Forum Polityka, aktualnościKraj

Reforma przeszła przez Sejm. Czas na weto

Reforma przeszła przez Sejm. Czas na weto

Money.pl / 2008-10-22 09:03
Komentarze do wiadomości: Reforma przeszła przez Sejm. Czas na weto .
Wyświetlaj:
gagaga / 91.192.197.* / 2008-10-22 18:29
Mam tylko jedną prośbę. Pozwolcie mi żyć po swojemu. Przestańcie mnie doić na każdym kroku. Nie mam ochoty utrzymywac darmozjadów ze swoich podatków. Proszę odpuście.
man13 / 2008-10-22 19:27 / Tysiącznik na forum
Wszyscy chcą żyć po swojemu i z tąd ten burdel.
Botanik / 2008-10-23 14:08
Skąd taka błyskotliwa dedukcja "życie po swojemu" -> burdel?
Na drugim biegunie "życia po swojemu" jest socjalizm/komunizm. Tego byś chciał?
Gall# / 213.158.197.* / 2008-10-22 16:52
Ten tytuł to kpina czy prowokacja?
Przez ten semj może "przejść" wszystko co się gnojkowi-Tyfuskowi zamarzy. I CO Z TEGO !?
Przegłosować to sobie mogą urodzaj albo powszechny dobrobyt - wszystko co się ulęgnie w głupich głowach hersztów większości sejmowej - POsłom płacą za nasiadówki, a nie za rezultaty.
Ten nie-rząd zajmuje się biciem piany i szukaniem "winnych" własnej nieudolnosci.
full / 91.192.197.* / 2008-10-22 18:22
A Ty co uprawiasz? Czy nie bicie piany? ZERO agrumentów.
rty / 83.7.114.* / 2008-10-22 15:05
Niech w końcu zniosą przymus ubezpieczeń zdrowotnych- to rozwiąże wszelkie problemy opieki zdrowotnej w Polsce...
man13 / 2008-10-22 18:57 / Tysiącznik na forum
... i podatki, przymus edukacji, przestrzegania przepisów drogowych lub prawa w ogóle. A co tam.
Pilsener / 2008-10-22 09:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Trzeba jeszcze dopisać, że palacz ZOZ'u może pracować 6 godzin, 32 minuty i 15 sekund oraz ma mieć trzy przerwy na papierosa, obowiązkowo musi dwa razy kaszlnąć, żeby oczyścić drogi oddechowe oraz węgiel ma wrzucać do pieca głębokim sztychem - nie krótszym niż 68 centymetrów a wyrzut ma być daleki - minimum 120 centrymetrów a porcja węgla powinna ważyć nie więcej niż 780 gramów i nie mniej niż 432 gramy. Zapłacimy palaczowi z podatków 500 zł plus 5000 na urzędników, którzy będą pilnowali tych regulacji. Przecież to chory kraj, jaka to reforma? Nowe regulacje rodem z PRL'u, a nie żadna reforma. A swojego rzecznika to chyba jeszcze tylko nie mają panowie spod budki z piwem - polska nie jest państwem wolnym, demokratycznym, nie jest też państwem prawa - rząd, żeby to zrekompensować daje ludziom nie wolność, nie demokracje, nie prawo - tylko kolejnego politruka z politbiurem, nekst towarzysza, który ma nas godnie reprezentować i te miliony pacjentów dzięki niemu obrosną w usługi medyczne jak warchlaki w sadło - ile pracowników zatrudni biuro takiego rzecznika? Ale przecież nasze rodziny muszą gdzieś pracować, co nie?
KAP / 2008-10-22 10:47 / Tysiącznik na forum
a co byloby wg Ciebie reforma (pytanie bez zlosliwej intencji)
man13 / 2008-10-22 10:30 / Tysiącznik na forum
Czy aby wiesz co napisałeś?
Botanik / 195.187.47.* / 2008-10-22 10:55
Przecie to jasne co napisał Pilsener! Ja też mam szczerze dosyć wszechobecnej kontroli państwa nade mną. Państwo mówi kiedy mam pracować, a kiedy nie. Państwo decyduje o tym czego moje dzieci mają się uczyć. Nie chce mi się pisać ale tych spraw o których już sami nie możemy decydować jest coraz więcej.
Pilsener / 2008-10-22 23:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Choćby pojemność spłuczki, która ma wynosić 8 litrów - a jak ktoś wali duże klocki to co ma zrobić? A jak sobie zamontuje 10 litrów, to mnie wsadzą, jako niebezpiecznego wywrotowca :)
man13 / 2008-10-22 12:16 / Tysiącznik na forum
Państwo - polityczna, suwerenna, terytorialna i obligatoryjna organizacja społeczeństwa. Organizuje i koordynuje prace dużych grup społecznych.

