby w Polsce wprowadzić:
15% VAT
10% PIT i CIT
zlikwidować wszystkie podatki akcyzowe
walutę opartą o złoto
I MAMY RAJ NA POLSKIEJ ZIEMI
CConspiracy / 213.76.120.* / 2008-04-18 07:51
Szanowny kolego. Waluty NIE są oparte o złoto (zostały uwolnione od parytetu złota) już od lat 70.
Ale co do stawek to popieram, chociaż tak naprawdę każdy wie że największe wpływy do budżetu to VAT i akcyza - więc ze stawkami VAT byłbym ostrożny. NO chyba że nie chcemy opieki lekarskiej, itp.
Obecnie chyba njpewniejszym czynnikiem przyciągania inwestorów dla Polski są: stabilna gospodarka, sytuacja polityczna, zniesienie podatku Belki i innych podobnych od dochodów finansowych, ulgi dla inwestujących.

Tyle, aż tylko, bądź tylko tyle.
TB / 95.48.34.* / 2009-10-12 13:46
Hłe Hłe. Jak n ie będzie podatków to nie będzie opieki lekarskiej ?? Nie ma podatku "chlebowego" a chleba jest do oporu. Nie ma podatku na buty a buty są. Nie będzie podatków to ludzie będą mieli pieniądze w kieszeni i sami zapłaca lekarzowi.
Magikold / 2008-04-18 08:30
Zgadzam się z tobą, ale mój post dotyczył pobożnych życzeń łącznie z walutą opartą o złoto, którą chciałbym mieć w swoim kraju :)
Pracowałem w USA i wiem jak bardzo stymulująco działa na człowieka "ubezpieczenie zdrowotne" przede wszystkim na jego szacunek do pracy i nikt mi nie wmówi, że dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne powoduje problemy z dostępem do lecznictwa dlatego, że nie poznałem ani jednej rodziny w stanach, która by takiego ubezpieczenia nie posiadała.
W stanach nie ma podatku VAT ! ! ! !
dzeku / 195.94.208.* / 2008-04-17 15:36
Władza zawsze chce naszego dobra. Jedyne co można zrobić, to ukryć je przed władzą. Każdy rozsądny to wie ale nie każdy ma na tyle duże dochody aby sobie pozwolić na raje podatkowe. I na tym trzyma się władza. Czesze równo maluczkich.
Bu! słupsk / 83.2.24.* / 2010-12-04 16:40
Nie będzie podatków nie będzie polityków więc spalmy wszystkie urzędy i ogrzejmy się bo za oknem zima i trochę mrozem daje.

Najnowsze wpisy