Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma OFE. Piotr Kuczyński: to nieprawda, że ukradziono nam nasze pieniądze

Reforma OFE. Piotr Kuczyński: to nieprawda, że ukradziono nam nasze pieniądze

Wyświetlaj:
njfnmn / 31.61.131.* / 2015-07-29 19:18
OFE to wielkie matactwo, tak jak twoja gadka p. Kuczyński
ala22 / 41.33.196.* / 2015-07-29 18:52
pieniądze wogóle są własnością skarbu państwa. w dowolnym momencie skarb państwa może zrobić wymianę pieniędzy i wszystko będzie gówmo warte...
normalny rocznik 1955 / 83.11.5.* / 2015-07-29 18:50
W 1980 roku podejmując pracę podpisałem umowę z ZUS (państwem polskim) o tym, że będę pracował do 65 lat (bez przywilejów) i uzyskam emeryturę o określonej wartości. To są moje prawa nabyte! Jednostronnie zmienił te moje prawo rząd bez konsultacji ze mną. To dopiero jest kradzież moich pieniędzy!!!
dzezik / 178.37.237.* / 2015-11-05 15:18
i dlaczego wszyscy albo bronią OFE albo ZUSu albo budrzetu a jedynie KORWIN mówi, że umów nie można zmieniać w trakcie trwania i nie można odbierać ludziom anbytych upranień. dlatego rformy moga być ale zawsze dotyczą tylko tych którzy dopiero zaczynają pracę, ci którzy zaczęli powinni byćtraktowani tak jak im obiecano lata temu. i dlaczego banda mądraliśnkich ekspertów żongluje jak chce faktami a jedynie wielki oszołom KORWIN mówi jak jest naprawdę. KORWINowi najlepiej wypominac że broni emerytur ubeckich, no ale niestety z przyjętego załozenia wynika że nie moznq systemowo ubekom odebrać emerytur, jak zabierzemy ubekom to za rok mozemy zabrak każdemu pod dowolnym pretekstem. Albo w kraju stosujemy prawo albo "sprawiedliwość społeczną". Ktos jeszcze wierzy że Polska jest Republiką?
ala22 / 41.33.196.* / 2015-07-29 18:49
powiedz mi kuczyński dlaczego emerytury mają być niskie? Załóżmy że przez 40 lat pracy odłożę z najniższej krajowej marne 280 tysięcy złotych. Już nawet nie liczę ile powinno być po indeksacji do inflacji, niech to będzie tu i teraz. A więc przechodżę na emeryturę w wieku 67 lat, średnia długość życia polaka mężczyzny to powiedzmy zawyżając, 70 lat. 280 tysięcy ma starczyć na wypłatę oprzez 3 lata, wychodzi mi po 7 tysięcy miesięcznie. I w czym problem. Bidolicie że my teraz płacimy na starych bo musimy, bo oni odprowadzali też składki i chcą emerytur, a na nas nie będzie miał kto robić, pieprzenie, dlaczego w takim razie ja mam odprowadzać kasę wiedząc że nic nie dostane, bo moje pieniądze wessie gdzieś w szambo. Zróbmy to samo teraz z obecnymi emerytrami, powiedzmy im, sory winetu, ale młodzi chcą oszczędzać na swoje emerytury, a wam nie ma kto płacić, pocałujta w żope wójta. Na jedno wychodzi, a wreszcie przetnimy ten zaklęty łańcuch wypominek, kto na kogo nie płaci.
Walencjusz / 79.163.135.* / 2015-07-29 21:48
Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem wykrzyczeć niesprawiedliwość jaką na Polakom zgotowały "elyty". Ostatnio dostałem z ZUS wydruk z mojego konta i prognoza mojej emerytury hipotetycznej i z chwilą osiągnięcia wieku emerytalnego (67). Mam bez kilku złotych 523 tyś zł na moim indywidualnym koncie i około 30 tyś w OFE. Wg wydruku z ZUS gdybym przeszedł na emeryturę w wieku 67 lat , nie wnosząc już więcej składek emerytalnych, tak jest na dziś, jestem bezrobotnym po 33,5 lat, miałbym emeryturę w wysokości 2600 zł/brutto, gdybym pracował nadal i odprowadzał składki w dotychczasowej wysokości ZUS wynagrodziłby mnie emeryturą w wys. 3.3 tyś zł. Do czego zmierzam, mój zgromadzony kapitał na moim koncie został rozliczony na 201 miesięcy, czyli państwo zagwarantowało mi, że mam żyć po przejściu na emeryturą w wieku 67 lat jeszcze 17 lat do 84 roku życia. To już ode mnie zapewne zależy, czy z tego skorzystam. Zauważyłem, że średnio kobiety żyją 11 lat po przejściu na emeryturę a mężczyźni 9 lat. Przed wprowadzeniem w 2013 roku reformy emerytalnej ten zgromadzony kapitał był przeliczony na 204 miesiące. Tak więc wg reformatorów PO/PSL po wydłużeniu wieku przejścia na emeryturę do 67 lat automatycznie wydłużono czas ewentualnego pobierania emerytury. Dołożono 24 miesiące dodatkowej pracy dla mężczyzn a przy rozliczeniu zgromadzonego kapitału zmniejszono go tylko o 3 miesiące. Czy damy się dalej dymać? Ponad pół miliona złotych na moim koncie a wiele razy słyszę, że ktoś pracuje na moją emeryturę. W najbliższych wyborach zagłosuję na każdego, kto zrobi z tym porządek. Tam są moje pieniądze, które złodziejski system rabował mi bez mojej zgody. Jestem za 40 letnim stażem pracy ale pod pewnymi warunkami, zaliczamy wszystkie umowy, nawet i te śmieciowe. Oczywiście jestem również za obniżeniem wieku emerytalnego i bezwzględną likwidacją wszelkich przywilejów. Jeżeli PIS to obieca ma mój głos.
