Forum Forum dla firmKsięgowość

Reklama jest kosztem po zapłaceniu faktury

Reklama jest kosztem po zapłaceniu faktury

Money.pl / 2008-08-07 22:13
Komentarze do wiadomości: Reklama jest kosztem po zapłaceniu faktury.
Wyświetlaj:
WincentyWakiel / 83.4.64.* / 2018-02-21 01:58
Na to pytanie powinien odpowiedzieć Ci pracownik biura rachunkowego z którego usług korzystasz. JEśli jeszcze takowego nie masz - polecam Gama Grabowskich (w Warszawie), korzystam i mam pewność, że moje papiery są bepieczne.
jon2009 / 193.23.51.* / 2009-09-09 15:43
Generalnie tak powinno być ze wszystkimi fakturami, nie tyko za reklamę. A dziś jest tak, że wystawię fakturę, poniosę koszty podatku, odprowadzę VAT, a klient, który i nie zapłacił i tak zaliczy sobie fakturę w koszty. Przecież to złodziejstwo. Co sądzicie?
ergie1 / 2008-10-20 14:34
A gdzie zasada memoriału ??? Wydatki pośrednie zgodnie z przepisami księguję się w dacie ich poniesienia ( nie zapłaty) czyli pod data faktury. Sytuacje szczególne ( zasada kasowa) są enumeratywnie wymienione ( np. nie zapłacone ZUS,płace ) - nie ma w nich pozycji - nie płacone wydatki reklamowe, sąd zatem nie za bardzo ma rację!!
ebork / 2008-08-07 22:13 / Bywalec forum
Jest kosztem który ponosi nie reklamujący się tylko odbiorca czyli klient bo reklamujący o tyle podnosi cenę usługi lub towaru i kto kogo tu czaruje.Reklama to zbędny koszt który ponoszą klienci i wcale tego nie chcą. Dobry produkt sam się reklamuje. To było dobre 50 lat temu.*REKLAMA DZWIGNIĄ KOSZTÓW* tak to teraz wygląda.!!!!!
artmłot / 79.186.228.* / 2008-08-08 07:07
Drogi ebork’u zwróć uwagę że reklama jest usługa jak każda inna. Jedni piszą książki, drudzy budują mosty, a Ty kopiesz rowy i z tego punku widzenia nie wiele widać. Nawet jak podskoczysz to i tak masz ograniczone horyzonty. Nie musisz oglądać reklam. Czasy się zmieniły wolna wola. Reklamy są zwykłym kosztem produktu jak opakowanie, transport itp. Nierozłącznie z nim związanym. Chyba, że ty za to nie płacisz tylko „ci Państwo” jak to było w innej reklamie. Problem w tym, że US uważał że reklamują się BOGACI, i jak Sarka Farka chciał podzielić się tym zyskiem. Może nie wprost, ale poprzez zablokowanie możliwości wpisania usługi pod nazwą REKLAMA jako koszt. A sam powiedz w czym ona jest gorsza od Twojego kopania rowu.
Sensor / 78.131.158.* / 2008-09-09 09:19
Skąd u Ciebie taka adoracja "reklamiarstwa".
Powiedz mi jak to jest? Cygan reklamował babci obrączkę z tombaku jako złotą i wsadzili go za to na pół roku do więzienia. Telemarket oferował tej samej babci "rewelacyjną kieszonkową" maszynę do szycia za niemałe pieniądze. Maszyna okazała się bezużytecznym bublem. Cygan siedzi, firma ma się bardzo dobrze.
A tak na marginesie uważam, że reklama doszła do absurdu. Firmy nie chcą ponosić kosztów w celu poprawienia jakości swoich wyrobów, zyskać można tyle samo przy mniejszych nakładach na reklamę sprzedając buble.
ebork / 2008-08-08 09:33 / Bywalec forum
Witam szanownego MŁOTAart, z góry zakładasz że kopię rowy, niech i tak będzie, powiadasz czasy się zmieniły wolna wola a gdzie ona jest gdy spokojnie nie można oglądać telewizji ani wysłuchać audycji. Mogę nie słuchać ani nie oglądać(co z resztą czynię) ale kosztuje mnie to abym się ruszył i zmienił stację a ile przy tym się naklnę!
Te sterty śmieci na klatkach i w skrzynce, muszę je sprzątnąć!. Powiedz mi znawco ile w samej Polsce idzie pieniędzy na reklamę i komu ona służy. 90 procent ludzi ich nie ogląda i tyluż nie korzysta z takiej oferty. W sklepach jest tyle towaru że mogę sobie wybrać po konsultacji ze sprzedawcą lub znajomym który już sprawdził dany produkt.
Za reklamę niby płaci reklamo dawca, zarabia firma reklamowa a koszty ponosi klient i nie mów że jest inaczej. *SZKODA GADAĆ*....
artmłot / 79.186.203.* / 2008-08-08 21:18
Ot .. zatrybił .. i już gada jak człowiek  sorki z tę łopatę , ale problem jak widzisz nie z fiskusem czy firmą która za to płaci. Nie wiem czy pamiętasz takie czasy; jak to „reklamówka” z napisem ALDI była szczytem zamożności .. prawie torebka z krokodyla. Cichcem ściągnięte reklamy z byłego RFN na terenie byłego NRD to jak wiadomość z zaświatów. A ten kto miał ciekawszą antenę w kierunki Szwecji był już na cenzurowanym. Były też czasy, że i na antenę satelitarną pozwolenie było wskazane. Teraz reklama to coś normalnego a Polak potrafi i z normalnego zrobić śmietnik. Brak GUSTU, PRZESADA to nasza dewiza. Widziałeś jak wygląda niedzielna gazeta w stanach ? Oj nie chciałbyś być nią skarcony .. Takie czasy „pokolenie młodych wilków”. …………… a tematem przewodnim było jak nie dać się fiskusowi ………… Pozdrowienia
