Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma emerytalna według PiS. Złożyli pakiet ustaw

Reforma emerytalna według PiS. Złożyli pakiet ustaw

Wyświetlaj:
ssiisia12 / 83.30.166.* / 2012-03-21 17:19
zwolnić conajmniej 50 tys urzędników w ZUS uprościć procedury
i znacznie obniżyć składkę
policz a zrozumiesz / 212.182.117.* / 2012-03-21 15:27
A likwidacja przywilejów emerytalnych górników, mundurówki, śedziów, prokuratorów - to tutaj ida niajwiększe środki, a sami nie wkladają do systemu żadnej złotówki. Sami policzcie sobie ile dostanie taki sredni policjan po 15 latach pracy załózmy w wieku 35 lat. i Pobieraniu emerytury do 75 roku życia bez waloryzacji.

2000 zł x 12 x 40 = 960 000 zł

A to nie jest najwyższa emerytura. I na dodatek nie dołożył się do systemu nawet złotówką.
dydelf / 87.205.59.* / 2012-03-21 14:28
Do rozważenia jest każda modyfikacja systemu emerytalnego, która nie zwiększy obciążeń budżetowych dzisiaj, jutro i za lat kilkadziesiąt. Ostrożna analiza możliwości obrotu kapitałem na cele emerytalne wskazuje, że firmy zarządzające są najzwyczajniejszymi legalnymi pijawkami, przyssanymi do aorty publicznych pieniędzy. OFE powinno wykorzystywać istniejące na rynku możliwości i kilka zatrudnionych osób może być wynagradzane tylko z odpisów od wypracowanego zysku. Koszt wspierającego oprogramowania powinna ponieść grupa OFE.
bsf / 46.45.103.* / 2012-03-21 14:20
Ja tylko chcę jednego oddajcie mi moja kasę z OFE i ZUS i róbta dalej co CHCETA!
FDA / 80.50.233.* / 2012-03-21 14:08
Pomysły PIS na reformę emerytalną sprowadzają się do przełożenia kosztów na przyszłość.
Wybór między OFE a ZUS w ich zamyśle ma spowodować że ludzie przesuną realne pieniądze z OFE na zapisy w ZUS.Spowoduje to oczywiście poprawę bilansu ZUS teraz, ale potem trzeba będzie płacić wyższą emeryturę z ZUS.Bez tego przesunięcia tą część emerytury płaciłyby OFE.
Podobnie jest ze zwiększeniem składki dla najbogatszych.Przecież potem trzeba będzie im płacić odpowiednio wyższe emerytury.
Te pomysły tylko przesuwają katastrofę w czasie, nie rozwiązując oczywiście problemu.
Najgorsze w tym wszystkim jest to że te koszty przerzucamy na nasze dzieci i wnuki.A kiepski to gospodarz który przepija cały majątek a w spadku dzieciom zostawiając tylko rachunki do zapłacenia.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-03-21 14:43
otóż to, te propozycje w żaden sposób nie rozwiązują problemu z emeryturami.
Jedyny plus to zmniejszenie składki dla osób zaczynających pracę. Problemu emerytur i bezrobocia to nie rozwiąże, ale da przynajmniej większą szansę na rozpoczęcie pracy przez młodych.
blebla / 89.74.230.* / 2012-03-21 15:22
zmniejszenie składki szczególnie na początku pracy da jedynie niższe świadczenie w przyszłości, ponieważ jego wysokość jest zależna od wysokości składek zapisanych w ZUS i kapitału w OFE

Najnowsze wpisy