Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma emerytalna w Polsce. Prezydencki projekt może ułatwić zwalnianie z pracy starszych, a młodych zachęcić do emigracji

Reforma emerytalna w Polsce. Prezydencki projekt może ułatwić zwalnianie z pracy starszych, a młodych zachęcić do emigracji

Wyświetlaj:
robertw1958 / 83.31.207.* / 2016-04-27 07:34
od dwóch lat mając 55+po upadku firmy nie mam pracy , same dorywcze!!Nikt już nie chce nas zatrudniać na czas określony!!Co dalej???Z czego się utrzymywać???
bardzo stary / 83.26.39.* / 2016-04-24 14:57
He...He..He.... a gdzie są te wojujące z PRL-em Solidaruchy o emeryturę dla kobiet - 55 lat a dla mężczyzn 60 lat ??? Rządzą.....rządza.... rządzą..... a realizacji obietnic nie widać....... ani n ie słychać......
rtx / 46.148.0.* / 2016-04-24 13:08
Bardzo dobrze emerytów powywalać, a nie maja pensje+emerytury, a młodzi klepią biedę przez brak pracy!!!!
permanentny / 84.149.83.* / 2016-03-28 22:41
Zaraz,zaraz.Jakiej zgody nie ma? A co kogo obchodzi jakaś zgoda.Zgoda na co przepraszam? Na odejście emerytów? Czy to jakiś żart kolejnych niedouczonych? Od kiedy to prywaciarze maja decydować o emerytach? Jeszcze długo nie a potem wcale. A związki zawodowe precz za bramy zakładów. Tylko słyszymy o związkach zawodowych górników, a tym trzeba wydłużyć lata pracy do 65,a jak nie podoła to niech odejdzie z górnictwa i idzie na ochroniarza.Zbyt dużo ludzi się miesza do rządowego projektu,a gdzie kucharek 6 tam nie ma co jeść.
seala / 84.149.83.* / 2016-03-28 22:35
Jacy posłowie tym się zajęli,jakie mają wykształcenie i czy mają doświadczenie?
permanentny / 84.149.83.* / 2016-03-28 22:33
Tak i o to właśnie chodzi,aby starzy udali się na zasłużoną emeryturę a młodzie objęli zwolnione miejsca pracy.Coście się tak uczepili tych starych,że ich puścić nie chcecie!
jaś / 148.81.193.* / 2016-03-26 21:47
Panowie "eksperci". Pytam się, jak długo jeszcze mam pracować? Mam 47 lat i 7 m-cy pracy fizycznej, same składkowe, a do pełnej emerytury musiałbym pracować jeszcze 2 lata i 2 m-ce. Czyli 49 lat i 9 m-cy. Po prawie 50-u latach fizycznej pracy to ja będę wrakiem człowieka, a nie emerytem. (Pracuje bez przerwy od 01-08-1968 r.) W cywilizowanych krajach, by mieć prawo do emerytury, liczy się albo wiek emerytalny, albo DŁUGI STAŻ PRACY. Koalicja PO - PSL nie wzięła, lub nie chciała wziąć pod uwagę tego, że w latach sześćdziesiątych ludzie zaczynali pracę w wieku 17-tu, lub 18-tu lat. 67-18=49; tyle lat muszą pracować ci, co zaczynali pracę np. po "zawodówce" Czy to aby nie za długo? I nie zarabiam 6 tys. jak sugeruje "ekspert" tylko 2 500 brutto, bo mój pracodawca obniżył pensję całej załodze, mnie w okresie przedemerytalnym i to zgodnie z prawem. A czy zgodnie z sumieniem, to już inna sprawa.
nik1 / 212.160.188.* / 2016-03-22 08:58
Zwiększył emigracje jak podnieśli bo za długo trzeba było pracować teraz będą wracać,
jajan / 62.182.213.* / 2016-03-21 05:20
przypadkowy daj spokój.jedno kłamstwo więcej nie pogorszy twojej sytuacji dostatecznie zszarganej.
robol 47 lat pracy / 88.220.43.* / 2016-03-20 15:23
Jakoś szanownym "ekspertom" nie przeszkadza to, że mundurowi i inni uprzywilejowani, w dalszym ciągu przechodzą na emeryturę po 15-tu latach pracy w wieku ok. 45 lat i biorą emeryturę przez następne 40 lat. Za to nie mogą przeboleć, że robol pracuje fizycznie nawet 50 lat, bo nie ma takiej możliwości, by odszedł na emeryturę, i każą mu tyrać do upadłego. Jeśli już doczeka do emerytury, to w najlepszym przypadku parę lat i do piachu. Niestety, ale taka jest brutalna prawda.
Jon 1104 / 94.254.175.* / 2016-03-26 01:10
Chłopie mówisz prawdę i to co piszesz to jest w rzeczywistośc, pan Kozłowski wypowiada się że wzrosła średnia życia ludzi pytam się gdzie chyba w niebie a co on nie widzi nekrologów na których pisze wiek odejścia z tego świata to 47 lat lub 52,55,57 no moą 58 lat i odchodzi z tego świata nie patrząc czy to jest kobieta czy mężczyzna a gdzie podziewają się pieniążki takich ludzi którzy w takim wieku odchodzą z tego świata otrzymuje je tylko ZUS i nikt więcej. Pytam się dlaczego KRUS bieże pieniądze nasze i przeznacza je rolnikom gdzie oni gorzej niż skromne pieniądze płacą na KRUS a emerytury biorą duże. A mundurowi biorą emeryturki po 1 latach pracy a oprócz tego jeszcze dorabiają taki człowiek jest zdrowy jak byk jaką pracą się zhańbił siedząc za biurkiem ludzie opamiętajcie sie i ukróćcie te przywileje tym ludziom nich tez normalnie pracują jak pozostali w żadnym bogatym kraju tacy ludzie nie maja takich przywilejów jak w naszym kraju widać że nasz kraj to jest bardzo bogaty kraj pozwalając sobie na takie przywileje dla takich ludzi. Jestem za wprowadzeniem dla wszystkich 40 lat pracy i odejście na emeryturę, eksperci sie boją ponieważ będą musieli pracować przynajmniej do 70 roku swojego życia dlatego niechcą żeby to zostało wprowadzone.
maniek926 / 88.156.6.* / 2016-03-19 07:41
pracodawcy tylko manipulują,pracownik PO 60+ to wrak człowieka który całe życie przepracował na budowach i jest zwalniany bo nie wydajny lub ma najniższą płace praca na budowach powinna być pracą w warunkach uciążliwych.Panie Prezydencie czekamy na obniżenie wieku emerytalnego.
Michaelo879 / 94.254.176.* / 2016-03-18 23:11
- finanse publiczne uzdrowi zabranie wysokich emerytur byłym SBkom - 8mld złotych rocznie
- redukcja armii nierobów z US itp itd - będzie z 60mld złotych oszczędności rocznie
- Skończyć z rajami podatkowymi dla biedronek, lidlów itd - niech wszyscy płacą równe podatki a nie, biedronki nic, a sklepik osiedlowy X%.
- opodatkować obcy kapitał - banki itd - niech płacą tak jak to jest innych krajach zachodnich i nie straszą podwyżkami - ile tak się będziemy dawać doić zachodowi?

