Forum Forum prawnePracy

Redukcja etatów w fabryce

Redukcja etatów w fabryce

Mieczysław / 2011-07-29 14:48
Prawdopodobnie niedługo w fabryce w Starachowicach gdzie pracuję nastąpi redukcja etatów, z tego względu że fabryka ma jakiś zastój. Przez poprzednie dwa tygodnie miałem przymusowy urlop!! Czy w razie zwolnienia mnie z pracy, mam się ubiegać o jakąś odprawę? A co z moim ubezpieczeniem?
szklarek / 2011-08-01 12:42
Kwestię odpraw omawia ten artykuł;

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/kiedy;pracownikowi;przysluguje;odprawa,191,0,404671.html

Ubezpieczenie zdrowotne ustaje z ostatnim dniem umowy, ale prawo do świadczeń NFZ trwa jeszcze 30 dni.
Ubezpieczenie społeczne ustaje z ostatnim dniem umowy, ale wypłata chorobowego ( już jako zasiłku ) jest kontynuowana, gdy niezdolność powstała jeszcze w czasie stosunku pracy oraz...Zasiłek chorobowy przysługuje także, jeżeli niezdolność do pracy trwała bez przerwy co najmniej 30 dni i powstała po ustaniu tytułu ubezpieczenia chorobowego:

nie później niż w ciągu 14 dni od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego lub wypadkowego albo
nie później niż w ciągu 3 miesięcy od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego lub wypadkowego - w razie choroby zakaźnej, której okres wylęgania jest dłuższy niż 14 dni lub innej choroby, której objawy chorobowe ujawniają się po okresie dłuższym niż 14 dni od początku choroby (oznaczonej w zaświadczeniu lekarskim kodem literowym "E").

Najnowsze wpisy