Forum Polityka, aktualnościKraj

Kontrola skarbowa nie dłużej niż pół roku

Kontrola skarbowa nie dłużej niż pół roku

Money.pl / 2008-04-17 18:16
Wyświetlaj:
zaks / 80.51.49.* / 2008-06-09 11:49
Do mnie już dwa razy przysłali polecony o przedłużeniu kontroli skarbowej o kolejny miesiąc. Cały czas motywują to sprawdzeniem nowo pojawiających się dokumentów. Także poprosili o wgląd do kont prywatnych. Osoby które zajmują się moją sprawą z e-handlem też mają mało wspólnego. Zastanawia mnie tylko taka sprawa czemu bogaty US nie ma przeszkolonego personelu do kontroli e-handlu.
Mosia / 83.9.240.* / 2009-08-27 09:24
U mnie kontrola skarbowa była rozpczęta 1. 09. 2009r. i do dziś nie została zakończona. Co miesiąc dostaję identyczne pisma z przdłużeniem terminu kontroli o kolejny miesiąc. Jestem 1 osobową firmą i mam 1 fakturę dochodową w miesiącu od tego samego kontrahenta. W sumie w miesiącu ok. 5-6 faktur kosztowych typu paliwo itd. Nie mam nic wspólnego E-handlem. Ten problem dotyczy też innych przedsiębiorców. Może należałoby się skupić na szkoleniu pracowników UKS ponieważ ich poziom inteligencji pozostawia wiele do życzenia.
antosia / 79.189.88.* / 2008-05-06 11:46
Najpierw trzeba przeszkolić kontrolujących z zakresu e-handlu. Trwająca u mnie od 8 miesięcy kontrola UKS polega na kompletowaniu aukcji allegro i nazwisk kupujących mimo prowadzenia kasy fiskalnej. Obroty na koncie bankowym też nie są dla nich wiarygodnym źródłem określenia podstaw opodatkowania. Przepisy ??? - kontrolerzy wiedzą swoje.
mecenasss / 83.29.126.* / 2008-05-04 09:59
Obywatel w Polsce jest bez Szans
w Walce z "Mafia skarbową"
gdyż prawo jest na tyle skomplikowane /celowo/
że procesy sądowe mogą nawet trwać latami
o tyle dobra ta ustawa że do pół roku inspektorzy skarbowi Muszą nas Wykończyć .
lub darowć życie .
aaw / 89.77.251.* / 2008-04-17 18:16
A ile trwa kontrola np.hipermarketu? Czy ktoś słyszał o takiej?
sail / 83.31.30.* / 2008-04-18 09:08
Jest to puszczanie w eter kolejnych wieści aby stwarzać pozory, że Rżąd i jego ministrowie( w tym min.finansów) coś dobrego robią dla przedsiębiorców i społeczeństwa. Kazdy kontrolowany przedsiębiorca wie, że kontrolerzy aparatu skarbowego nie przejawiają większego szacunku dla przepisów Ordynacji podatkowej ani przepisów ustawy O swobodzie działalności gospodarczej. W/g urzędników skarbowych kontrola to kontrola a postępowanie podatkowe to już zupełnie coś innego i moze być przedłuzane w nieskończoność, podczas gdy cytowane wyżej ustawy mówią o łacznym wymiarze czasu kontroli. Aby cały ten harmider miał sens należy najpierw postawić ustawowy (konstytucyjny) znak równości pomiędzy kotrlowanym i kontrolującym. Niedopuszcalną powinna być sytuacja gdy kontrolujący kolejnymi postanowieniami na które nie przesługuje zadne zażalenie przedłużaja czas kontroli (postępowania podatkowego0 o całe miesiące a nawet lata.

Najnowsze wpisy