Można mieć pretensje, jeno do kogo?
Botanik / 195.187.47.* / 2008-10-22 14:20
Też umiem kopiować encyklopedie.
Nie chodzi o likwidację państwa, ale o obszar działania w jakim ma się ono poruszać. Upraszczając: nie chcę aby państwo decydowało o moim zdrowiu, emeryturze, wykształceniu, ale zgadzam się aby państwo chroniło wolność obywateli: obronność kraju, policja, sądy.
man13 / 2008-10-22 19:13 / Tysiącznik na forum
... a czujesz konsekwencje ? Jak się umówi społeczeństwo tak jest. Pamiętasz konkordat? Przypomnij sobie przywileje pracownicze?
Pilsener / 2008-10-22 10:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Może dla Ciebie zastąpienie w szkołach manifestu komunistycznego katechizmem powszechnym to już wolność i demokracja, ale dla mnie jeszcze nie.
Danuśka / 91.145.128.* / 2008-10-24 23:46
A po co w przedszkolach jest religia u 4-5 latków? Kto za to płaci?!!! Moje dzieci jak chodziły do przedszkola w 1985 r. to religii w przedszkolach nie było i wyrośli na porządnych ludzi.
man13 / 2008-10-22 11:05 / Tysiącznik na forum
a co byloby wg Ciebie reforma (pytanie bez zlosliwej intencji)
bleszczak / 2008-10-22 11:43
Reforma będzie wtedy, kiedy całość sysytemu uwolni sie od państwa, tak jak to mają inne cywilizowane kraje, np. USA. Nie słyszałem o miliardowych stratach i zamykaniu tam szpitali, ba, przyjeżdżają tam ludzie na skomplikowane operacje z całego świata. Wniosek: u nas może być jeszcze lepiej, bo nasi specjaliści jadą właśnie do USA, które sygnuje pieniądze na badania i technologię, a mogliby u nas w kraju zostać, wtedy to do Polski ludzie na operacje jeździli, a nie dotowali USA. Nie wiem, czy to dokładnie miał na myśli Pilsener, ale pewnie niewiele odbiega ta wypowiedź od jego intencji.
Ten, który uprowadził siostrę Muldera / 85.128.68.* / 2008-10-23 08:40
No nie wiem. Z tego co mi wiadomo, to problem opieki medycznej jest w stanach traktowany jako prawie kluczowy i najbardziej kontrowersyjny. Na tym wyłożył się niejeden polityk, choćby sama Clinton. System jest krytykowany właśnie za prywatyzację szpitali. Polisa jest jedną z pierwszych rzeczy jakie sprawdzają przy przyjęciu, a bez niej wywalą cię na bruk, albo każą zjeżdżać do szpitala dla bezdomnych. A to z tego powodu, że podobno wskutek prywatyzacji i ubezpieczeń dobrowolnych sporej części społeczeństwa nie stać na tą opiekę. Firmy ubezpieczeniowe sprzedają pakiety minimalne, jak u nas w klinikach prywatnych, albo wciskają im g.... Wielokrotnie był tam podnoszony temat, że osoby stare nie mają pieniędzy na długotrwałe leczenia chorób, a firmy ubezpieczeniowe jak ognia starają się unikać takich osób.
Zresztą, choć ekonomistą nie jestem, więc moge się mylić, podobnie w Polsce było chyba z NFI. Miały zbierać firmy państwowe i jednocześnie przynosić zysk a jednocześnie dbać o te firmy, przeprowadzając restrukturyzację czy coś w tym stylu, w tym spółek najtrudniejszych. No i NFI, które miały do pogodzenia sprzeczne cele, powyprzedawały problematyczne spółki, wybierając zysk.
Podobnie będzie ze szpitalami. Dlatego uleczenie opieki zdrowotnej tak, ale prywatyzacja to jakiś taki niezbyt pomysł. Lepsze na początek byłoby uszczelnienie systemu, albo publiczna kontrola nad wydatkami, coś podobnego do oświadczeń majątkowych.
Ja na przykład widzę tu fajne pole do nadużyć. Jako spółka skupująca wierzytelności (jak wiadomo poniżej ich realnej wartości), można by się dogadać z komornikiem i wyprzedać z zyskiem cały majątek szpitala. Napatrzeć się całej masy takich przekrętów można było przy prywatyzacji spółek.
Pilsener / 2008-10-22 23:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie to mam na myśli urynkowienie i decentralizację - na początek. Później finansowanie ZOZ'ów bez pośrednictwa skarbu państwa: składka -> firma ubezpieczeniowa -> ZOZ, zniesienie obowiązku płacenia składki. Kto nie ma ubezpieczenia będzie mógł skorzystać z lecznic i szpitali dla biedaków, finansowanych choćby 1% - ludzi dobrej woli nie brakuje. Ważne, że każdego normalnego i pracującego będzie stać na prywatną i dobrą opiekę medyczną. Problemy oczywiście są, były i będą - ale wszystko jest do rozwiązania - np. bankructwo firmy ubezpieczeniowej - łatwo temu zaradzić, ubezpieczając składkę, na co może iść jakiś % jej wartości. Wszystko da się zrobić cacy przy odrobinie dobrej woli - są sprawdzone na świecie rozwiązania, nie trzeba wymyślać nowych.
man13 / 2008-10-22 12:11 / Tysiącznik na forum
Czyli, prywatyzacja?
rty / 83.7.114.* / 2008-10-22 15:04
ZNIESIENIE PRZYMUSU UBEZPIECZEŃ ZDROWOTNYCH.

Najnowsze wpisy