Forum Forum emerytalneOFE

Ranking OFE w 2003 roku

Ranking OFE w 2003 roku

Paweł Rudzki / .* / 2004-01-14 17:40
Komentarze do wiadomości: Ranking OFE w 2003 roku.
Wyświetlaj:
rozsądek / .* / 2005-07-17 11:20
na forum jestem po raz pierwszy- co przyciągło moją uwagę? wypowiedz Tomka z dnia 28.01.2004 jeżeli uważasz że fundusz Dom idzie tak rewelacyjnie w "GURĘ'" jak to napisałeś, to powinieneś pomyśleć co będzie dalej z tą "GURĄ"......bo taka może się szybko rozsypać.
tomek / .* / 2004-02-28 17:04
olejcie opłaty przeliczając średnie zyski już po roku warto się przepisać jeśli widzi się na conajmniej rok faworyta ja przepisałem się do pte DOM idzie w gurę jak burza pozdrawiam Tomek
Janusz / .* / 2004-01-19 18:41
Jedyny sposób porównywania funduszy to pokazanie róznicy między - powiedzmy - 1000zł wplaconymi tam rok, dwa itd. temu a kwotą netto (czyli po opłatach, które róznią się bardzo między funduszami) na twoim Emerycie in spe koncie dziś. Pokazywanie stóp zwrotu jest pomocne do ocenienia pracy osoby odpowiedzialnej za alokację inwestycyjną, ale tych osób jest kilkanaście a emerytów miliony. Pytanie - dlaczego nie podaje się klasyfikacji w ukladzie dla milionów zainteresowanych ? I proszę nie tłumaczyć że opłaty nieważne bo po 30 latach to tylko stopa zwrotu się liczy - wszak zarządzający pieknie dziś może być jutro gdzie indziej albo popsuje mu się metoda.
Marek / .* / 2004-01-20 00:50
Janusz:na Twoją końcówkę wypowiedzi:,,wszak zarządzający pieknie dziś może być jutro gdzie indziej albo popsuje mu się metoda,, dodam tylko iż ustawodawca nie bez przyczyny ustalił okres lat dwóch po którym nie pobierane są opłaty za zmianę OFE.Dlatego obserwujmy inwestycje OFE i inwestujmy w te które przynoszą nam najwyższe zyski.Tu masz też odpowiedż na swoje pierwsze zdanie.Co do milionów zainteresowanych to dla mnie osobiście widzę duży problem w kwestii nieprzekazywania składek z ZUS do OFE oraz nieterminowego ich przekazywania,a jak sami wiecie jest ich wiele.Pytanie tylko kto z Was pomógł swoim klientom w podobnych problemach.Piję do tych ,którzy zajmują się głównie tzw. ,,przepisywaniem,, ,a nie doradztwem i zapomnieli o opiece nad klientem. marauba@interia.pl
xyz / .* / 2004-01-18 11:55
Ja wybrałem NASZĄ POLSKĄ "ZŁOTĄ JESIEŃ" i z moich obserwacji wynika że jest dobrym funduszem. CU dało też ciała Węgrom
gość / .* / 2004-03-14 23:20
Człowieku nie wiesz w co wdepnąłeś jakie mahloje tam odchodzą czy Ty na oczy nie widzisz ?????
xxx / .* / 2004-01-14 20:25
powiem krotko CU daje ciala. pozdrawiam
nizki / .* / 2004-01-15 17:37
Tutaj liczymy dzięsiętne procenta różnicy w stopie zwrotu, gdy tymczasem różnice w opłatach dochodzą między funduszami do kilku procent. Jak to odpowiednio odejmiemy, to chyba pozycja CU nie jest taka zła... ;-)
Rafał / .* / 2004-01-15 19:15
Mam pytanko, czy czytałeś może dokładnie ogólne warunki działania OFE CU?? Proponuję przeczytaj sobie "Koszty związane z przechowywaniem aktywów " oraz "Koszty zarządzania Funduszem przez Towarzystwo" Prosta matematyka: jeżeli CU ma 11 877 700 000zł aktywów, 2 540 530 członków i pobiera z tego tytułu 50 00 000zł za zarządzanie funduszem, to na jednego członka przypada 19,68 zł. Jeśli OFE CU miałby dużo niższe koszty zarządzania oraz inne koszty, to dopiero wtedy można by było mówić o dobrej sytuacji Comerrcial Union, i wtedy można by było mówić o przyzwoitych emeryturach, bo w sumie opłaty jakie ponosi CU oraz każde inne OFE w sumie pochodzą z naszych składek. PROPONUJĘ, ABY CU OBNIZYŁO WSZELKIE KOSZTY, PRZYNAJMNIEJ DO POZIOMU CHOCIAŻBY ING NN, AIG CZY CHOCIAŻBY SAMPO. Wszystkie te firmy są w czołówkach, a mają dużo niższe koszty. Gdyby CU obniżyło koszty, było by na 1 miejscu i nie traciło naszych pieniędzy a w efekcie i ludzi, którzy rezygnują z OFE CU. Pozdrawiam.
