Forum Forum prawneGospodarcze

Reklamacja usługi-wykonanego serwisu internetowego

Reklamacja usługi-wykonanego serwisu internetowego

servis-ka / 79.175.200.* / 2012-07-11 12:26
Dwa lata temu jako osoba prywatna zleciłam wykonanie dużego serwisu internetowego-umowa zawarta na odległość. Po 3miesiacach został on wykonany (w tym czasie zarejestrowałam jednoosobową działalność gospodarczą a serwis między innymi był przedmiotem tej działalności) i to co zostało mi zaprezentowane czyli główny szkielet serwisu sprawdzony, odebrany a usługa opłacona. Pozostał natomiast na serwerze firmy która go stworzyła,ja nie posiadam do niego dostępu.W późniejszym czasie w trakcie "rozrastania się" serwisu zaczęły pojawiać się błędy w jego działania.Zgłaszałam je, były usuwane i wciąż pojawiały się na nowo.W chwili obecnej działanie serwisu jest ograniczone, wiele funkcji przestało poprawnie działać a ja nie mogę dogadać się z wykonawcą w sprawie naprawy.Od stycznia tego roku mam zawieszoną działalność gosp. Stąd pytanie o ochronę prawną, czy mam prawa takie jak konsument czy też jak przedsiębiorca.Do jakiej instytucji udać się po pomoc? Czy obowiązuje w tym przypadku rękojmia za wady? Kto powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za błędy w serwisie skoro ja nie mam dostępu do serwera na którym zainstalowany został serwis, poza tym ten serwer nawet nie został wybrany przeze mnie?

Najnowsze wpisy