Forum Forum prawnePracy

Re: umowa na czas określony

Re: umowa na czas określony

alika36 / 2012-09-27 21:17
witam mam umowe na czas określony do 31 pażdziernika i 18 dni urlopu czy pracodawca może mi odmówić tego urlopu zależy mi na wykożystaniu tego urlopu do końca umowy czy ma obowiązek udzielenia mi tego urlopu
szklarek / 2012-10-01 13:29
To, że umowa jest na czas określony niczego nie zmienia w zasadzie udzielania u. wypoczynkowego, poza tym, że pracodawca ma świadomość, że urlop nieudzielony nie stanie się urlopem zaległym tylko będzie musiał być wypłacony ekwiwalent.

Zasada jest taka, że wnioskiem urlopowym pracownika pracodawca jest bezwzględnie związany jedynie w sytuacji udzielania go bezpośrednio po u. macierzyńskim. Są okoliczności, które pozwalają nawet na nieudzielenie u. w trybie na żądanie, czy nawet odwołania z już trwającego urlopu.

W normalnej sytuacji- wniosek powinien być uwzględniony, choć pojawia się jeszcze kwestia planów urlopowych w zakładzie- ustalanych przecież na początku roku.


Więcej:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/urlop;wypoczynkowy;planowanie;odmowa;przerwanie,201,0,247497.html

Najnowsze wpisy