marych / .* / 2004-01-15 17:47
opłaty sa pobierane od skladki miesiecznej a stopa zwrotu czyli to co ofe zarabia dla klienta jest od calosci zgromadzonego kapitalu, pozdrawiam
nizki / .* / 2004-01-16 20:53
no właśnie - więc policz sobie, ile procent "odciągają" Ci co miesiąc ze składki poszczegolne fundusze - czyli o ile mniej inwestują z Twoich pieniędzy... to czysta matematyka: - fundusz X ma stopę zwrotu np. 11,89 % a pobiera 8,5% prowizji,- fundusz Y ma stopę zwrotu np. 9,94 % a pobiera 4% prowizjiKtóry wybierzesz ??Podpowiedź: przy wpłacie 1000 złX: 915zł * 1,1189 = 1023,79 złY: 960zł * 1,0994 = 1055,42 zł
Królik / .* / 2004-01-20 08:41
Człowieku nie mydlij oczu innym, którzy przypadkiem czytają te komentarze. Jeżeli wiesz co to czysta matematyka to przelicz sobie co będzie po kilku latach(po kilku wpłatach).Pamietaj, że prowizję pobiera się tylko od wpłaty!!! natomiast stopa zwrotu dotyczy całej sumy konta!!! I tak już po pięciu składkach wartość konta X jest większa od wartości konta Y:X: 6 489,80 Y: 6 435,78 Po dziesięciu składkach mamy salda:X: 17 871,00 Y: 16 772,42 Różnica wynosi: 17 871/16772,42 * 100% = 106,55Czyli po dziesięciu składkach suma X jest większa od Y o 6,55 % !!! i z zbiegiem czasu będzie ta różnica rosnąć na korzyść X !!!Zaznaczyć należy, iż podany przykład jest wielce uproszczony.Jeżeli ktoś nie wierzy proszę o kontakt. Odeślę symulację.
nizki / .* / 2004-01-30 09:12
Co będzie po kilku latach - tego nie wie nikt, bo stopa zwrotu poszczególnych funduszy jest zmienna i równie dobrze za rok ranking może wyglądać zupełnie inaczej. Ja zwracam uwagę na element opłat i prowizji, który jest bardziej stabilny w dłuższym okresie czasu, a który jest często lekceważony przez klientów (sam na początku nie zwracałem na to uwagi). Każdy fundusz może mieć w następnym okresie stopę wyższą lub niższą, za to opłaty pobiera zawsze.Natomiast ten fragment "odeślę symulacje" jednoznacznie sugeruje, że jesteś "z branży" i jesteś prawdopodobnie jednym z agentów konkretnego OFE, więc trudno uwierzyć, że będziesz obiektywny w swoich symulacjach.