ala22 / 41.33.196.* / 2015-07-29 20:21
a wogule pane kuczyński, czemu cieszysz się pan jak świnia w deszcz?
nikt451 / 31.6.154.* / 2015-07-29 18:42
TSN powiedział-:"to nie są pieniądze podatnika, tylko systemu emerytalnego"..No , to lepiej nie dawać pieniedzy do banków, bo okaże się ,że te będą już banków!
'
Verayher / 83.27.60.* / 2015-07-29 18:37
"To nigdy nie były pieniądze poszczególnych płatników składek" - pan Kuczyński świadomie wprowadza w błąd! Cała operacja tworzenia OFE była oparta na zasadzie prywatnej i możliwej do dziedziczenia własności odłożonych kwot. Facet celowo i z rozmysłem miesza sprawę własności i dyspozycyjności. PO już w roku 2008 przygotowywało skok na nasze pieniądze w OFE, gdy w porozumieniu z sędziami TK przepchnęli orzeczenie nacjonalizujące środki w OFE. Po cichu i bez rozgłosu. Potem to orzeczenie wykorzystali do rabunku w najczystszej formie bierutowskiej.
miecio123 / 83.5.137.* / 2015-07-29 18:30
pan jesteś ekspertem od siedmiu boleści ,skoro OFE miało być dodatkiem do emerytury to co to jest nie złodziejstwo ?
POoszołomiony / 212.160.172.* / 2015-07-29 18:29
okradziono i jeszcze zadłużono kolejne pokolenia.
ek213 / 83.10.168.* / 2015-07-29 18:28
Dlaczego wielki analityk Kuczyński nie protestował jak ktoś, kiedyś wymyślił OFE i wycyckał pracowników z pieniędzy, jak wiedział że to niekorzystne dla ludzi?? teraz się z głupia uśmiecha jakby coś z tego miał.
h.y. / 94.254.209.* / 2015-07-29 18:26
Jeśli koszty zarządzania w OFE były absurdalnie wysokie to jakie są w ZUSie? Niskie? dziesiątki tysięcy urzędasów w marmurowych gmachach z fundowanymi urlopami, koloniami dla dzieci i libacjami na koszt Polaków... Hę?
Gloxynia / 83.11.180.* / 2015-07-29 18:13
Na nasze szczęście są jeszcze trybunały europejskie... Rabunek MOICH pieniędzy zgromadzonych w OFE NIE UJDZIE PŁAZEM. Składki płaciłem z moich poborów i moich pracodawców. Jeżeli MF nie chciało sprzedawac obligacji OFE to trzeba było zezwolic na wolnośc inwestowania. Kradzież tych pieniędzy to największy rabunek w historii Polski
Wyzerowany / 5.172.247.* / 2015-07-29 18:09
Państwo i towarzystwa emerytalne nie dotrzymali umowy z osobami placacymi skladki do OFE, to miały być dodatkowe oszczędności do emerytury. Obracali składkami przyszłych emerytów inwestując w akcje, obligacje. To miało być odpowiedzialne zajęcie, a nie zabawki w piaskownicy pewnych osób,ludzie powierzyli pieniądze towarzystwm emerytalnym, które były przekazywane za pośrednictwem zus. Bawili się ładnych parę lat, póki ciągnęli z tego zyski dla siebie. Ostatni w tym wszystkim okazał się przyszły emeryt. Ci co dożyli emerytury wiedzą, że zostali oszukani, bo nie otrzymali swoich emerytur, dostali grosze albo nic, w zależności jaki ZUS przyjął wariant. Dlaczego uczciwie nie zwraca się chociaż składek , które posiadał emeryt.
as112323 / 89.68.68.* / 2015-07-29 18:00
Jezeli wczesniejszy system byl nie gospodarny i szkodliwy to kto poszedl siedziec z jego tworcow ? Powinno byc dozywocie przy tak wielkiej szkodliwosci spolecznej.
wyrolowany / 212.160.172.* / 2015-07-29 17:52

Jego zdaniem także pozwy zbiorowe przeciw Skarbowi Państwa nie mają żadnych szans na sukces, a pieniądze przyniosą co najwyżej prawnikom.

Panie Kuczyński, sam żeś jest bez szans.
Prawo nie może działać wstecz. Rozpoczynając pracę zgodziłem się na określone warunki opodatkowania i ubezpieczenia w systemie emerytalnym. Nie można tych zasad zmieniać wstecz. To tak jakby teraz rząd wymyślił sobie, że podatek dochodowy na rok 2013 powinien wynosić 25% zamiast 18% i kazał wszystkim podatnikom dopłacić różnicę. Gdybym wiedział, że składki odprowadzane do OFE zostaną "zutylizowane" przez "Zakład Utylizacji Szmalu" to nie zdecydowałbym się na pracę w tym kraju bo w takiej sytuacji nie mam tu perspektyw na przeżycie po przejściu na emeryturę.

Najnowsze wpisy