Starsi powinni zwolnić miejsca młodym pracownikom. niestety emerytury nie są wysokie i ludzie muszą dorabiać przez co miejsca pracy są zajęte i młodzi nie mają pracy - muszą wyjeżdżać - to jest problem i to trzeba naprawić!
Ułatwić życie mikro i małym przedsiębiorcom - bo to oni wypracowują w naszym kraju największe PKB! a nie sam zus 1100zł/ ms prawie!
Maria1961 / 83.27.149.* / 2016-03-16 09:55
Według jakich danych statystycznych Polacy w wieku około 60 lat zarabiają ponad 6 tysięcy złotych ? Ja mam 55 lat - 36 lat pracy i zarabiam brutto 2300 zł i nie mam szans na podwyżkę, a takich jak ja w małych miastach jest dużo. Jestem już bardzo zmęczona i nie mam kiedy iść do lekarza. Wychowałam dwoje dzieci za pieniądze z pracy nic nie dostałam od Państawa. A teraz mam się bać, że będę zwolniona bo osiągnę wiek emerytalny to niech będę to najlepsze co może mnie spotkać. Moja emerytura bez podwyżki i tak będzie około 1 tys.zł. nawet gdybym pracowała do setki. Maria
henzak / 81.190.244.* / 2016-03-16 09:19
A może by tak wprowadzic 6 godzinny dzien pracy i wtedy było by trzy zmiany pracownicy byliby mniej przemeczeni i przez to bardziej wydajni - przy zachowani minm. placy z mozliwoscia dorobienia albo nadgodzin-dlaczego wszyscy trzymaja sie 8 godz. dnia pracy-uwazam ze zadne przedsiebiorstwo by nie ponioslo strat -czas zmienic nawyki ,a pomyslec kreatywnie.
Polak788 / 85.14.116.* / 2016-03-16 08:42
Kto płaci WP za te negatywne artykuły ???
do początku nowsze
1 2 3 4 5 +25

Najnowsze wpisy