Grażyna / .* / 2004-06-25 18:37
Nie wiem czy to gdzie kolwiek dojdzie, ale muszę podpisać umowę z funduszem emerytalnym i nie wiem z jakim, potrzebuje porady, na co zwracać uwagę, proszę o pomoc.
barabus / .* / 2004-04-14 12:35
ja pracuje juz od pewnego czasu na umowe zlecenie firma odprowadza ode mnie zus. wiem ze powinienem wybrac jakis fundusz ofe zastaw\nawialem sie nad 3 ma pzu , NN I ALIANZ MAM JEDNAK DYLEMAT KTORY WYBRAC A MOZE COE\S INNEGO PROSZE POMOZCIE - DODAM IZ MOJE DOCHODY NIE SA DUZE I WYNOSZA RZEDU 600-= 800 ZL NETTO A WIEC I SKLADKA ODPROWADZANA DO ZUS JEST NIE DUZA . O CO TAK NAPRAWDE CHODZI Z TA PROWIZJA I OPLATAMI NA CO ZWARAC UWAGE CZEKAM NA INFO POZDRAWIAM
b. / .* / 2004-01-14 19:00
Opłaty są pobierane po 24mc-ach , gdyż termin 24mc-y liczony jest od daty pierwszego wpływu pieniędzy na konto OFE , a nie od daty zawarcia umowy z OFE.
Paweł Rudzki / .* / 2004-01-15 16:12
??? I nawet po tych 24 miesiącach liczonych od daty pierwszego wpływu pieniędzy na konto OFE jest pobierana opłata "za zmianę" jak napisałem poniżej.I chętnie bym poczytał odpowiedź autora na mój komentarz...pozdrawiam
pawel rudzki / .* / 2005-06-26 22:28
nie ma oplaty po 24 miesiacach za zmiane funduszu
pawel rudzki / .* / 2005-06-26 22:29
jestem agentem ubezpieczeniowym w pzu i wiem ze niema oplat za zmiane funduszu po 24 miesiacach pozdrawiam
Paweł Rudzki / .* / 2004-01-14 17:40
1. Niektóre OFE pobierają opłaty za wystąpienie od nich również po 24 miesiącach - są to (były) np. AIG czy Commercial! Czyli nie jest prawdą, że zmiana odbywa się za darmo. W 2003 r. wynosiło to 3% najniższego wynagrodzenia.2. Oprócz tego w tekście czytamy: "Biorąc pod uwagę jedynie 24-miesięczne stopy zwrotu w roku 2003 (tab.2) należał on zdecydowanie do OFE Bankowy" w innym miejscu: "Innym kryterium na podstawie którego możemy ocenić Otwarte Fundusze Emerytalne w 2003 r. jest stopa zwrotu w okresie 01.01.2003 – 31.12.2003 (tab.2). Według tych danych najbardziej efektywnym w zeszłym roku okazał się OFE Polsat" - czyli jedna tabela mówi o dwóch różnych wynikach.... 3. Czy w danych wziętych do obliczeń uwzględniono dopłaty do OFE Bankowy czy nie? Bo bez dopłat jego wyniki nie są takie dobre....pozdrawiam
Arkadiusz Droździel / .* / 2004-01-16 11:32
1. piszac o tym, ze po 24-miesiacach zmiana funduszu odbywa sie bez oplat, mialem na mysli brak oplaty wynikajacej z ustawy. faktem jest, i tutaj zgodze sie z Panem, ze niektore fundusze (min. CU) pobiera oplate manipulacyjna w wysokosci 4% najnizszego wynagrodzenia na rzecz ZUS, to jednak zalezy od konkretnego OFE, nie jest to przymus ustawowy. np. biorac pierwsze 3 OFE z listy: AIG, Allianz, Bankowy - zaden z nich nie pobiera po 24 miesiacach jakichkolwiek oplat w przypadku rezygnacji z ich uslug.2. dziekuje za zwrocenie uwage na chochlik, ktory sie wkradl do tekstu.Oczywiscie piszac: "Biorąc pod uwagę jedynie 24-miesięczne stopy zwrotu w roku 2003" powinno byc odniesienie do tabeli nr 1, a nie 2. 3. Ranking jest oparty na faktycznych 24-miesiecznych stopach zwrotu na koniec poszczegolnych kwartalow. Jezeli wiec jakis fundusz osiagnal stope zwrotu ponizej minimalnej wymaganej stopy zwrotu (np. Bankowy) do obliczen wzieto faktyczne dane, a nie minimalna wymagana, ktora zostala osiagnieta po doplacie.
marek / .* / 2004-01-15 16:58
Paweł,nie tylko te pierwsze dwa które wymieniłeś.Lącznie jest ich osiem i jest to kwota 4% najniższego wynagrodzenia,ale od kwoty 760zł ,czyli na obecną chwilę 30.40 zł.teraz porównaj jaka to jest śmieszna kwota w stosunku do róznicy w zyskach poszczególnych OFE jeżeli wynosi ona np.10%. Przykład na koncie jednego OFE 7000zł.ma zysk 10% po roku 7700, na koncie drugiego OFE 7000zl, ma zysk 20% po roku 8400zł .Co jest kożystniejsze zysk czy ta śmieszna opłata.Być moze się mylę to proszę podaj mi żródło.Bedę wdzięczny.Zgadzam się sałkowicie z punktem 3.
