Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma emerytalna w miejscu: Tusk nie przekonał Pawlaka

Reforma emerytalna w miejscu: Tusk nie przekonał Pawlaka

Wyświetlaj:
Neskes / 82.115.78.* / 2012-02-15 11:04
z tego co znalazłem w Gogle nasz parlamet liczy 460 posłów srednio każdy zarabia jakieś 10,000 tys zł co w skali miesiąca daje 4,600,000 mln zł jak by obciąć im pensje o 50% wystarczy im na życie na poziomie a w budżecie zostanie 2,300,000 mln zł
czemu my szaracy mamy zawsze ćierpieć!! Przecież nasi politycy nawet za paliwo nie muszą płacić ponieważ jest na to budżet a 5,000 tys zł miesięcznie to wcale nie jest mało przeciętny polak zarabia 1,300 tys zł i musi utrzymać z tego rodzinę a co się dzieje w sytuacji gdzy w takiej rodzinie jest czworo dzieci i pracuje tylko jedno z rodziców bo drugie jest bezrobotne bez prawa do zasiłku jak ludzie mają żyć MOPS-y pomagają lecz ich pomoc i tak na niewiele się zdaje bo i tak ludzie ledwo koniec z koncem , a później publikują w jakiejś z gazet że córka jakiegoś Premiera czy posła nie pamiętam już dokładnie robi zakupy wydajac 40,000 tys zł i przy tym kupuje tylko trzy rzeczy czy to jest normalne ja wiem że tam jest presja ludu ale lud żeby nie wywierał presji musi mieć zapewniony komfort życiowy którego teraz niema i całkiem bardzo prawdopodobne jest że ludzie coraz częściej będą wychodzić na ulice jeżeli ludzie któży maja kierować krajem nie potrafią nic zrobić dla nas sami o siebie zadbamy tylko kto i jakie poniesie tego konsekwencje to się dopiero okaże ANONYMUS jak dla mnie powinni częsciej ingerować w nasze Polskie sprawy w koncu teraz do wszytkiego jest dostęp przez komputer myśle że w Polsce nie będzie jak w Grecji ale wątpie że obejdzie się bez zamieszek i demonstracji Gdyż ci którzy mają władze myślą że mogą wszystko ale jak nie umieją czerpać z Dzbana TO UCHO SIĘ URWIE !! Pozdrawiam
Neskes / 82.115.78.* / 2012-02-15 20:31
Uposażenie jest wypłacane posłom zawodowym miesięcznie w całym okresie sprawowania mandatu, a jego wysokość jest obliczana na podstawie wynagrodzenia podsekretarza stanu przewidzianego w odpowiednich przepisach prawa i wynosi obecnie 9 892 zł 30 gr. Należy jednak pamiętać, że uposażenie poselskie podlega podatkowi dochodowemu od osób fizycznych oraz pobierane są również od niego składki na ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe i wypadkowe) i ubezpieczenie zdrowotne.

Natomiast wszystkim posłom (również niezawodowym), przysługuje prawo do otrzymywania diety parlamentarnej. Jest ona traktowana jako wyrównanie kosztów ponoszonych przez posłów podczas wykonania mandatu na terenie kraju, a wynosi 25% uposażenia (obecnie to 2 569 zł 53 gr.)
gawka / 77.253.196.* / 2012-02-15 05:40
Jak zwykle PSL usiłuje ugrać coś ponad ich miarę i znaczenie. Oby się nie przeliczył, bo konkurencja już zaciera ręce. Platforma może ten opór potraktować jako casus belli i dogadać się koalicyjnie z innym ugrupowaniem.

Najnowsze wpisy