Forum Forum prawnePracy

regulamin zfśs

regulamin zfśs

gw / 87.239.199.* / 2011-08-26 11:30
czy regulamin zakładowego funduszu świadczeń socjalnych można zmienić w połowie roku ?
Wyświetlaj:
gw / 87.239.199.* / 2011-08-27 06:43
chodzi mi o wczasy pod gruszą, w regulaminie w dniu 18.07.2011r. zmieniono zapis iż osobami uprawnionymi do korzystania ze świadczeń socjalnych są pracownicy pozostający w stosunku pracy w momencie składania i rozpatrywania wniosku. wcześniej było inaczej, pracowałem w firmie do 31 lipca br. wcześniej miałem 14 dniowy urlop, wniosek o wypłatę świadczenia złożyłem w dniu 29 lipca br. ale od 1 sierpnia nie jestem już ich pracownikiem, czy nowy zapis mnie obowiązuje ?
szklarek / 2011-08-29 10:42
Gamonie powinny pomyśleć o przepisach przejściowych, które objęłyby takie sytuacje.
Ale nawet wobec braku takiego zapisu- dla mnie sprawa oczywista- PRAWA NABYTE i ich konstytucyjna ochrona wynikająca z art.2 Konstytucji.
Do wygrania w sądzie pracy.
Proponuję pismo z żądaniem wypłaty świadczenia, za potwierdzeniem odbioru, z argumentacją jak wyżej, że zmieniony regulamin może dotyczyć jedynie wniosków złożonych po jego wejściu w życie itd.
Oraz info, że w razie odmowy-sprawa zostanie skierowana do sądu pracy.
gw / 87.239.199.* / 2011-09-01 17:51
a kiedy wchodzi w życie zmiana regulaminu ZFŚŚ ? bo jeśli w nowym regulaminie jest zapis iż wchodzi w życie z dniem podpisania to nowy regulamin obowiązuje od 18.07. 2011 i wtedy wydaje się że wszystko jest na ich korzyść
szklarek / 2011-08-26 12:22
Można. Ustawa tego nie zabrania, o ile procedura zmiany była właściwa- w art. 8 ust. 2 ustawy o funduszu- czyli albo w porozumienia z delegatami pracowników, albo związkami.
Przy ich akceptacji zmiana regulaminu może nastąpić w trakcie roku. Podobnie decyzja o tworzeniu lub zamknięciu Funduszu ( gdy pracodawca nie jest zobowiązany )- też może nastąpić i skutkować w trakcie roku.

Najnowsze wpisy