CYPRIAN / .* / 2004-01-20 17:17
MAM PYTANIE JAK MOŻECIE TO ODPOWIEDZCIE .JESTEM W OFE SKARBIEC-EMERYTURA A ŻONA OFE GENERALI CZY WARTO ZMIENIĆ NA OFE SAMPO BO SIĘ Z ŻONĄ ZASTANAWIAMY.A NIEWIEMY CZY ZMIENIAJĄC COŚ STRACIMY?
Remek / .* / 2004-06-28 23:05
Nie warto zmieniać z Generali na inny fundusz. Zobacz ranking towarzystw w Rzeczopospolitej. Generali jest w ścisłej czołówce, a sampo na samym końcu!!!
Paweł Rudzki / .* / 2004-01-15 18:03
Marek - oczywiście, że było tych OFE więcej - dlatego napisałem "np." bo o tych dwóch pamiętałem, a innych nie chciało mi się sprawdzać :) Też się zupełnie zgadzam, że ta opłata jest "śmieszna" - chciałem tylko zwrócić uwagę autorowi tekstu, na pewną nierzetelność (to taka dewiacja zawodowa - czasami też coś piszę...).Fakt! To było 4 nie 3% tylko nie wiem skąd wziąłeś 760 zł skoro najniższe wynagrodzenie w 2003 roku było 800 zł? Ale to drobiazg. Pozdrawiam
Marek / .* / 2004-01-15 19:26
w 2003 brano pod uwagę najniższą krajową z roku poprzedniego.Ale masz rację to tylko grosze i drobiazg.Jesteś super.Marych też widać zna temat ,,od podszewki,,.Pomyślcie razem można wiele.Rówież pomóc innym.Pozdrawiam Marek mailto: marauba@interia.pl
marych / .* / 2004-01-15 17:54
dzieki za fajna wypowiedz, masz zupelna racje jestem doradca emerytalnym i siedze w ofe juz od poczatku refory i te wszystkie ,,smieszne" oplaty, ktorymi strasza ofe maja powstrzymac zmienianie funduszy co jest jedyna droga w II filarze na wypracowanie lepszej emerytury ale w jaki sposob i kiedy to juz rozmowa na inny czas, pozdrawiam
ROBERT / .* / 2004-01-19 20:48
Nikt nie poruszył kwesti takiej że zmiana funduszu w pewnych okolicznościach kupna -sprzedaży jednostek w odpowiednim czasie daje dużo większe korzyści (jest tak jak na giełdach drogo sp. tanio kupić jednostki a te stopy zwrotu dzisiaj 80% za tydzień może być 70% bo giełdy lecą więc i jednostki lecą te co wcześniej kupiłem po wyższej cenie )są nieadekwatne co jest naprawdę.pozdrawiam Robert
Królik / .* / 2004-01-20 08:51
Roberciku z całym szacuneczkiem ale ofe to nie giełda. Chyba nie znasz za bardzo strony technicznej zmiany funduszu i transferu salda. Nie można sobie zrezygnować z jednego ofe, odczekać kilka dni i przystapić do innego. Należy zauważyć, że jeżeli fundusze tracą to z reguły wszystkie i odwrotnie. Tak więc jeżeli w jednym funduszu na przestrzeni czasu myślisz że zyskach to najprawdopodobniej w tym innym też zyskasz. Pytanie tylko ILE?
Marek / .* / 2004-01-20 16:28
Popieram Krulika,to byłaby gra, tak jak na giełdzie ,A wtedy można nawet stracić.Poz ostawmy więc to specjalistom.

Najnowsze wpisy