O! / 195.26.23.* / 2008-08-11 11:37
Dziecinko. Te smieci w skrzynkach,to nie "brak gustu",tylko gina lasy na ten "gustowny "papier.
Stella_6 / 213.158.196.* / 2008-08-07 23:46
ebork, coś Ci się popitoliło, reklama jest dźwignią handlu, kosztów się nie dźwiga, tylko się je ponosi. Gdyby nie reklama, to skąd byś się dowiedział o istnieniu niektórych towarów? 50 lat temu reklama była zbyteczna, bo był ciągły niedobór towarów na rynku. Klient kosztów nie ponosi, choć niewątpliwie cena towarów powinna pokrywać wszelkie koszty i jeszcze przynosić zysk! Czy Ci sie to podoba, czy nie!
ebork / 2008-08-08 09:43 / Bywalec forum
Kolego ciemnoty to ty mi nie wciskaj że klient nie ponosi kosztów za reklamy, co niby producent z własnej kieszeni buli.Nasi kapitaliści (oczywiście nie wszyscy,ale większość) woli wybulić na łapówki na adwokatów niż zapłacić za reklamę.A o produktach to dowiedzieć się mogę z internety lub prosto w sklepie. Jeśli chcę kupić komputer to nie idę do piekarni tylko do salonu i tu załatwiam wszystko. Miłego dnia.
Endy / 212.160.172.* / 2008-08-08 10:02
Ha ha, a w internecie to niby co jest? Juz nie reklama? Jak nie reklama to co? A w sklepie to sprzedawca skąd będzie wszystko wiedział? Jak nie dostanie ulotek informacyjnych i promocyjnych to skąd? Ha ha, pewnie z internetu. Bo tam wszystko jest za darmo, ha ha. Oj eborek, eborek... Może i masz dosyć reklam, ale zanim coś napiszesz to uruchom szare komórki. Prosze pomyśl i nie rób z siebie ciemniaka. Pozdrawiam, Andy
R. S. / 62.29.251.* / 2008-08-08 13:42
Rozsądny człowiek kupuje to co potrzebuje i niekoniecznie reklamowane rzeczy. Zgadzam się z tym, że w większości przypadków reklama to celowe zwiększanie kosztów firmy, które pokrywa konsument. Reklama to wszystko naj,najlepsze co nie pokrywa się z prawdą.
artmłot / 79.186.203.* / 2008-08-08 21:49
Tak masz rację. Tym bardziej, że firmę reklamowa prowadzi synowa , drukarnie wujek, a za artyzm reklamy dolę za prawa autorskie weźmie synek….. to się nazywa solidarność rodzinna
pracodawca / 83.21.220.* / 2008-08-07 23:46
gość komunista ze skarbówki pewnikiem na Naszym utrzymaniu
artmłot / 79.186.203.* / 2008-08-08 21:30
„…gość komunista ze skarbówki pewnikiem na Naszym utrzymaniu..” Ciekawa i elokwentna wypowiedź. Myślę tu o „pracodawcy” i jestem pewny że u Ciebie się nie zatrudnię. Plajta murowana.. brak zrozumienia pojęć.. Przypominam w/w temat to………… "Reklama jest kosztem po zapłaceniu faktury" …… warto jeszcze raz omówić problem jak będziesz w kolejce na pośredniaku ….
Gablota / 91.94.167.* / 2008-08-08 00:02
ebork popapraniec jakiś gdziekolwiek sie nie ruszymy otaczaja nas reklamy mamy je pod drzwiami w skrzynkach pocztowych w każdej gazecie kupując nawet płyte dvd sa wszędzie i choć nie zawsze potrzebne to ułatwiaja nam życie,jak napisał Stella_6 gdyby nie reklama nie wiedzielibyśmy o nowościach czy wyprzedażach promocjach itp.Każda firma ma prawo odliczać koszty takiej reklamy czasem są to gigantyczne kwoty które należy zapłacić żeby zaistnieć na juz ciasnym rynku.
artmot / 79.186.203.* / 2008-08-08 21:39
Tak to prawda, jedni „dają w łapę” drudzy się ordynarnie „przereklamowywują” (nie wiem czy jest takie słowo ??!!). Obaj mają za dużo wolnych środków za, które trzeba zapłacić podatek. I stara szlachecka postaw „ po moim trupie dam fiskusowi kasę” , ale służba zdrowia bezpłatna i te sprawy, ale to temat rzeka. NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ i tak na to nie mamy wpływu. Ja się nie reklamuję, podatek płacę i to nie mały, a ciągle g.. mam. Pozdrowienia.
lisiczka / 81.15.172.* / 2008-11-19 10:39
no to może nie produkujmy filmów bo przecież my jako odbiorcy płacimy za produkcję i wszystkie zwiastuny filmowe :) ja pracuję w firmie zajmującej się reklamą. tak już jest i bedzie ze reklama będzie wciąż żywa. na rynku jest coraz wiekszy wybór produktów wiec producent musi dotrzec do klientów i zaprezentować nowy produkt. jesli nie zrobi rozglosu wokol siebie to jak utrzyma sie na tak konkurencyjnycm rynku. niech żyje reklama bo dzięki niej mam pracę

Najnowsze wpisy