Forum Forum emerytalneInne

Reforma emerytur mundurowych. Ma być trudniej ją otrzymać

Reforma emerytur mundurowych. Ma być trudniej ją otrzymać

Wyświetlaj:
Robocop / 91.199.250.* / 2012-04-18 08:33
Czy funkcjonariusze służb mundurowych - w imię sprawiedliwości społecznej - mają mieć tylko obowiązki, wykonywać rozkazy, być podwójnie karani, stale dyspozycyjni i mieć ograniczenia np:
- funkcjonariusz nie może bez zezwolenia przełożonego podejmować zajęcia zarobkowego poza służbą, - funkcjonariusz nie może być członkiem partii politycznych,
- funkcjonariusz jest obowiązany poinformować przełożonego o przynależności do stowarzyszeń krajowych, działających poza służb,
- przynależność do organizacji lub stowarzyszeń zagranicznych albo międzynarodowych wymaga zezwolenia Komendanta Głównego Straży Granicznej,
- funkcjonariusz jest obowiązany powiadomić bezpośredniego przełożonego o zamiarze wyjazdu za granicę, i inne ...
a także wykonywać zadania … nawet z narażeniem życia … za niewielkie wynagrodzenie w stosunku do zagrożeń i rygorów. Należną rekompensatą za to jest oddzielny system emerytalny. Amen. Chcesz tego” miodu” wstąp do służb mundurowych.
Na koniec - to nie mundurowi maja za dużo, tylko cywile za mało. Ale najprościej jest szczuć jednych na drugich, ciągnąć wszystkich w dół i kręcić swoje lody.
wredny emeryt / 212.182.117.* / 2012-04-17 08:12
To jest czysta kpina z tych propozycji i proponowanych oszczędności dla budżetu. W wymiarze rocznym to nie są zadne oszczednosci biorac pod uwage wypłacane premie i wynagrodzenia szefów np. Euro 2012.

Prawdziwa reforma wyrównałaby wiek emerytalny wszystkim, wprowadzila by obowiązek płacenia skladek przez uprzywilejowamnych mundurowych, sędziów, prokuratorów itp. Emerytury byłyby naliczane od zgromadzonego kapitału u wszystkich a nie jakichś 3 lat u mundurowych. Najciekawsze jest to że oni jeszcze protestują przeciwko tym propozycjom. Przeciez dla nich nic się nie zmienia. Zmiany odczyja tylko ci co maja pracowac do 67 roku a później umrzeć.

Grupy uprzywilejowane nie płaca zadnych skłądek od sowich wynagrodzeń ani zdrowotnych ani emerytalnych i dodatkowo przechodzą na emeryturki po 15 latach pracy (wliczając szkołę np. 8 lat) W efekcie 40 letni zdrowy człowiek jest już emerytem z uposażeniem najniższym ponad 2000 zł (prokuratorzy i sędziowie biora powyżej 10 000 zł). Jeżeli przyjmiemy że będzie żył co najmniej do 80 roku życia to dopłacimy z naszych składek do jego emerytury ponad 1 milion zł. Tak więc oszczędności proponowane przez Rząd są śmieszne w porównaniu z tym co nam zabierają z naszych uciułanych składek emerytalnych.

I to jest własnie przyczyna braków środków w ZUS - rosnąca liczba byków w wieku 40 lat, na których emeryturki idą nasze składki. Zmiany wieku emerytalnego nic nie dadzą dopóki nie zmieni się tych przywilejów.

A odnośnie praw nabytych dla nielicznych to trzeba tylko wniosku o trybunał stanu - dlaczego jedni mają te prawa nabyte a inni nie - gdzie konstytucyjna równość wobec prawa.

I nie chce mi się już więcej pisać bo te całe propozycje to kpina z nas wszystkich i jeszcze większe okradanie.
wiwan / 2012-04-18 11:53
Emerytury mundurowe NIE pochodzą z ZUS, więc nie są wypłacane kosztem składek ZUS.

Nawet włączenie mundurowych do ZUS nie zmieni faktu, że z roku na rok przy niezmienionym wieku emerytalnym coraz dłużej emeryturę się pobiera, a składki płaci tak samo długo.

Obciążeniem dla ZUS są przede wszystkim emerytury wcześniejsze jako totalnie niewspółmiernie kosztowniejsze od emerytur powszechnych. Bo naliczane dla wszystkich roczników w oderwaniu od składek zewidencjonowanych i pobierane dużo dłużej.
jw5 / 193.200.47.* / 2012-04-17 06:55
znam osobiście gościa co ma 36 lat i już się wybiera na emeryturę,NIE UWAŻACIE ŻE TO JEST CHORE??!!??
Wewqa / 80.50.4.* / 2012-04-16 23:35
Nie chcę być broniony przez armię 60 letnich dziaduniów...ślepawych, głuchawych, słabowitych! Albo idioci wymyślają te innowacje u mundurowych albo ktoś umyślnie osłabia nasze państwo! NIE OSZCZĘDZAJCIE NA BEZPIECZEŃSTWIE PAŃSTWA I JEGO OBYWATELI!!!
hindenburg / 83.26.22.* / 2012-04-17 11:27
Cwoku jakie bezpieczeństwo,kto tu dziś chce wojny,??? te czasy już minęły z wojnami???,ja chętnie przejdę pod niemca,jeszcze dziś???
JanuszPOlikot / 2012-04-17 00:00 / Tysiącznik na forum
A kto POwiedział że POlicjanci i inni mundurowi mają nieć zapewnione miejsca pracy do emerytury.....Sprawa jest prosta jak budowa POwskiego łba .Wystarczy wprowadzić pięcioletnie kontrakty po których delikwent jest poddawany testom psychofizycznym ....Jak nie zostanie zaliczony to dziękujemy za współpracę i niech sobie człowiek szuka innej roboty...
FDA / 80.50.233.* / 2012-04-17 09:57
Nie wiem skąd to idiotyczne przekonanie wśród ludzi że musi całe życie pracować w tym samym miejscu.Ludzie jest XXI wiek.Już w ostatnich 20-stu latach powstało wiele nowych profesji.Tak będzie też później.Wręcz nie ma takiej możliwości aby całe życie robić to samo.
Sportowcy czy modelki już to dawno zrozumieli.
grzesiek235 / 2012-04-17 10:12
hehe dziwne żeby nie zroumieli, od zawsze było wiadomo że są pewne zawody, których wyknonywać się po tzrdziestym którymś roku życia po prostu nie da. Wypbrażasz sobie piłkarza 56 letniego honiącego za piłką? Albo Joannę Krupę za lat 20 wciąż na wybiegu? to są pewne wyjątki odbiegające od reguły

Najnowsze wpisy